Komentarze (109)
Tesco sprzeda sklepy w Polsce? Dave Lewis nie wyklucza możliwości sprzedaży Tesco Polska
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kiesier

  Oceniono 4 razy 0

  Za chwilę rząd "zrepolonizuje" Tesco-trupa za 10mld zł który po roku ogłosi upadłość albo będzie przez najbliższe lata potrzebował dotacji z budżetu.

 • kasle

  Oceniono 4 razy 0

  Tesco to moja ulubiona siec.
  Konsument polski wiele by stracil, gdyby znikneli z rynku.
  Zmniejszylaby sie konkurencja i ceny poszlyby jeszcze bardziej w gore.
  Niestety mamy rzad, ktory interes konsumenta nie interesuje, tylko wlasny.

 • zerozer52

  Oceniono 6 razy 0

  To złodzieje. Niech spie...ją.

 • bonifacy_40

  Oceniono 2 razy 0

  a na tej samej stronie jest odniesienie do innego artykułu pod tytułem , "Tesco rusza do walki z Lidlem i Aldi . Mają uruchomić swoje dyskonty." Mnie ciekawi tylko kiedy Polski rząd stworzy warunki aby to Polskiemu Kowalskiemu opłacało się utworzyć Polskie dyskonty !

 • acide94

  Oceniono 4 razy 0

  Tesco jest międzynarodową marką, a biznes w pisowskiej Polsce to po prostu wstyd.

 • g_chochlik

  Oceniono 6 razy 0

  Pierdo***nie głupot. TESCIO traci rynek z kilku powodów: ceny przestaly być atrakcyjne, artykuly spożywcze są chyba najdroższe w porónaniu do konkurentów; ni o mięso rzadko śweże, pompowane wodą (!!!!), kąpane w sodzie(!!) dla odświeżenia, nierzadko świeżego miśa NIE TRZEBA SOLIĆ w obróbce domowej . DLACZEGO ?!... bo może zwierzętya przed ubojem jedzą samą sól? TESCO narzeka na mały zysk, ... a może TESCO poda ile zarobiło na ulgach jakie dostało zakładając swoją sieć w POLSCE, gdzie wywiozło CAŁY ZYSK? Może TESCO poda jak zatrudniało pracowników, na jakich warunkach płacowych i na jaki okres, TYLKO DLA ZYSKU I NIEWOLNICZEJ PRACY POLAKÓW, wykorzystując brak miejsc pracy. TERAZ TESCO "PŁACZE", bo ma najmniejszy zysk?... Bo w innych krajach MUSI PŁACIĆ UCZCIWIE, bo tam związki zawodowe, zamknęły by takie "obiekty uczciwości".

 • k_rol

  0

  Tępe solidaruchy chcą wszystkich wolnych sobót i niedziel, ale do pustych łbów im nie przyjdzie, że popularne jeszcze w Europie weekendy w Polsce czyli wypad na zakupy trafi szlag . Nikt nie przyleci do nas gdy sklepy będą pozamykane i odczują to pracownicy sklepów, restauracji i lini lotniczych tracący pracę....

 • glunek

  0

  ja nie kupuje odpadów :)

 • okobar79

  0

  cóż, TESCO w Opolu, z napisem 24h, działa od 6 do 22 :P
  towary wystawione byle jak, pełno pustych miejsc na półkach, często brakuje towarów, przy chłodniach śmierdzi i często cieknie...
  na półkach z jajkami i mlekiem często ślisko i kleisto :)
  warzywa wyglądają jakby przez tydzień leżały w centrali w Wawie, owoce poobijane i przegniłe (szczyt wczorajszy brązowe jabłka)

  kas 20, czynnych 2 plus samoobsługowe
  aplikacja tesco na androida porażka, czytniki przy kasach nie potrafią najczęściej nawet zeskanować z apki karty, w Opolu samoobsługowe kasy nie przyjmują bonów zniżkowych i punktów (wczoraj próbowałem w 3 samoobsługowych z panią sprzedawczynią)...
  kolejne minusy - zmiana - z wózków do których nie trzeba monet zrobili "na monety", a tu akurat mnie to wnerwia, bo nigdy nie mam 1 lub 2 złotówek :P no i ceny, naprawdę taniej mi wychodzi w Auchan czy Biedronce... a jakość owoców i warzyw znacznie wyższa..

  plus wielki za ciuchy :)

 • Benedykt Nieznany

  Oceniono 4 razy 0

  Niedobrze by sie stało. Produkty jednak lepsze niż w Lidlu i Biedronce. Większy asortyment, działy z wędlinami, mięsem, rybami na wagę i również b. ważne mam blisko.

 • lukasz2711

  Oceniono 4 razy 0

  Dzieje się naturalna rzecz. Pomału Polska wchodzi na wyższy poziom rozwoju a firmy klasy Tesco są zwyczajnie rugowane z rynku gospodarczego. Ta firma to przykład zasady dla wszystkich równo w tej firmie magazynier, kierownik, kasjerka, pracownik działu dostają identyczne pieniądze czyli najniższą krajową przy cenach na półkach które odstraszają nawet tych co z pieniędzmi szczególnie liczyć się nie muszą (wycieraczki samochodowe produkt pierwszocenowy 9,99zł ten sam wyrób Auchan 6,99). Nie będziemy płakać.

 • xyz_xyz1

  Oceniono 2 razy 0

  Polacy najchętniej robiłby zakupy w Prawdziwie Polskim Patriotyczno - Narodowym Państwowym Sklepie. I rząd powinien wzorem Węgier taką sieć sklepów stworzyć.

 • macpherson

  Oceniono 4 razy 0

  Kolejna brytyjska marka z nastawieniem zbyt projakościowym dla polskiego suwerena. Jak GAP, River Island, Marks&Spencer :-(

 • somtam

  0

  Dlugo mieszkalam w Tajlandii, zakupy w tesco. Teraz mieszkam w Polsce, i z sentymentu chodze do Tesco, bo pachnie mi tam tak samo, system regalow, standardy oferowanych towarow podobne.:)))

 • kretu23

  Oceniono 4 razy 0

  No i dobrze bo to badziewie.

 • asperamanka

  Oceniono 10 razy 0

  „Za słabe wyniki Tesco w Polsce winę, jak wynikało z raportu finansowego, ponosić ma również zakaz handlu w niedzielę. Dla Tesco oznaczało to ubytek 13 dni handlowych. Ma to być widoczne w różnicy między spadkiem sprzedaży w innych krajach Europy Środkowej, a spadkiem w Polsce. Na pozostałych rynkach regionu sprzedaż obniżyła się o 1,2 proc., podczas gdy w Polsce o 3,5 proc.”
  =====================

  Tak, na pewno, innym też się obniżyło, czy może statystyki poazują co innego.

  Tesco w porównaniu z innymi sieciami hipermarketów ma gorszy asortyment, gorszą ekspozycję, ceny lekko wyższe, i najdłuższe kolejki do kas, bo próbowali na siłę wtłaczać klientów do linii samoobsługowych, czego polski klient nie chce.

  Klienci Tesco po prostu uciekli do konkurencji, i wcale nie będzie ich łatwo przekonać, żeby wrócili.

 • klm747

  Oceniono 1 raz -1

  oni juz się zwijają - półki w Tesco świecą pustkami jak kiedyś w Almie

 • wycietytoja

  Oceniono 1 raz -1

  Bardzo dobrze,o to chodzilo w tym projekcie.

 • raindogshow

  Oceniono 5 razy -1

  Gadanie, że obroty im spadły przez zakaz handlu w niedzielę to bzdurne wytłumaczenie dla nieudolnego zarządzania. Sprzedaż detaliczna rośnie jak szalona, zakaz nic a nic jej nie zaszkodził. co oznacza, że po prostu inne podmioty przejęły obrót Tesco. Co mnie zresztą nie dziwi. Category management jest tam na fatalnym poziomie, totalnie niezrozumiałe listingi i delistingi, produkty z tej samej kategorii ale różnych brandów rozrzucane po różnych półkach itp. Zarządzam sprzedażą już dwadzieścia lat i po półkach jestem w stanie ocenić, że coś jest nie tak. Moim zdaniem nie płacą dostawcom, stąd chaotyczna polityka asortymentowa. Pozdrawia Rain

 • totmes72

  Oceniono 3 razy -1

  Niech spieprzają.... płakał po nich nie bedę.

 • bialeem

  Oceniono 7 razy -1

  Tia. Pewnie zaczęli musieć płacić podatki. Standardowe ruchy wszystkich hipermarketów

 • Gal Anonim

  Oceniono 1 raz -1

  Najpierw zrobili z całodobowego do 00:00, teraz zaskoczyli i zrobili do 22:00. Nie mam więcej powodu by tam chodzić, produkty droższe niż u konkurencji, jakość mocno odstaje.

 • fruqo3

  Oceniono 13 razy -1

  Tesco miało straty w PL i przed wprowadzeniem zakazu handlu w wybrane niedziele, wiec niech nie pierdzielą głupot. Po prostu polski rynek jest jaki jest, Tesco do najtańszych nie należy, a Polak za złotówkę to matkę i córkę do burdelu by sprzedał. Tu nie ma miejsca na nic poza najniższą ceną.

 • frisisew

  Oceniono 4 razy -2

  W Tesco wysokie ceny, bardzo wysokie, byłem zobaczyłem i podziękowałem.
  Niech wszystkie zachodnie molochy zaprzestaną działalności. Produkty złej jakości, trują Polaków. Wyprowadzają miliony z Polski.

 • 162tony

  Oceniono 4 razy -2

  No to już, wypierniczać. I to biegiem.
  W tym samym miejscu powstaną Kauflandy, ALDI, Lidle czy inne Reale.

  Nikt po was płakać nie będzie, bez obaw.

 • broda36

  Oceniono 4 razy -2

  Nikt za wami nie będzie tęsknił Tesco. Traktujecie pracowników jak śmieci i klientów jak ciemną masę. Krzyż na drogę

 • jojne.klajnszwanc

  Oceniono 8 razy -2

  Dziadowskie towary zwykle się nie sprzedają. Jak się ma spożywcze barachło w Polsce to co się prezes dziwi, że tubylcy zmądrzeli i nie chcą kupować gówna w złotym papierku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX