Oto najbogatsze Polki. Tygodnik "Wprost" pokazał najnowszy ranking

Najbogatszą Polką jest Dominika Kulczyk - zaskoczenia w najnowszym rankingu "Wprost" nie ma. Na podium jest także jej matka, Grażyna, w zestawieniu pojawiła się też Anna Lewandowska.

Jak wynika z zestawienia tygodnika "Wprost", majątek Dominiki Kulczyk wynosi obecnie ok. 7 mld zł. Do Kulczyk należy m.in. większość udziałów w spółce Polenergia, buduje także fundusz inwestycyjny wspierający rokujące start-upy. W ramach podziału majątku ze swoim bratem Sebastianem, miała otrzymać ok. 4,5 mld zł w gotówce. Dominika Kulczyk angażuje się także w projekty rozwojowe w ramach fundacji Kulczyk Foundation. 

Kulczyk bardzo mocno "odstawiła" resztę stawki. Majątek drugiej w zestawieniu najbogatszych Polek Barbary Komorowskiej wynosi bowiem ok. 1,95 mld zł. Komorowska jest współwłaścicielką spółki Bakoma, prowadzi też dwa czterogwiazdkowe hotele - Tęczowy Młyn w Kielcach i Słoneczny Młyn w Bydgoszczy.

Na trzecim miejscu znów widzimy nazwisko Kulczyk. Tym razem chodzi o Grażynę Kulczyk, matkę Dominiki. Majątek Grażyny Kulczyk jest wyceniany na 1,7 mld zł. Na czwartym i piątym miejscu, z majątkami kolejno na poziomie 1,55 mld zł i 1,3 mld zł są Elżbieta Kaczmarek i Teresa Mokrysz. Pierwsza wraz z mężem Bogdanem prowadzi spółki Com.40 i Correct, gdzie wytwarzane są meble i materace głównie dla IKEA. Druga jest współwłaścicielką firmy Mokate.

Co ciekawe, na 22. miejscu zestawienia znalazła się Anna Lewandowska, żona Roberta Lewandowskiego. Jej majątek "Wprost" oszacował na 204 mln zł. Lewandowska - oprócz tego, że jest żoną światowej klasy piłkarza - daje się także poznać jako całkiem obrotny przedsiębiorca. Robi "biznesy" m.in. na swoich projektach "zdrowotno-żywieniowych" - m.in. markach Foods by Ann (batony energetyczne, suplementy diety, akcesoria kuchenne itd.), książkach i płytach z ćwiczeniami i poradami dotyczącymi zdrowego stylu życia czy centrum treningowym Healthy Center by Ann. Lewandowska jest też właścicielką marki Baby by Ann - sklepu internetowego z produktami dla dzieci. Zarabia także na udziale w reklamach.

"Wprost" zwraca uwagę, że łączny majątek 50 najbogatszych Polek wynosi ok. 25 mld zł. To mniej więcej siedem razy mniej niż ma tylko jedna Francoise Bettencourt Meyers - najbogatsza kobieta na świecie. Francuzka jest głównym udziałowcem koncernu L’Oreal. W 2017 r. jej majątek był szacowany na ok. 46,5 mld dolarów, czyli przy aktualnym kursie walutowym ok. 170 mld zł.

W czołówce bogaczy więcej mężczyzn

Czerwcowy ranking "Wprost" najbogatszych Polaków (obojga płci) zdominowali mężczyźni. Z kobiet najwyżej - na 3. miejscu - znalazła się Dominika Kulczyk. Bogatsi byli Michał Sołowow (10,8 mld zł) i Zygmunt Solorz-Żak (9,1 mld zł). W dziesiątce znaleźli się także - łącznie - Bogdan i Elżbieta Kaczmarkowie z majątkiem ok. 3,1 mld zł. 

***

Budimex: Pracowników z Ukrainy wystarczy, jeżeli wszyscy do nas przyjadą. W branży budowlanej brakuje 100 tys. osób

Więcej o:
Komentarze (43)
Oto najbogatsze Polki. Nowy ranking 'Wprost'
Zaloguj się
 • zielony_jamnik

  Oceniono 16 razy 14

  W zasadzie żadna tych pieniędzy nie zarobiła sama.
  Wszystkie albo jej odziedziczył po ojcach, albo wyszarpały przy rozwodach, labo liczy się tutaj jako posiadaczki połowy majątków swoich mężów.
  Ciekawe czy samo zauważenie tego faktu już czyni ze mnie "seksistę", albo "mizogina"...

 • laborantkolaborant

  Oceniono 17 razy 11

  Czy to właśnie to jest powodem dymania kierowców na A2 - najdrożym na świecie odcinku autostrady?

 • dvla

  Oceniono 11 razy 9

  Kulczyk powinien dostać pośmiertnie Virtuti Militari, tak walczył o Wolną Polskę i Wolne Sądy!

 • roy-cohn

  Oceniono 14 razy 8

  Dobra to ja proszę o takie zestawienie kobiet które same doszły do tych pieniędzy bez pomocy ojca, męża, kochanka, konkubenta etc ...

 • art_102

  Oceniono 13 razy 7

  Jasne, jasne, Lewa dorobiła się 200 mln na batonach i kuchennych deskach za 100 zł. Uważacie ludzi aż za takich idiotów, że to masowo kupują?
  Jedyne na czym mogła się wzbogacić, to jej mąż i to zapewne połowę jego kasy policzono w ramach wspólnoty małżeńskiej jako jej. Ten jej "biznes" służy głównie temu, żeby mogła się promować w mediach.

 • andi113

  Oceniono 14 razy 6

  Na innych portalach podają,że lwią część kwoty,na jaką wycenia się majątek Lewandowskiej, stanowią dochody jej męża (konkretnie ich połowa)...starajcie się zachować choć pozory dziennikarskiej rzetelności

 • mackkaczka

  Oceniono 6 razy 4

  Pozdro od Sp. Faltzmanna dla czolowki rankingu...

 • medor214

  Oceniono 8 razy 4

  Lewandowska od 3 lat jest zona Roberta.
  Pokazcie mi kogos , w Polsce kto w 3-4 lata zarobi 250 milionow zl.W tych jej pieniadzach jest 90% pieniedzy jej meza. Ot co.

 • miecztemidy

  Oceniono 1 raz 1

  Największym właścicielem ziemskim w Polsce po Skarbie Państwa jest Kościół Rzymsko-Katolicki.
  Na ..uj kościołowi tyle ziemi? Tu szukajcie nieszczęścia gospodarczego Polaków !!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX