Rusza ważny projekt Ministerstwa Zdrowia. Koniec ze staniem w kolejce po skierowanie

W przyszłym tygodniu resort zdrowia rozpocznie pilotaż e-skierowania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nowy program może rozwiązać problem z gigantycznymi kolejkami w przychodniach.

Na początku e-skierowania będą wystawiane w Warszawie w zakresie medycyny sportowej oraz tomografii komputerowej oraz w Polanicy Zdroju. Testowanie elektronicznego wystawiania skierowań potrwa do połowy przyszłego roku.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński poinformował, że pierwsze e-skierowania powinny być wystawiane już w tym roku. Na większą skalę pilotaż ruszy na początku 2019 roku. Wówczas więcej placówek w Warszawie i Polanicy będzie je realizować.

Mniej kolejek, szybsza wizyta u lekarza

Janusz Cieszyński podkreślił, że korzyści z wprowadzenia e-skierowań będą mieli przede wszystkim pacjenci. Zapisać się do lekarza czy na badanie można przez telefon, nie trzeba przywozić skierowania, jest ono czytelne, nie można go zgubić ani zniszczyć.

Według wiceministra, e-skierowania - gdy wejdą w życie obligatoryjnie - pomogą skrócić kolejki, gdyż nie będzie sytuacji, gdy pacjent czeka na wizytę w kilku placówkach.

Elektroniczne skierowania w całej Polsce zaczną obowiązywać od początku 2021 roku.

Więcej o:
Komentarze (61)
Koniec ze staniem w kolejce po skierowanie?
Zaloguj się
 • kzet69

  Oceniono 29 razy 27

  Przepraszam co ma wspólnego elektroniczna rejestracja skierowań na tomografię ze staniem do lekarza w kolejce po receptę? W redakcji wszyscy na pewno trzeźwi?

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 19 razy 17

  bo każdy wie że największe kolejki są do medycyny sportowej w Warszawie. Do innych specjalistów po prostu kolejek nie ma zbyt dużych.

 • mcguirre

  Oceniono 12 razy 10

  Jasne, po skierowanie kolejek nie bedzie ale na wizytę czekać sie będzie trzy lata :) Moja mama z zaawansowaną zakrzepicą dostała termin wizyty u specjalisty na listopad. Listopad 2020 :) Zajebioza :)

 • sir.fred

  Oceniono 16 razy 10

  Czy w publicznych przychodniach dalej nie można się umówić na wizytę na konkretną godzinę, tylko trzeba przyleźć rano i tkwić w kolejce z numerkiem? Od ćwierć wieku nie korzystałem, więc z ciekawości pytam: czy cywilizacja już dotarła do publicznych przychodni?

 • wojtek1506

  Oceniono 12 razy 10

  W wielu przychodniach w Warszawie zapisy przez telefon na dzień następny po godz.16 ,dodzwonisz się dopiero ,kiedy brak numerków ,marnujesz czas lekarzom na przypisywanie recepty tego samego leku od np. 2-3 lat ,mądre To ?

 • dyskootantka

  Oceniono 11 razy 9

  Zaczną obowiązywać w 2021 roku. Kolejne obiecanki-cacanki, jak bezpłatne leki dla emerytów.

 • citrixx

  Oceniono 10 razy 8

  "nie będzie sytuacji, gdy pacjent czeka na wizytę w kilku placówkach". Nie ma takich sytuacji, ponieważ każda placówka po zapisaniu pacjenta na wizytę żąda, żeby w ciągu 2 tyg. dostarczyć oryginał skierowania. Jeśli go nie dostanie to wykreśla pacjenta z kolejki.

 • gr39

  Oceniono 13 razy 7

  I wiceminister bez zażenowania mówi ze na początku będzie medycyna sportowa ? Ilu ludzi k...wa potrzebuje medycyny sportowej ???? Skąd PiS ich bierze takich ministrów ?

 • xzyzzy

  Oceniono 5 razy 5

  a medycyna taneczna to się już nie liczy ? do d... z takim projektem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX