Karuzela kadrowa PiS w spółkach trwa. PGZ znów będzie mieć nowego prezesa

Robert Kędzierski
Polska Grupa Zbrojeniowa po raz czwarty zmienia prezesa. Ustępujący objął swoją funkcję zaledwie w lutym.

Polska Grupa Zbrojeniowa będzie miała kolejnego prezesa. Ze stanowiska ustąpił bowiem, dość nieoczekiwanie, Jakub Skiba. Objął funkcję w lutym. Tym samym PGZ dołącza do grona państwowych spółek, w których wymiana kadr na najwyższych stanowiskach jest szybsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Jak już pisaliśmy, od objęcia rządów przez Prawo i Sprawiedliwości karuzela kadrowa w spółkach nabrała niespotykanego wręcz tempa. Przykładowo, Energa czeka już na dziewiątego prezesa, KGHM ma piątego. To i tak czubek góry lodowej - w zarządach i radach nadzorczych spółek bezpośrednio kontrolowanych przez skarb państwa dokonano już bowiem ponad 2,5 tys. zmian.

"W czasie mojej kadencji został podpisany największy kontrakt"

Ustępujący Jakub Skiba w opublikowanym oświadczeniu wyjaśnia, że żegna się ze stanowiskiem z powodów osobistych. Jednocześnie broni swoich dokonań. 

W czasie mojej prezesury zainicjowałem działania zmierzające do poprawy sytuacji ekonomicznej spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PGZ i dalszej konsolidacji sektora zbrojeniowego. [...] W czasie mojej kadencji został podpisany największy kontrakt zbrojeniowy w historii wolnej Polski, na dostawę systemu rakiet Patriot w ramach programu Wisła. 

- czytamy. 

Znamy prawdopodobnego następcę

Według Money.pl nowym prezesem PGZ zostanie Witold Słowik - dotychczasowy wiceminister inwestycji i rozwoju. Przez portal określony jest "człowiekiem premiera". Nominacja miałaby oznaczać, że grupę zbrojeniową, formalnie podległą MON, kontrolować będzie premier Mateusz Morawiecki.  

Czytaj też: Czystki w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Właśnie odwołano cały zarząd

***

Były GROM-owiec: Żołnierz ma prawo być dobrze dowodzony [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (68)
Karuzela kadrowa w spółkach trwa. Polska Grupa Zbrojeniowa będzie miała nowego prezesa
Zaloguj się
 • dornjuan

  Oceniono 48 razy 22

  Dojna zmiana gorsza niż mafia. Wydoją wszystko do zera. Dlaczego suwerena to nie martwi ? Tacy głupi czy pińcet zamknęło usta ?

 • vito60

  Oceniono 34 razy 16

  To jest zwykła sztafeta po grubą kasę. Dobro firmy się nie liczy. Pół roku ,, pracy", zarobki jak za pięć lat na poprzednim stanowisku, odprawa, przekazanie pałeczki.

 • zloty_cielec69

  Oceniono 20 razy 12

  ZŁO DZIE JE! ZŁO DZIE JE!!!

 • kolo125

  Oceniono 22 razy 12

  PODŁA DOJNA ZMIANA ! KLIKA KŁAMCÓW KORYTA + !! TFFUUU

 • grobelozaur

  Oceniono 29 razy 11

  I cyk miliony za odprawę.
  I cyk jeszcze większe miliony za "zakaz konkurencji".
  I cyk chciwa baba z brzeszcz zaraz będzie wrzeszczeć, że "te pieniądze im się należały!"

 • 1234pablo

  Oceniono 14 razy 10

  To jakaś nowoczesna wersja starego dobrego oscylatora. Ci sami ludzie dostają kasę za nic nie robienie w kilku różnych miejscach. A każda nasza spółka ma do opłacenia prezesów, ich rodziny i znajomych oraz byłych prezesów itd...

 • gazetalogin12

  Oceniono 16 razy 10

  odprawy "po prostu im się należały".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX