Komentarze (162)
Szef Banku Anglii straszy "twardym" brexitem. "Może być katastrofa jak w kryzysie w 2008 r."
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • fajny_zajety

  Oceniono 23 razy 3

  To śmieszne jak UK na własne życzenia sie pogrąża. Wielkie korporacje żeby istnieć i się rozwijać potrzebują ludzi co bedą pracowali za grosze, a UK wyrzuca właśnie przedstawicieli Rumuni, Polski, Litwy, Czech, Słowacji, Estoni , Litwy i Bułgarii. Ciekawe kto na Brytoli będzie teraz pracował, Nawet manewr Niemiec z emigrantami z Afryki ekonomicznie był opłacalny bo każdy z nich codzinnie musi coś ,zjeść, wypić, zapalić, zrobić i te 2 mln afrykańczyków nawet na socjalu codziennie w Niemczech wydaje pieniadze co napędza ich gospodarkę. Upadek UK będzie bardzo spekakularny bo koorporacje chcą tylko taniego niewolnika ,a nie pyskatego Angielskiego pracownika.

 • gorillaglu

  Oceniono 2 razy 2

  Tak się kończy "miej serce i paczaj w serce" w wydaniu Brytyjskim. U nas renesans Romantyzmu w wykonaniu PiS trwa nadal, oby skończyło się mniej boleśnie niż w GB.

 • karl.franc

  Oceniono 4 razy 2

  mnie w tym calym brexicie najbardziej podobal sie farage, ktory po wielkim zwyciestwie jakim bylo wygrane referendum uznal ze przechodzi na polityczna emeryture, po czym opuscil wielka brytanie

 • rw1270

  Oceniono 2 razy 2

  "tak katastroficzny, jak kryzys z 2008 r"

  Tak dla wiadomosci "catastrophic", to katastrofalny, nie katastroficzny. Katastroficzny to by "Plonacy Wiezowiec", film z lat siedemdziesiatych. Katastrofalny to jest wasz poziom.

 • jw0022

  Oceniono 24 razy 2

  Oj tam oj tam. Farage się wyżywi(ł). Tak jak u nasz Konus Wielki(zawsze się wyżywiał).

 • fielmon

  Oceniono 26 razy 2

  Kaczor ma to gdzieś . niem a dzieci, wnuków a więc po nim choy potop.Żywi się rozwalaniem wszystkiego.

 • g.lesio

  Oceniono 50 razy 2

  I to wszystko w tak bogatym kraju jak wielka Brytania.
  To co czeka nas gdy po tym całym rozdawnictwie forsy, której nie ma prezes razem z innymi "geniuszami" z PiS-u dopnie swego i i będzie Polexit - ciekawe czy tylko wariant grecki czy też wenezuelski.
  Czarno to wszystko się zapowiada a Unia pewnie będzie szczęśliwa, że pozbyła się polskiego i pewnie też węgierskiego garbu i z pewnością więcej nam nie pomoże.
  A my będziemy dumnie stali bo przecież powstajemy z kolan.

 • feminus

  Oceniono 1 raz 1

  No i mamy plus Brexitu - normalizacja cen nieruchomosci.
  Nic tylko szykowac sie do zakupow!

 • mniklasp

  Oceniono 1 raz 1

  czyli mprezes musi dostac rozkaz ze ma kupowac na swiecie funty aby obronic swoja walute przed utrata wartosci , chyba to jest jasne

 • wujekdolf

  Oceniono 12 razy 0

  ten brexit tak jest brytolom potrzebny jak urwie majtki, ten boris johnson pewnie był po słowie z putinem (który jest odpowiedzialny pewnie za całe zło które aktualnie dzieje się w światowej polityce).

 • tzetze1

  Oceniono 18 razy 0

  Mimo wszystko uważam, że jakiś deal będzie - oczywiście na bezlitosnych warunkach dla UK bo inaczej być nie może. Mają w tych zapasach po prostu gorszą pozycję a integralność EU wymaga by ich docisnąć i pokazać reszcie czym kończą się proputinowskie wybory. W UK najpierw będzie kryzys i zgrzytanie zębami, potem trochę się uspokoi ale zacznie się powolny i mało zauważalny upadek statusu tego państwa. Za 30 lat Brytyjki będą wnioskować o wizy do EU by zmieniać pieluchy Niemcom.

 • taroudant

  Oceniono 47 razy -1

  W. Brytania jest potęgą gospodarczą, więc ucierpi ale jakoś sobie poradzi. Polexit będzie dla słabej Polski katastrofą i ruiną. No ale to właśnie pisslam zapowiedział przed wyborami. I tu wyjątkowo dotrzyma słowa.

 • ltte

  Oceniono 11 razy -1

  Jedyna cenna informacja z tego zaklinania, to data. To już za pół roku i 12 dni ;-)

 • runnin.biz

  Oceniono 10 razy -2

  Już "sie pracuje" nad ruskim wpływem na pierwsze referendum, więc z drugim nie powinno być problemu. Nie będzie Brexitu

 • maciacho30

  Oceniono 16 razy -2

  niech spyepszają! nie chcą unii niech się walą. Zresztą powinni wsadzić do więzienia Camerona, który tak bardzo krytykował Unię i to przez niego UK wychodzi ze wspólnoty! Kaczyński też tak planuje i już zalążek się rozwija na polskiej wsi tępych ludzi!

 • grosz-ek

  Oceniono 29 razy -3

  A tak wszyscy wieszczyli rozpad UE w związku z brexitem... A tu wychodzi, że Wielka Brytania może nie przetrwać brexitu, a skala jej problemów z tym związanych tylko wzmacnia UE. Ewentualna porażka brexitu tylko pokazuje jak wielką siłą dysponuje koncepcja UE. Było to widać podczas euromajdanu na Ukrainie, gdzie społeczeństwo wolało obalić swojego prezydenta niż porzucić chęć wstąpienia do UE. Widać to w zachowaniu polskich rządzących, którzy psiocząc na władze UE gromkim głosem mówią, że o żadnym "polexicie" nie może być mowy. I widać to w brexicie, gdzie coraz dobitniej widać, że lepiej z UE niż bez niej. Bo koncepcja UE w mniejszym lub większym stopniu została przez jej mieszkańców zinternalizowana (inaczej mówiąc: wciągnięta do fundamentów tożsamości).

  Być może tego tak bardzo nie widać, ale w międzyczasie UE stała się silniejsza od swoich państw członkowskich. Najbardziej to odczuwają państwa federacyjne, jak Hiszpania, Belgia, czy Wielka Brytania: po co kolejny poziom federacyjny jeśli jest UE? Stąd pretensje belgijskiej Flandrii, hiszpańskiej Katalonii, czy brytyjskiej Szkocji do bezpośredniego uczestnictwa w UE zamiast pośrednictwa państwa federacyjnego. W Polsce zaś widzimy kolejny etap: dla znacznej części społeczeństwa polskiego i węgierskiego UE jest instytucją odwoławczą wobec autorytarnych zapędów państwa narodowego. Z czasem będzie to coraz powszechniejsze zjawisko.

 • norman67

  Oceniono 10 razy -4

  Jak można porozumienia zwierana przez 30 lat zmienić w drodze negocjacji przez 2 lata. To od początku było chore. Ewidentna gra na osłabienie funta i brytyjskiej gospodarki, pytanie tylko czyja?

 • kamuimac

  Oceniono 27 razy -21

  wszyscy wiedzą że żadnego Brexitu nie bedzie - po prostu jakoś trzeba postraszyć ichniejszego suwerena żeby zagłosował przeciw brexitowi w kolejnym refernedumm które bez wątpienia przeprowadza za rok maks 2

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX