Sebastian Chwałek wiceprezesem zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Sebastian Chwałek objął właśnie stanowisko wiceprezesa zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Wcześniej pełnił funkcję sekretarza stanu w MON.

Rada nadzorcza Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) podjęła decyzję o powołaniu Sebastiana Chwałka na stanowisko wiceprezesa, podała spółka. Sebastian Chwałek od 18 listopada 2015 roku pracował na stanowisku podsekretarza stanu w MSWiA, a od 22 stycznia br. pełnił funkcję sekretarza stanu w MON.

"Rada nadzorcza w wyniku ogłoszonego 20 września 2018 roku postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko wiceprezesa zarządu spółki wybrała najlepszego kandydata i zgodnie ze statutem spółki skierowała do ministra obrony narodowej wniosek o wyrażenie opinii odnośnie kandydata" - czytamy w komunikacie.

Minister Mariusz Błaszczak pozytywnie zaopiniował przedstawioną przez radę nadzorczą PGZ kandydaturę, w związku z czym z dniem 1 października 2018 roku Sebastian Chwałek objął stanowisko wiceprezesa zarządu PGZ, podano również.

Polska Grupa Zbrojeniowa to lider polskiego przemysłu i jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 60 spółek (branże: obronna, stoczniowa, nowych technologii), osiągając roczne przychody na poziomie 4,5 mld zł.

---

Budimex: Pracowników z Ukrainy wystarczy, jeżeli wszyscy do nas przyjadą. W branży budowlanej brakuje 100 tys. osób

Więcej o:
Komentarze (15)
Polska Grupa Zbrojeniowa powołała Sebastiana Chwałka na stanowisko wiceprezesa zarządu
Zaloguj się
 • Oceniono 5 razy 5

  Według standardu: Kompetencje 4%, poddańcza wierność/służalczość/lizusostwoo 96%, miesięczna pensja ze 120 tysi i 2 bańki odprawy po trzech miesiącach "pracy".
  Dojną oj dojną racz nam... tak to leciało?

 • 2stan13

  Oceniono 2 razy 2

  Kolejny znajomy królika któremu się należy!

 • polak66maly

  Oceniono 2 razy 2

  nastepny tymczasowy prezes z milionowa odprawa na odchodne.

 • jotemka0602

  Oceniono 2 razy 2

  no patrz a ja myślałam że rybki hodował

 • Oceniono 2 razy 2

  Czyli jak zwykle: kompetencje 4%, poddańcza wierność 96%, miesięczna pensja ze 120 tysi i 2 bańki odprawy po trzech miesiącach "pracy".
  Dojną oj dojną racz nam... tak to leciało?

 • marcinsliwinski

  Oceniono 1 raz 1

  Cz ta Polska Grupa Zbrojeniowa pod nowym światłym zarządem będzie w stanie samodzielnie zaprojektować, wdrożyć do produkcji i wyprodukować łuk i strzały do łuku?

 • nutka7.17

  Oceniono 1 raz 1

  Czekam kiedy Chwałek powierzy PGZ Najświętszej Maryi Pannie, Jezusowi Chrystusowi i Bogu Wszechmogącemu:)

 • mariovanpetersen

  Oceniono 1 raz 1

  Już rozdają korytka......

 • ekomorda

  Oceniono 1 raz 1

  A jak tam z kadrą w Jelczu? Bo ponoć prezes zrezygnował bo chce teraz do samorządu! A taki z niego był dobry kierwnik domu kultury...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX