Więcej pieniędzy na program opieki nad najmłodszymi dziećmi

Rząd przeznaczy w przyszłym roku 450 milionów złotych na program wspierający rozwój instytucji opieki nad najmłodszymi dziećmi.

Jak powiedziała IAR Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, dofinansowanie dla samorządów, które nie mają klubów dziecięcych i żłobków, a będą chciały je utworzyć, zwiększy się z 20 do 30 tysięcy złotych. Zwiększy się też kwota dofinansowania dla samorządów, w których działają już instytucie opieki nad maluchami - z 20 tysięcy złotych do 22 tysięcy złotych. 

- O pieniądze z programu "Maluch Plus" 2019 samorządy będą mogły wnioskować już od połowy listopada tego roku - zaznaczyła minister Rafalska. Dodała, że dzięki temu nowi włodarze będą mogli przekuć swoje programy wyborcze w rzeczywistość.

24 tysiące miejsc opieki

Minister podkreśliła też, że bardzo zależy jej na tym, by wzrosło zainteresowanie samorządów tworzeniem miejsc opieki dla najmłodszych, ponieważ część z nich nie posiada żłobków albo są tam żłobki niepubliczne, w których odpłatność za pobyt dziecka jest wyższa. 

Według minister, w tym roku w całym kraju w ramach programu „Maluch +” ma powstać 24 tysiące miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech. Obecnie w Polsce działa 4 729 instytucji dla maluchów oferujących 134,9 tysięcy miejsc opieki. W porównaniu z rokiem 2015 liczba miejsc dla maluchów zwiększyła się o 70 procent. 

Kręgliccy: Mieliśmy wielkiego farta. Pod koniec lat 90. restauracja zwracała się nawet w trzy miesiące [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (4)
Więcej środków na program opieki nad najmłodszymi dziećmi
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 1 raz 1

  Co za smakowaita obietnica dla księży! Nie tylko i nie przede wszystkim z powodu kasy.

 • 0

  A z tegorocznego programu MALUCH + żłobki na Mazowszu nie dostały jeszcze ani grosza tylko ponoszą straty.

 • 0

  Szybko szybko!! Obiecujcie ile wlezie, bo wybory tuż tuż.. już pomijajac to że dzięki rozdawnictwu naszych pieniędzy i kupowaniu głosów, mamuśki grzeją tyłki w domach i co roku jeżdżą na wakacje z pińtset. Powiem wam jedno. One i tak do roboty nie pójdą. Bo po co? Przecież im się należy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX