Polityczna awantura we Włoszech. Chcą zdelegalizować wodę po 8 euro. Promuje ją słynna blogerka

Robert Kędzierski
Znany producent wody wprowadził na włoski rynek ekskluzywną serię kosztującą aż 8 euro za butelkę. Promuje ją Chiara Ferragni. Zarówno politycy jak i organizacje konsumenckie uznali, że sprzedaży należy zabronić.

We włoskich sklepach pojawiła się limitowana seria znanej wody mineralnej sygnowanej przez Chiarę Ferragni, jedną z najbardziej rozpoznawalnych blogerek modowych świata. Jej konto na Instagramie śledzi 15 mln osób.

Butelka o pojemności 0,75 litra została wyceniona na osiem euro. Część włoskich internautów uznała tak wysoką cenę za skandaliczną. W mediach społecznościowych pojawiła się fala krytyki, zarówno pod adresem producenta, jak i blogerki.

Na tym jednak sprawa się nie skończyła. Problem stał się na tyle głośny, że zajął się nim włoski parlament i organizacje konsumenckie. Senator partii Bracia Włoch zwrócił się z interpelacją do resortu środowiska. Pojawiły się wątpliwości czy znana blogerka powinna wpływać w tak znaczącym stopniu na cenę produktu. 

Prezes Codacons, organizacji konsumenckiej, cytowany przez włoską prasę stwierdził, że dopuszczenie do obrotu tak drogiej wody "jest błędne i nielegalne". 

Na pytaniach się jednak nie skończyło - niektóre włoskie organizacje chroniące praw konsumentów chcą doprowadzić do zakazu sprzedaży zbyt drogiej wody. 

Do dyskusji włączył się mąż blogerki nazywając całe zamieszanie "polowaniem na czarownice". Stwierdził, że na włoskim rynku dostępnych jest wiele bardzo drogich wód mineralnych jak i innych produktów. 

Część włoskich mediów podkreśla, że współpraca ludzi mody z producentami marek konsumenckich jest normalną praktyką. Medialne oburzenie miało też ostatecznie przyczynić się do sukcesu wody promowanej przez Ferragni. Butelki ekspresowo znikają ze sklepów. 

Więcej o:
Komentarze (140)
Wolny rynek? We Włoszech chcą zdelegalizować wodę po 8 euro. Promuje ją blogerka modowa
Zaloguj się
 • walkirrr

  Oceniono 52 razy 46

  kupować określoną wodę bo ją jakaś baba z kontem w internecie promuje... Nie ma przyszłości dla ludzkości

 • tygrysio_misio

  Oceniono 47 razy 41

  Jeśli bogaci ludzie płacą kilka tysięcy euro tylko za markę torebki, bo żadna nie jest tyle warta. Jeśli płacą grubą kasę za garnitury, zegarki itp. ... to dlaczego woda nie miałaby być kolejnym towarem w którym etykieta jest droższa niż produkt?

  To hipokryzja zakazywać pozerskiej wody, a nie zakazywać torebek, garniturów, zegarków.

 • aaa.dziewczyny.zatrudnie

  Oceniono 25 razy 25

  Rozenkowa jak o tym przeczyta to zzielenieje z zazdrości

 • rumcajs.ja

  Oceniono 21 razy 17

  gdyby ludzie mieli trochę oleju w głowie to by nie kupili nawet najtańszej wody tego producenta.

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 16 razy 10

  Powinni zdelegalizowac wszystkie blogerki i blogerow. Oraz yutuberki i yutuberow.

 • Gajoss X

  Oceniono 16 razy 10

  kutwa, ale głupki....
  ciekaw jestem jakimiż to instrumentami prawnymi mieliby zamiar zakazać sprzedaży wody po 8E :)
  a po 7,99? a po 7,87?
  debyle.

 • m.a.r.k.13

  Oceniono 9 razy 9

  Skoro sa idioci co to kupuja to jaki problem? Moge im islandzkie powietrze w puszkach sprzedac :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX