Komentarze (261)
Ambasador Szlachetnej Paczki opowiada z współpracy z księdzem Stryczkiem
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • vonhubson

  Oceniono 27 razy 5

  A mógł molestować. Dooobry ksiądz.

 • ela-007

  Oceniono 29 razy 5

  I takie rzeczy opowiada trener przywództwa? Przecież ten gość ośmiesza swoją profesję.

 • anna.pcz

  Oceniono 8 razy 4

  Widać po gębie że to jakiś mały sfrustrowany sadysta... Klechy to patologia, najczęściej chłopcy ze wsi którzy problemy z seksualnością schowali uciekając ze wsi do zakonu.

 • darcys44

  Oceniono 6 razy 4

  Szkoda że kolejna twarz Kościoła w Polsce okazuje się okrutną karykaturą. Szkoda że bylejakość polskiej psychiatrii i psychologii puszcza zwyrodnialców na przepustki więzienne. Szkoda że Wolność pokazuje prawdziwy obraz "polactwa" ...

 • japiota

  Oceniono 4 razy 4

  Mechanizm upadku jest bardzo prosty:
  Ksiądz wymyślił akcję pomocy potrzebującym z chwytliwym hasłem i nieoczekiwanie akcja rozrosła się do ogólnokrajowych rozmiarów. W małej skali była to rzeczywiście pomoc potrzebującym. W dużej skali najważniejsi stali się "darczyńcy" (czytaj globalne korporacje) , którzy potrzebują wpisać sobie "wrażliwość społeczną" a korporacje jak to korporacje żądają wyników - czyli milionów dostarczonych paczek - nieważne czy potrzebującym czy nie. Więc zaczęto łapać także roszczeniowych nierobów żeby wcisnąć im paczkę. A ksiądz przestał to ogarniać (uważał że dla idei to za Bóg zapłać). Nerwy puściły + wyszły najgorsze cechy charakteru i mamy to co się stało.

  A trener przywództwa mówi: wiedziałem, widziałem, słyszałem tylko nic nie mogłem zrobić. Komiczne.

  Mam wrażenie że każda taka akcja po przekroczeniu pewnej masy krytyczne degeneruje się i zaczyna być przede wszystkim tablicą reklamową korporacji.

  Chcesz pomagać ? Pomagaj lokalnie - w otoczeniu zawsze znajdzie się staruszka czy niezamożna rodzina którą można wspomóc na wiele sposobów . Im mniej rozgłosu tym lepiej - dla każdego.

 • maly_obibok

  Oceniono 6 razy 4

  To niezły z tego pana trener przywództwa i menago... Przez lata nie zorientował się z kim się zadaje. Raczej nieudolnie teraz kłamie, żeby gó... i jego nie ochlapało. A jeśli mówi prawdę, to jest trenerem przywództwa i menago z IQ kołka wbitego w ziemię.

 • 2bogaty-wienc-mondry

  Oceniono 10 razy 4

  "Profesjonalny mówca, trener przywództwa"...trafił ,po prostu, na jeszcze bardziej profesjonalnego.
  To jest rozczulające jak manipulator zawodowy płacze że został zmanipulowany. Jak samemu brać za mordę to cacy, a jak mnie wezmą to be! No bo to xsionc a xionc "nie powinien".
  A xsionc to tyż pracownik korporacji, tyle że takiej z historią ponad 2 tysięcy lat. Manipulowanie i wykorzystywanie innych jest w tej korporacji nauczane od tysiącleci, wy cioły z coachingu. Cienkie bolesławy jesteście przy byle proboszczu z Wypierdkowa Dolnego.

 • mydeer

  Oceniono 40 razy 4

  Ksiądz Stryczek nie jest z mojej bajki, ale zarzuty stawiane w tym artykule są dość śmieszne...

  "Kiedyś jeden z wolontariuszy po finale "Szlachetnej Paczki" w magazynie, który odwiedzał ksiądz Stryczek powiedział do mnie: "Piotr, on nam nawet nie podziękował". "

  Do wolontariatu idzie się z potrzeby serca, nie z potrzeby uznania. Ludzie otrzymujący pomoc też nie zawsze dziękują.

  "On oczekiwał posłuszeństwa i to nawet wobec mnie - menedżera, wykładowcy, byłego dyrektora w firmie. I nie chodzi oto, że czuję się jakiś ważny."

  Z takiego, a nie innego doboru słów wynika że owszem, czuje się pan "jakiś ważny" i konieczność podporządkowania się komuś była bolesna ;)

  "Jednak dopiero dziś uświadamiam sobie, że relacja z nim była jak zderzenie z pociągiem, miało być tak, jak on mówił, wszyscy mieli słuchać"

  To chyba dość oczywiste? Fundacja nie jest demokracją, on odpowiada za cały ten majdan i ma prawo wymagać posłuszeństwa a nie wolnej amerykanki.

  Gdzie podział się zarzut mobbingu? Czyżby to były te opisane w artykule zachowania? Bo jeśli tak, to szanowni wolontariusze chyba nigdy nie pracowali.

 • rivanel

  Oceniono 3 razy 3

  Dla odmiany tak znienawidzony przez stryczka Owsiak jak za dzieciaka poszliśmy do sztabu coś załatwić to mimo że szedł gdzieś wyraźnie zajęty, zatrzymał się, porozmawiał a jak wyciagnelismy jakieś kartki po autograf to pobiegł gdzieś i przyniósł plakaty żeby się na nich podpisać

 • darcys44

  Oceniono 3 razy 3

  Oby tylko idea przeżyła swojego twórcę którego przerosła swą szlachetnością ...

 • giles

  Oceniono 11 razy 3

  „Szlachetna paczka” to jedna z bardziej nieprzemyślanych akcji charytatywnych jakie widziałem. Podarunek z konkretnych produktów bez liczenia się z konkretnymi potrzebami obdarowanego służy głównie polepszeniu samopoczucia darczyńcy. Uczestnictwo w akcji to darczyńcę czyni „szlachetnym”. I w tym cała genialność pomysłu księdza-tyrana na szlachetna paczkę.

 • Oceniono 11 razy 3

  To wszystko jest w jego kazaniach i wywiadach na youtubie i nnych portalach. Cała jego potworna filozofia, podejście do ludzi, korporacyjny pogląd na świat i megalomania. Każdy może to sprawdzić i zrozumieć, że te oskarżenia to nic zaskakującego.

 • genocidezionism

  Oceniono 21 razy 3

  Ksiąd Jacek stryczej jest jak flaga "Szlachetnej Paczki" miał wizję , dobrał sobie ludzi , zorganizował
  fantastyczny projekt. Chiał aby ten projekt wspaniały i potrzebny był wysoko bo wysokie sa potrzeby społeczne.
  To jest człowiek genialny. bo taki jest ten projekt. Trzeba słusznie zauważyć ,że realizacja tak wymagającego projektu wymaga POSŁUSZEŃSTWA bo pieniądze na ten cel są od sponsorów i są niepewne.
  W działalności charytatywnej zespół powinien mieć przekonanie o misji i o milości bliźnich . Pieniądze z wypłaty choć ważne nie mogą być na pierwszym miejscu bo to jest przede wsz\ystkim służenie potrzebującym.
  To nie jest przedsięwzięcie komercyjne ,które ma generować dochody tak jest zapisane w Satucie "Stowarzyszenia Wiosna" .
  Czasami bywa tak ,że ktośc poświęcający sie całkowicie służeniu innym zapomina ,że nie wszyscy przyszli do "Szlachetnej Paczki" służyc ludziom ale oczekują na zapłate , napochwały i inne tego typu przyziemne sprawy.
  W takiej sytuacji powinni odejść gdyśz służenie bliżnim to realizacji przykazań Bożych w szczegółnośći Miłujcie sie jako i Ja Was umiłowałem"
  Na koniec uwaga zapominanie o tym przykazaniu przez Ks.J.Stryczka mogło powodować ,żę ludzi jego współpracownicy mogli czuć sie niekomfortowo.
  Ale czy to jest mobbing ? Czy brak miłości?

 • twstyropian

  Oceniono 4 razy 2

  to wszystko to typowa krakowska tandeta, rozne bzdziny uwazajace sie zaobjawienia>.

 • zzub

  Oceniono 2 razy 2

  Bardzo mi się podobał fragment o dzieciach, o tym jak wchodzą w świat i odkrywają 'pracę'.
  Walczcie o Paczkę!! Jeśli tam było tyle pozytywnej energii, która była tłamszona i tłumiona złym zarządzaniem, to pomyślcie tylko jaka eksplozja pozytywnych emocji i działań może się wydarzyć jak w tej organizacji zacznie się dziać lepiej.

 • adamkosmos

  Oceniono 2 razy 2

  przelozeni maja swoje metody, wysłać na przemyślenie i nabranie skruchy w pustelniczy klasztor, może wróci odmieniony

 • wiesscar

  Oceniono 4 razy 2

  paczki staly sie trendy to ks.Stryczek wpadl na pomysl Szlachetnej paczki, jesli ma cechy osobowosci psychopatyczne to nie powinien jednak zarzadzac ludzmi, tych cech sie nie da zmienic,

 • piotrus.zibi

  Oceniono 2 razy 2

  Miny współpracowników na zdjęciu mówią wszystko. Klecha to despota!!! Jak każdy bandzior

 • twzelnik

  Oceniono 12 razy 2

  Znowu ZERO KONKRETÓW i jakieś bajdurzenie o sygnałach ostrzegawczych. Półsłowka, aluzje, nawet oskarżenia konkretnego brakuje, a co tu mówić o dowodach.

 • genocidezionism

  Oceniono 1 raz 1

  Ten ksiądz to wymyślił , zorganizował i wspaniały pomysł wypalił , jego pomysł.
  Teraz ojców sukcesu jest na pęczki każdy chce sie załapać do telewizji.
  Tylu szlachetnych ,że obiektyw nie łapie.
  Można być szlachetnym bez rozgłosu jest dużo społecznych instytucji które pomagaja bezdomnym i głodnym , zmarzniętym .Po prostu trzeba tam iść albo coś przekazać , kasę , rzeczy , jedzenie z pewnością trafi do potrzebujących. Bez rozgłosu ale z potzeby serca.
  A tu widzę ,że jest potrzeba rozgłosu własnego to działalność charytatywna nie na tym polega.

 • pachikun

  Oceniono 1 raz 1

  problem jest stary jak swiat otoz: zeby tak naprawde pomoc innym, najpierw trzeba pomoc sobie, tych ktorzy pomogli sobie i nie urzadzaja wystawy swojego EGO przy okazji najbardziej nawet wniosmym celu bylo tak naparwde niewielu.

 • vito3

  Oceniono 1 raz 1

  widzialem te paczki w tv,co tam bylo ze kosztowaly dwa i pol klocka sztuka

 • pas964

  Oceniono 3 razy 1

  Ludzie ale taki jest sposób zarządzania w KK. Bezwzględne posłuszeństwo a jak nie to wypad.
  Więc czego chcecie od księdza Stryczka. Jak nie wyniósł z domu to po prostu nie miał się gdzie nauczyć :)

 • starblast

  Oceniono 3 razy 1

  Oczyścicie swoje szeregi z księdza i jego kumpli w mobbingu i działajcie dalej. Pomoc jest zawsze na propsie.

 • Oceniono 1 raz 1

  Wszystko było powiedziane. "Walczę o to, żeby zmienić ten kraj i ludzi. Żeby inaczej odnosili się do innych, siebie samych i lepiej zarządzali swoim życiem" - ksiądz biznesmen, inżynier dusz, magister hipokryzji, depozytariusz Mammona - Jacek Stryczek

 • azalka12

  Oceniono 1 raz 1

  Teraz okazuje sie, ze byly sygnaly, ktore powinny niepokoic, a przynajmniej zastanowic, ze wszyscy o tym wiedzieli, tylko nic nikt nie zrobil. I nawet ' menedżer, wykładowcy, były dyrektor w firmie', czlowiek z doswiadczeniem nie zauwazyl, nie zareagowal. Niezrozumiale zupelnie.

 • orinus

  Oceniono 3 razy 1

  Mam nadzieję, że się teraz nie zaczną kłócić między sobą. Ale to słaba nadzieja.

 • kocurxtr

  Oceniono 5 razy 1

  taki wielki menedżer i nie zorientował się co się dzieje ?
  albo brał niezła kasę albo jes dupa a nie menedżer

 • 162tony

  Oceniono 5 razy 1

  Na Everest to byli już niewidomi, ludzie na wózkach inwalidzkich i kto tam jeszcze chcesz.
  Wnieś flagę z napisem KONSTYTUCJA na zgromadzenie PISu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX