Rząd da dotacje tylko "swoim"? Minister Kwieciński odpowiada Trzaskowskiemu

Minister Inwestycji i Rozwoju odpowiedział na list Rafała Trzaskowskiego, w którym ten pytał czy inwestycje dla Warszawy będą realizowane przez rząd tylko wtedy, gdy wybory w tym mieście wygra Patryk Jaki.

Przypomnijmy, Piotr Guział, popierający w wyborach samorządowych 2018 Patryka Jakiego (jest jego kandydatem na wiceprezydenta), złożył we wtorek kontrowersyjną deklarację. Oznajmił, że jeśli w Warszawie wygra Rafał Trzaskowski, stolica "na lata będzie odcięta od funduszy z budżetu państwa na budowę metra, mostów i obwodnicy".

Podczas środowej konferencji prasowej Piotr Guział podtrzymał swoje stanowisko.

Gwarantem dobrej współpracy z rządem i premierem Mateuszem Morawieckim jest Patryk Jaki jako prezydent Warszawy, bo już dziś ma zapewnienia wsparcia ze strony rządu dotyczące kluczowych dla stolicy inwestycji.

- stwierdził.

W reakcji na te słowa Rafał Trzaskowski skierował list do ministra inwestycji Jerzego Kwiecińskiego, w którym pytał czy inwestycje dla Warszawy będą realizowane przez rząd tylko wtedy, gdy wybory w tym mieście wygra Patryk Jaki.

Czytaj też: Rząd da dotacje tylko "swoim" samorządom? Prawnik: "Próba siłowego wpływania na wybory" 

Kwieciński odpowiada: Będziemy współpracować

Minister Jerzy Kwieciński zadeklarował współpracę ze wszystkimi samorządami. Jego zdaniem tak było wcześniej i tak ma być także w przyszłości. Szef resortu inwestycji i rozwoju dodał, że program budowy dróg lokalnych jest dla wszystkich samorządów, podobnie jest z programem „Dostępność plus” czy z pieniędzmi pochodzącymi z Unii.

Patryk Jaki pytany w Polsat News o komentarz do wpisu Piotra Guziała powiedział, że zgadza się z częścią wpisu, a z częścią nie. Kandydat PiS na prezydenta Warszawy powiedział, że trudno, żeby rząd finansował mosty dla kontrkandydata z PO, skoro polityk ten uważa, że Warszawa ich nie potrzebuje.

Więcej o:
Komentarze (12)
Rząd da dotacje tylko "swoim"? Kwieciński odpowiada Trzaskowskiemu
Zaloguj się
 • antypopisowiec

  Oceniono 16 razy 14

  W moim mieście , w którym nie rządzi PiS miasto sprzedało zdewastowany port rzeczny. Inwestor wziął się ostro do roboty i wydawało się , że niedługo port będzie działał. Niestety prace zostały wstrzymane, gdyż kolej (a więc spółka skarbu państwa , w której rządzą ludzie z PiS ) nie zgodziła się na poprowadzenia torów kolejowych na odległość 500 m do portu. Lokalne gazety piszą , że za tym wszystkim stoi miejscowy senator z PIS.

 • acototak

  Oceniono 13 razy 13

  Czy temu Guziałowi ktoś mógłby w końcu okazać niezadowolenie? Wg waadzy ludowej to w pełni legalne mordobicie.

 • hr.barry.kent

  Oceniono 13 razy 11

  Na lata? Strasznie pewne siebie są pisiorki. Wcale nie jest powiedziane, że w 2019 będą w stanie sformułować rząd większościowy.

 • Oceniono 15 razy 11

  Wszystko możliwe, a właściwie pewne. W ten sposób Kraków nie brał udziału w piłkarskich ME, bo Majchrowski nie był z PiS. Dla niedowiarków, decyzje lokalizacyjne zapadały jak rządziła koalicja PiS, Samoobrony i LPR.

 • antypiss

  Oceniono 5 razy 3

  Na zdjęciu następny paranoik z pisu nie potrafiący trzymać telefonu w jednej ręce?

 • Wojtek J

  Oceniono 2 razy 2

  Co za kanalie w tym Pisie, czy ciemnota nie widzi co oni wyrabiają, aaaa 500 dają, ha ha, buractwo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX