Joachim Brudziński proponuje policjantom "1100 zł więcej niż w 2015 r."

Szef MSWiA deklaruje więcej pieniędzy na podwyżki dla policjantów, strażaków oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej. Minister Joachim Brudziński zaproponował stronie związkowej dodatkowe 253 złotych podwyżki od 1 lipca przyszłego roku dla każdego funkcjonariusza. 

Minister Brudziński poinformował o tym w liście otwartym, jaki skierował do pracowników służb mundurowych podległych pod MSWiA.

W piśmie czytamy też, że niezależnie od dodatkowych pieniędzy funkcjonariusze dostaną od 1 stycznia 2019 roku obiecane - w ramach modernizacji - średnio 309 złotych podwyżki. Oznacza to - jak napisał minister Joachim Brudziński - że w lipcu przyszłego roku policjanci, strażacy i funkcjonariusze Straży Granicznej będą zarabiać średnio o 1100 złotych więcej w porównaniu do roku 2015. 

Szef MSWiA zaproponował też zmiany w sposobie rozliczania nadgodzin.

Do tej pory tylko strażacy mogli liczyć na na płatne nadgodziny i tylko do 60 procent. Minister spraw wewnętrznych proponuje, żeby od 1 lipca 2019 roku nadgodziny były płatne w 100 procentach dla wszystkich podległych pod resort spraw wewnętrznych służb. 

Zmiany mają wejść także w sposobie rozliczania zwolnień lekarskich. Pełnopłatne L4 ma obowiązywać osoby z tak zwanej "pierwszej linii". W ciągu roku w 100 procentach płatne byłoby 30 dni choroby. W przypadku dłuższego zwolnienia 80 procent. 

Czytaj więcej: Przeciętne wynagrodzenie w firmach w Polsce to już 4798 zł, ale zatrudnienie w dół

Zmiany w emeryturach

Minister Joachim Brudziński zaproponował też zmiany w emeryturach mundurowych. Od 2013 roku obowiązuje zasada przechodzenia na emeryturę po 25 latach służby i ukończeniu 55 roku z życia. Szef MSWiA chce zrezygnować z wymogu ukończenia 55 lat. 

- Te dobre propozycje czekają teraz na waszą akceptację. Wierzę, że osiągniemy porozumienie, bo mamy wspólny cel - zapewnienie wam jak najlepszych warunków służby - napisał minister Joachim Brudziński zwracając się do funkcjonariuszy i związkowców. 

Opisane przez szefa MSWiA w liście propozycje zostały przedstawione w trakcie ubiegłotygodniowego spotkania ze stroną związkową.

Ewa Błaszczyk: Nie zakładajmy na wstępie, czy będzie sukces czy klapa, tylko zróbmy robotę [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (72)
Joachim Brudziński proponuje policjantom "1100 zł więcej niż w 2015 r."
Zaloguj się
 • mar.rod81

  Oceniono 11 razy 9

  Jak zjada z wymogu ukończenia min 55 lat to już NIGDY NIE ZAGŁOSUJE NA PIS! W dupie mam zmiany w sądownictwie czy TK. Tutaj chodzi o sprawiedliwość. Czemu policjant czy trep ma pracować tylko 25 lat i w wieku 45 iść na emeryturę. 20 lat przede mną. K....Y!

 • siwywaldi

  Oceniono 29 razy 9

  Da im DUŻO WIĘCEJ, bo nie ma większej trwogi (i pełnych gaci) nad tą, że któregoś dnia przed sejmem zostaną wyłącznie same barierki. A zebrany Lud ruszy, niczym Francuzi na Bastylię... :-))

 • hikuj13

  Oceniono 22 razy 8

  fajnie jak ministrem policji
  jest facet z przeszłością kryminalną

  taki standart

 • zz1026

  Oceniono 5 razy 5

  Wow 1100 wiecej niz w 2015 jednak to jest mniej o 6 MILIONOW!!!!!!! niz w 1992 i co pan na to panie brudzinski? Nie tylko pan umie dobierac daty

 • jurii.sachar

  Oceniono 6 razy 4

  ja bym tym kulsonom obniżył jeszcze. cwaniaczki i lawiranci, pierdzący w komisariatach.

 • byrcyn11

  Oceniono 9 razy 3

  Drodzy emeryci ! Nie martwcie się wy też dostaniecie podwyżki - jakieś 4,60 ;)

 • jzd

  Oceniono 7 razy 3

  piSS to syf

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX