"Kler" bije kolejne rekordy popularności. Film obejrzało już ponad 2,5 mln osób

"Kler" obejrzało już od premiery 2 504 616 osób. Tylko w miniony weekend do kin poszło aż 772 316 widzów. Już teraz film Smarzowskiego jest najchętniej oglądanym filmem tego roku. A szykują się kolejne rekordy.

Po rekordowym weekendzie otwarcia, jakiego od co najmniej 1989 r. nie miał w Polsce żaden inny film (ponad 935 tys. widzów), "Kler" nie zwalnia tempa. Jak wynika z najnowszych z danych z box office, do kin na film poszło ponad film 2,5 mln osób. Tylko w ostatni weekend do kin poszło ponad 772 tys. osób. Porównując tę wartość z wynikami otwarcia (czyli pierwszego weekendu na ekranach kin) innych filmów w Polsce, ostatni tak dobry wynik znajdziemy w 2015 r. 

"Kler" jeszcze przez wiele tygodni będzie grany w polskich kinach, a już stał się najchętniej oglądanym filmem 2018 r. Dotychczasowego lidera, "Kobiety Mafii", obejrzało nieco ponad 2 mln osób. 

Jeśli na "Kler" pójdzie do kin więcej niż 3 mln 11 tys. osób (a na to się zanosi), będzie to najchętniej oglądany film w polskich kinach w tej dekadzie (na razie liderem są "Listy do M. 3" z 2017 r.). 

W tym stuleciu najwyższą oglądalność, około 4,3 mln osób, miało "Quo Vadis" z 2001 r. Po 1989 r. najwięcej osób w kinach - kolejno ok. 7,1 i 6,1 mln - zebrały polskie produkcje z 1999 r. - "Ogniem i Mieczem" oraz "Pan Tadeusz". 

"Kler" pobił również też rekord oglądalności filmów Wojtka Smarzowskiego. "Wołyń" łącznie zobaczyło niespełna 1,5 mln osób, "Drogówkę" nieco ponad 1 mln widzów, "Pod Mocnym Aniołem blisko 885 tys. osób.

Czytaj też: "Kler" w weekend zarobił tyle, że producent będzie musiał oddać dotację od PISF

***

Adam Czerniak: "Rząd nie tylko uszczelnia podatki, ale także je podnosi"

Więcej o:
Komentarze (182)
'Kler' ma rekordową oglądalność. Film obejrzało ponad 2,5 mln osób
Zaloguj się
 • bioder65

  Oceniono 82 razy 36

  2,5 miliona bez szkolnych,przymusowych wycieczek.Coś z tą ilością wielbicieli kościoła jest nie tak.Może w końcu suweren przejrzy na oczy.

 • fiqumiku

  Oceniono 71 razy 31

  Byłem, bardzo dobry film. Ktoś kto twierdzi, że jest skierowany przeciw kk albo go nie widzial albo nie rozumie, albo ma coś do ukrycia. Strzeżcie się fałszywych farbowabych katolików

 • yakubi

  Oceniono 28 razy 24

  Rzeczywiście bardzo dobry film, świetnie zagrany (Braciak, Gajos, Jakubik, Więckiewicz), niestety bardzo smutny, ale warty obejrzenia. Ma moc. Myślę, że jak odejmiemy szkoły to będzie nowy lider.

 • 33qq

  Oceniono 81 razy 23

  Powiedzmy sobie szczerze, na Pana T., Quo vadis czy Ogniem i M. chodziły szkoły, w ten sposób nabijano statystyki, na Kler chodzą ludzi z potrzeby wyrażenia niechęci do śmierdzącej instytucji, która zawładnęła tym krajem oraz dlatego, że lubią kino pana Smarzowskiego.

 • adam.radwanski

  Oceniono 38 razy 18

  Serce boli pisuarów i inne onr-y..ciekawe jaką frekwencje miał ich gniot pod tytułem "Smoleńsk"

 • ochujek

  Oceniono 51 razy 17

  Klechy potrafią najlepiej zareklamować towar. Brawo!

 • adam.radwanski

  Oceniono 32 razy 14

  "Smoleńsk" przez cały okres obejrzało troche ponad 460 tys. widzów, "Kler" w ciagu tygodnia 2,5 mln...a wybory wygrała nie partia PiS tyko 500+..gdyby nie to przekrety i olewanie ludzi przez PO nigdy by nie wygrali w tym kraju..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX