Drony nad Santorini. Grecja rusza do walki z oszustami podatkowymi

Pierwszy eksperymentalny projekt został przeprowadzony na popularnej wśród turystów wyspie Santorini. Uchylanie się od płacenia podatków to wciąż jeden z większych problemów Grecji.

Drony mają sprawdzać statki przewożące turystów na Morzu Egejskim. Dzięki nagraniom będzie można obliczyć, ilu pasażerów znajdowało się na każdej łodzi i porównać to z rachunkami przedstawionymi przez operatorów oferujących wycieczki. 

Pierwszy projekt, który przeprowadziły greckie władze wraz ze strażą przybrzeżną, przyniósł efekty. Po skontrolowaniu w ten sposób dziewięciu łodzi ustalono, że nie wydano na nich rachunków na ponad 25 tysięcy euro. 

Turystyka to główna dziedzina greckiej gospodarki. Władze mają nadzieję, że zastosowanie dronów pomoże w walce z szerzącymi się w tym sektorze oszustwami podatkowymi. 

Jarosław Kaczyński obiecuje emeryturę 500 plus. Minister: najwcześniej w przyszłym roku

Więcej o:
Komentarze (20)
Drony nad Santorini. Grecja rusz do walki z oszustami podatkowymi
Zaloguj się
 • drwoy

  Oceniono 15 razy 7

  Warto byłoby (już bez dronów) przyjrzeć się polskiemu sektorowi turystycznemu, zwłaszcza na Podhalu. Nagminnie (wogóle) nie wydaje się się biletów w busach przewożących pasażerów np. do Palenicy. To samo na campingu o kwaterach nie wspominając. Nie dość że drogo, to nie uczciwie. Dziwne to, bo Podhale to region na wskroś katolicki.

 • kadanka

  Oceniono 1 raz 1

  turysci beda przewozeni pod pokladem:D

 • wieczniekontuzjowany

  0

  Ładnie troszczą się o turystów. Niech ktoś teraz powie, że socjalizm nie prowadzi do totalitaryzmu...

 • sluchaj_bej

  Oceniono 10 razy 0

  Biorąc pod uwagę fakt, że Grecja jest nasycona nielegalną bronią długą, szczególnie wszelkiego rodzaju dubeltówkami i shotgunami, drony powinny trzymać się powyżej zasięgu śrutu.

 • gczern

  Oceniono 17 razy -1

  Do Greków po prostu jeszcze nie dotarło że tak właśnie ich wyrolowały Niemcy, trzeba było ogłosić niewypłacalność, wyjść ze strefy euro, zdewaluować drachme i zadowoleni byliby i Grecy i turyści, tylko bankom niemieckim by sie oberwało i amerykańskim też rykoszetem (cds na obligacje greckie)

 • Gajoss X

  Oceniono 27 razy -23

  nooooo brawo Grecy!
  Nie zapłacone podatki za turystów na statkach to poważne przestępstwo, które zapewne doprowadziło do upadku państwa.
  Nie zapomnijcie przykładnie ukarać babć sprzedających figi ze stoliczka pod parasolem i dziadków pokątnie pędzących ouzo i sprzedających je turystom!
  Wszelkie mafie, kartele i banksterzy będą wam dozgonnie wdzięczni!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX