Paliwa we wrześniu zdrożały o prawie 12 proc. Najnowsze dane o inflacji

GUS opublikował właśnie szybki szacunek cen towarów i usług konsumpcyjnych we wrześniu. Inflacja we wrześniu była niższa niż miesiąc wcześniej i wyniosła 1,8 proc. r/r, a więc ceny rosły nieco wolniej.

Z szybkiego szacunku danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) wynika, że inflacja we wrześniu br. wyniosła 1,8 proc. w ujęciu rocznym (wobec 2 proc. r/r w sierpniu).

Jak podaje GUS, w stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 0,2 proc. we wrześniu. Ceny żywności i napojów bezalkoholowych wzrosły o 2,3 proc., nośników energii o 1,8 proc., a ceny paliw do prywatnych środków transportu o 11,9 proc. rok do roku.

W ujęciu miesięcznym ceny żywności i napojów bezalkoholowych wzrosły o 0,6 proc., nośników energii - wzrosły o 0,4 proc., a paliw do prywatnych środków transportu - wzrosły o 0,4 proc.

Konsensus rynkowy zakładał inflację na poziomie 1,9 proc. rok do roku, a więc o 1/10 pkt proc. wyższą niż wynosiła faktycznie.

Jak na razie poznaliśmy jedynie szybkie dane szacunkowe GUS. Pełne dane o wskaźniku cen towarów i usług konsumpcyjnych we wrześniu zostaną opublikowane 15 października.

---

Zbigniew Grycan: Dobrze mi się wiodło, bo przede wszystkim dbałem o jakość swoich produktów [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (18)
GUS: inflacja we wrześniu wyniosła 1,8 proc. r/r. To mniej niż miesiąc wcześniej
Zaloguj się
 • nocny11

  Oceniono 2 razy 2

  Teraz to chyba nie wina Tuska ?
  To wina tego karakana z Żoliborza !!

  AS

 • wiezet

  Oceniono 14 razy 2

  To wasza wina, bo nie poszliście wtedy na wybory , tylko siedzieliście przed telewizorem ćwicząc palcówkę na pilocie. DZięki wam pislam dorwał władzę i zaczął rozdawać na prawo i lewo......... Teraz jęczycie i płaczecie. Tylko dzięki wam

 • ks-t

  Oceniono 1 raz 1

  Paliwo miesiąc do miesiąc o 0,4% czyli o 2 grosze. Porabało ich? Taką PISowską arytmetykę to może tylko wciskać PISowski GUS.

 • Oceniono 1 raz 1

  ceny żywności i napojów bezalkoholowych wzrosły o 0,6 proc - jawna kpina (chyba że pieczywo masło i jajka wyłączyli z kategorii żywność)

  energia 0,4% ? chyba tylko gospodarstw domowych, gdzie ceny zatwierdza URE, i w roku wyborczym do góry nie pójdą. W enei o ponad 10% od 1 października idzie w górę, a poprzednia duża podwyżka była w styczniu, jeśli chodzi o firmy.

  jak można za publiczne pieniądze takie brednie publikować !!!!

 • poochojek

  Oceniono 5 razy 1

  pisoski gus pisoska inflacja

 • tommislaw

  Oceniono 7 razy 1

  Nie wierzę w te statystyki, wystarczy się rozejrzeć paliwo, energia, warzywa i wiele innych usług poszło w górę, ale inflacja jest niezmiennie niska tylko poparcie PiS i oglądalność TVPiS cały czas w górę. Wszędzie manipulacja i kłamstwa ludzie obudźcie się!

 • kemor234

  Oceniono 13 razy -3

  Najpierw paliwo, zaraz mocno do góry skoczy energia i ...
  ZDECYDOWANIE DROŻEJĄ PRAKTYCZNIE WSZYSTKIE TOWARY I USŁUGI, PONIEWAŻ SĄ BEZPOŚREDNIO POWIĄZANE Z KOSZTEM PALIW I ENERGII.
  A PIS SWOJE KŁAMSTWA - realizujemy obietnice, to rząd koalicji PO i PSL ...

 • tinley

  Oceniono 13 razy -3

  ropa zdrożała o kolejne 8%. Ceny prądu dla firm galopują. Płace 7% rdr, woda, ścieki, zboża... Wszystko drożeje a ta banda kaczych oszustów chce nas okłamywać 1.8% inflacją bo sobie zaplanowali niskie stopy , rolowanie długów i kupowanie poparcie pieniędzmi oszczędzających?
  Skur..syny już doją kazdego w tak bezczelny sposób że chyba tylko ktoś mocno trzepnięty w gałę nie widzi co się tu dzieje. Mieszkania wystrzeliły w kosmos a ci durnie nic nie robią aby przystopować ceny. Miały być tanie - są rekordowo drogie. i tak za każdym razem kiedy te piśdzielce kacze dorwą się do władzy.

 • jurii.sachar

  Oceniono 7 razy -5

  jakieś dwa miesiące temu jakieś POśmieciuchy mówiły że 500+ spowoduje to że chleb będzie po 14 zł, masło po 125,36 zł, a piżamy po 1259,99 zł. I co duractwo gospodarcze, wróżki POłamane ? Trzeba myśleć zanim coś się napisze, pamiętajcie.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX