Komentarze (220)
Projekt CPK zauważyły zachodnie media. Bloomberg: Polska chce być lotniczą bramą do Azji
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • zigzaur

  Oceniono 4 razy 2

  Najlepszą lotniczą bramą do Azji są lotniskowce US Navy i tak już zostanie.

 • r0b0l_reaktywacja

  Oceniono 8 razy 2

  sam pomysł huba w PL jest dobry, jedynie spóźniony o jakieś 20 lat.

  polska mogła być jednym wielkim centrum przeładunkowo-przesiadkowym pomiędzy Europą i Rosją / Azją, nie byłby potrzebny żaden nord Stream.
  Ale polacy się lubią napuszyć, zwłaszcza że drogi tranzytowe w większości nadal są na papierze. Ale bełkot międzypartyjny kto ile czego zrobi ( za niemieckie pieniądze ) trwa w najlepsze

  Zasadniczy powód dla którego nic z tego nie wyjdzie: państwo polskie jest dzisiaj, jutro niekoniecznie. Dla wielkiego biznesu ważna jest stabilność

 • kuranieptak

  Oceniono 22 razy 2

  Za czasów ryżego lokaja wystarczyłoby jedno warkniecie - Nein!

 • wawka3791

  Oceniono 10 razy 2

  Lotnisko w Modlinie jest jest jak wrzód na d...ie prezesa. Nie dość że zarządzane przez ludzi powiązanych z PO to jeszcze zarabia na siebie i ma perspektywy rozwoju. TRZEBA ZNISZCZYĆ!!!

 • wujekdolf

  Oceniono 10 razy 2

  międzylądowanie w kaczogrodzie?

 • ja.szela

  Oceniono 16 razy 2

  Bezsens tej inwestycji jest porażający. Człowiek który nie ma żadnego doświadczenia w lotnictwie, budownictwie czy nawet transporcie będzie budował centralny port lotniczy. A będzie tak że na początek kilka lat opóźnienia i nie 75 tylko 150 mld. Potem trzeba będzie dopłacać linią (utrzymując dumpingowe ceny) żeby chciały tam latać a na koniec to będzie lokalne lotnisko dla Warszawy i Łodzi plus tranzytowe dla niszowej linii lotniczej jaka jest PLL Lot.

 • cezaryk

  Oceniono 32 razy 2

  Lotnisko Baranów nad Pisią Tuczną. I tej wersji póki co będę się trzymać.
  I pomnik. Jednak pomnik obowiązkowo.

 • kemor234

  Oceniono 22 razy 2

  Nie mogę jakoś pojąć, po co do Polski będzie przylatywać 100 mln pasażerów.
  Toż to prawie 10 mln miesięcznie !! Na piwo będą przylatywać, czy jak ...

 • kmwsm

  Oceniono 1 raz 1

  Polska jest otwarta na poszukiwanie partnerów na dalekim Wschodzie"... ale tylko o wyznaniu watykanskim. PiSowska Polska rydzykowa i Daleki Wschod buahahahaha

 • bartek4you

  Oceniono 5 razy 1

  A nie lepiej kosmodrom?

 • nieprawomyslny

  Oceniono 3 razy 1

  Tak na marginesie - a co z el. jądrową? Buduje się już, czy dalej speckomitet pod dowództwem nowego Gradzia ustala miejsce wbicia łopaty?

 • azx67

  Oceniono 9 razy 1

  Nie ma potrzeby lotów do, przez, i z Polski, ale dla celów propagandowych pisiory je wymyślą. Te głupki z to mistrzowie kręcenia bata z gówna.

 • race444

  Oceniono 13 razy 1

  Zadnego CPK w Polsce nie bedzie to tylko sny pisich przyglupow. PiS buduje tylko pomniki i koscioly o reszcie nie ma zielonego pojecia a na 3 tematy: polityka, gospodarka i finanse to dla nich science fiction / sajens fikszen - tak sie to wypowiada ... ale to tylko info dla 1 sortu/

 • a.s.101

  Oceniono 5 razy 1

  ...docelowo może to być nawet około 100 mln pasażerów...
  rozumiem, że miesięcznie...

 • kolektywnie

  Oceniono 7 razy 1

  Dlaczego tak pięknie pominięto główne przeznaczenie CPK czyli obsługę przywozu towarów chińskich do Europy(Jedwabny Szlak).
  Dr J.Bartosiak to lobbista na rzecz Chin i jest bardzo blisko powiązany z panem Pyfelem który nawet nie kryje od kogo kasę bierze.

  CPK ma być współfinansowany przez komunistów z Chin a jak się taka współpraca kończy to można zobaczyć na przykładzie Sri Lanki, Malezji, Kenii itp. Wcale to tak pięknie nie wygląda jak chcą to przedstawić, zadłużenie wobec Pekinu jest najmniejszym problem dla tych krajów. Bazy armii chińskiej to inna historia.

  Pekin i Moskwa ostatnio prowadzą wspólne manewry wojskowe a ich przywódcy deklarują sojusz militarno-gospodarczy na dziesięciolecia. Czyżby PiS chciał wysmażyć sojusz z Moskwą?

  W Chinach morduje się przeciwników politycznych, prześladuje się min.katolików za wiarę, sprzedaje ludzi na organy, zagania się niepokornych do obozów reedukacyjnych. Wprowadzono system punktowy i kto nie zarobi dostatecznej ilości punktów może nawet nie mieć prawa kupić biletu kolejowego.

  Co tam Pisiaki, nadal kochacie swojego wodza i jego dwóch przybocznych?

  P.S.Czy łatwiejszy przywóz chińskich towarów do min.Polski zwiększy nasze możliwości produkcyjne czy je po prostu zniszczy?Obecnie deficyt w handlu z Chinami to 1:12 na naszą niekorzyść!

 • niknejm

  Oceniono 19 razy 1

  Ja się nie dziwię, że PiS to promuje. Przecież to Miś na miarę ich potrzeb. Tyle miliardów do zmarn..., eee zainwestowania. A kupa Misiewiczów będzie zgarniać 20% wydatków jako wynagrodzenie za 'consulting'. Z tego połowa do kasy PiS i będzie za co robić wypaśne konwencje partyjne. I wydawać kasę na inne cele, np. łapówki dla ludzi, których nie da się zastraszyć. Czy billboardy na przykład.
  Niech spadają.

 • uthark

  Oceniono 9 razy 1

  CPK będzie mieć sens tylko wtedy, gdy w Polsce będzie duża linia lotnicza, która będzie mieć tam swoją bazę, siedzibę, będzie dokonywać tam remontów samolotów.

 • eclipse23

  Oceniono 5 razy 1

  jak sie nie rozumie angielskiego to pisze sie glupoty po polskò

 • japka_putina

  Oceniono 21 razy 1

  W najgorszym razie będzie wspaniałe miejsce do rozgrywania Szybowcowych Mistrzostw Świata. Ogromne lotnisko, świetnie skomunikowane kolejowo z Europą, hotele, sale konferencyjne i reszta infrastruktury na miejscu, a wokół spokój i cisza... tylko psy dupami szczekają.

 • taroudant

  Oceniono 15 razy 1

  W Dubaju szeikowie zainwestowali miliardy petrodolarów w największy na świecie HUB, a teraz dygoczą ze strachu przed galaktycznym projektem Matołusza, Suskiego i Kurdupla.

 • remo29

  Oceniono 15 razy 1

  Bo to będzie hub dla 1,5 mld Chińczyków i 1 mld Hindusów. Taki portal do innego świata.

 • zakrzyczny

  0

  brakuje metra do Watykanu tylko jeszcze

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 4 razy 0

  Pisuary wkrótce skończą się tak jak SLD po aferze Rywina. Kaczyńskiemu na koniec konwencjach już się łamie głos. Z daleka czuć od niego strach.

 • kolega.zenka

  0

  Brama na Azję i nowe lotnisko są OK, ale musi tam być więcej łazienek. Na Chopina ostatnio długo nie mogłem jej znaleźć i była mała i brudna.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 8 razy 0

  Po pierwszym etapie budowy ma obsługiwać do 45 mln pasażerów rocznie, pojawiają się też wypowiedzi, że docelowo może to być nawet około 100 mln...
  To 45 milionów obywateli lata już samolotem do Gdyni?

 • appleone

  Oceniono 14 razy 0

  lotnisko zle bo PIS. zmienia sie rzady to lotnisko bedzie juz ok bo PO przy wladzy. komentarze nudne do posraaaniaa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX