Nawet 53 tys. zł na ocieplenie domu - rząd przyjął projekt ustawy

Rząd przyjął projekt, którego celem jest wsparcie dla osób, które chcą ocieplić swoje domy. Propozycje zmian dotyczą ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. 

Zaproponowano ulgę podatkową, która będzie zachęcać osoby fizyczne do przeprowadzenia termomodernizacji jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Rozwiązanie to, jak przewiduje rząd, powinno przyspieszyć proces poprawy jakości powietrza. Rządzący ocenili, że dotychczasowe wsparcie państwa dotyczące termomodernizacji budynków mieszkalnych jest niewystarczające. 

Czytaj więcej: Od 7 do 53 tys. zł zwrotu za wymianę pieca i nie tylko

Ulga termomodernizacyjna będzie polegać na odliczeniu od dochodu wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego. Odliczeniu będzie podlegać 23 proc. wydatków, przy czym ogólna kwota odliczeń nie będzie mogła przekroczyć 53 tys. zł, bez względu na liczbę realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych latach. 

Nowe rozwiązanie ma wejść w życie 1 stycznia 2019 r.

Z nowej ulgi będą mogli skorzystać podatnicy podatku PIT opłacający podatek według skali podatkowej, 19 proc. stawki podatku oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, którzy są właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnych budynków mieszkalnych i ponoszą wydatki na realizację przedsięwzięć termomodernizacyjnych.

Jarosław Kaczyński obiecuje emeryturę 500 plus. Minister: najwcześniej w przyszłym roku

Więcej o:
Komentarze (11)
Nawet 53 tys. zł na ocieplenie domu - rząd przyjął projekt ustawy
Zaloguj się
 • ds215

  Oceniono 5 razy 3

  nie prościej wprowadzić zerową stawkę wat na termoizolację/

 • kemor234

  Oceniono 4 razy 0

  KOLEJNA ŚCIEMA !!!!!!
  "Rząd przyjął projekt ..."
  Ma wejść w życie 01.01.2019 r. (jak nie wejdzie, to o kolejny rok się "przesunie").
  Nie podają kosztu tego "projektu".
  NIE MA TEGO W BUDŻECIE, CZYLI - NIE MA PIENIĘDZY !!!!!!!
  Czy w takiej sytuacji, "Rząd przyjął projekt ..." cokolwiek znaczy ????

 • ojbat

  0

  53 tys.zl to będzie mógł sobie odliczyć ktoś, kto na termomodernizacje swojego domu wyda ponad 230 tys. zl.
  Znacie kogos takiego?

 • bogdanloku

  Oceniono 2 razy 0

  1 kwietnia już było !!! Skoro tak, to jest to jawne oszukiwanie obywateli. Powiedzmy, że wydam 20 tys na fotowoltanikę. Odliczam 23 % poniesionych wydatków od dochodu - odliczam więc 4600 i o taką kwotę jest obniżony mój dochód do opodatkowania. Podatek PIT 19 %. Zaoszczędzę na podatku 874 zł - wsparcie mojego państwa dla mojej inwestycji to 4,37%. Minus inflacja ( ja jej nie tworzę, państwo jest zawsze za nią odpowiedzialne ) średnio 2 % rocznie. Wsparcie państwa to 2,37% poniesionych przeze mnie nakładów. Uff, to jest ulga!!!

 • mateo79

  Oceniono 2 razy 0

  Czyli skoczą do góry ceny usług związanych z dociepleniem domów.

 • justas32

  Oceniono 11 razy -1

  Rozdają na prawo i lewo - wybory już blisko więc trzeba wykończyć Polskę ...

 • smok61

  Oceniono 1 raz -1

  Wszyscy raczej zaangażowali się w to , czyli 90% zwrot za ocieplenie , okna , lub piec :
  www.rp.pl/Nieruchomosci/309149958-Dotacja-na-ocieplenie-domu-wymiane-pieca-okien-i-drzwi---szczegoly-programu-Czyste-powietrze.html
  Po co jakieś ulgi ? ...nie wiem...

 • piatek0812

  Oceniono 9 razy -3

  No super. Rewelacja. Wszyscy właściciele domków jednorodzinnych będą bogatsi. A biedoty z bloków i kamienic nadal w zimnie i bez pieniędzy. Dziękuję Pisowi i ich zwolennikom, ze bede marzył a pieniądze z moich podatków wzbogaca bogatych. Taka kolejna "dobra zmiana" ukazująca kto jest ważniejszy. No ja z bloku nie. A mogłoby być po 10000+ na każdy dom/mieszkanie w bloku czy kamienicy. Dodatkowo termoizolujac pół kraju koniunktura gospodarcza byla by najlepsza w Europie i znów rzad mógłby się chwalić 10000+ i wzrost gospodarczy najlepszy od 89 roku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX