Chopin, Modlin, Radom, CPK. Wiceprezes Modlina: któreś z tych lotnisk trzeba będzie zamknąć

Wiceprezes lotniska w Modlinie nie widzi możliwości utrzymywania aż czterech portów lotniczych w okolicach Warszawy. Według Marcina Daniła, planowana rozbudowa lotniska w Radomiu nie ma sensu i jest ona pomysłem politycznym.

Lotnisko w Modlinie ma kilka problemów, obecnie najbardziej palący dotyczy wieży kontroli lotów, której kończy się pozwolenie na użytkowanie, co teoretycznie tworzy ryzyko zamknięcia portu.

Kłopoty Modlina związane są w części z oporem jednego z właścicieli - a dokładnie PPL, który, jak mówi Marcin Danił, blokuje rozwój lotniska. Państwowe Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze (PPL) ma nieco ponad 30 proc. udziałów w modlińskim porcie lotniczym, niemal tyle samo ma Województwo Mazowieckie (marszałkiem jest związany z PSL Adam Struzik), 34 proc. należy do Agencji Mienia Wojskowego, a 4,8 proc. do Nowego Dworu Mazowieckiego.

Wiceprezes Marcin Danił w rozmowie z next.gazeta.pl mówi o tym, czy są szanse na rozwiązanie tego sporu, odnosi się do opinii o "betonowych skarpetach" Ryanaira oraz komentuje zapowiedzi utrzymywania czterech lotnisk w okolicach Warszawy.

Cały wywiad z wiceprezesem lotniska w Modlinie można zobaczyć tutaj:

Chopin, Modlin, Radom, CPK. Wiceprezes Modlina: cztery lotniska na Mazowszu nie przetrwają, któreś trzeba będzie zamknąć

Więcej o:
Komentarze (68)
Lotnisko Chopina, Modlin, Radom, CPK - na Mazowszu mają być cztery porty. Wiceprezes Modlina: któryś z nich trzeba będzie zamknąć
Zaloguj się
 • mapek

  Oceniono 28 razy 18

  Przypominam, że w pobliżu jest też lotnisko w Łodzi, skomunikowane z Wa-wą nie gorzej niż Radom, w które na obecną chwilę nie trzeba inwestować.
  Jest tylko jeden problem - Łodzianie nie głosują na PiS.

 • facet1

  Oceniono 18 razy 12

  Logicznnie, na temat , z argumentami i spokojnie. Taki wywiad nie nadaje się do odsłuchania przez elektorat paskudnej zmiany. Dodatkowo-gość ma 100% racji.

 • roman.wurster

  Oceniono 13 razy 11

  A dlaczego nie bedzie lotniska we Wloszczowej ? ....kolej juz jest i to taka szybka ;)

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 25 razy 9

  Pomysł rozbudowy lotniska w Radomiu to wał, którego chcą dokonać politycy PiS, czego dowodzi zmiana planów przebiegu trasy S17.

  Takim samym wałem jest CPK. Dokładnie takim samym. Pisuarom chodzi w tym o to, żeby tylko jak najwięcej kraść.

  Jedynym ekonomicznie uzasadnionym planem jest rozbudowa Modlina.

 • mcguirre

  Oceniono 21 razy 9

  Oj widzę, że trolle dostały przelewy z Nowogrodzkiej :) Ile dzisiaj za minusik a ile za komentarz ? Na harnasia wystrczy ? :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX