Bugaj: Chciałbym wiedzieć, ile Morawiecki zapłacił podatku od pensji w banku. Niech powie

Prof. Ryszard Bugaj przez lata popierał politykę Prawa i Sprawiedliwości, od 2009 roku był doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a 2014 roku pomagał tworzyć program PiS. Dziś o premierze Morawieckim i o partii Jarosława Kaczyńskiego wypowiada się bardzo krytycznie.

W rozmowie z Łukaszem Kijkiem, redaktorem naczelnym Next.gazeta.pl, prof. Bugaj mówi między innymi o taśmach, na których nagrano Mateusza Morawieckiego. Bardzo krytycznie ocenia strategię gospodarczą opracowaną przez premiera. Odpowiada też na pytanie, czy czuje się zdradzony przez PiS. Posłuchaj całej rozmowy.

Więcej o:
Komentarze (44)
Prof. Ryszard Bugaj ocenia politykę rząd. "PiS wykonuje skok na władzę"
Zaloguj się
 • andrew1507

  Oceniono 26 razy 22

  Pomnik Ofiarom Reżimu PiS : Proponuje nazwać plac, gdzie Pan Piotr Szczęsny. dokonał tragicznego aktu przeciwko PiS, nazwać Placem Ofiar PiS i postawić tam
  pomnik Ofiarom Reżimu PiS z wygrawerowanym w kamieniu Listem Pana Piotra.
  Ku przestrodze dla nas i dla potomnych.

 • andrew1507

  Oceniono 13 razy 9

  Bugaj oszolom co dal Kaczynskiemu podklad do zniszczenia Polski.
  Teraz bije sie w piersi ale mleko sie rozlalo.

 • stemp10

  Oceniono 13 razy 9

  To jest profesor, który i tak został przez PIS zrobimy w h..ja. Jak mają się zatem bronić ludzie bez takiego wykształcenia?

 • gargameli100

  Oceniono 6 razy 6

  Gościu nie o podatek chodzi lecz o PREMIE jakie miał za umowy na franki

 • ks-t

  Oceniono 5 razy 5

  Płacenie podatków to jest miara patriotyzmu. Morawiecki przepisywał pospiesznie majątek na żonę , pewnie nie dlatego że chciał więcej podatków płacić. Otóż schemat wygląda następujące. Zamiast płacić 32 proc podatku podpisuje się umowę managerską co obniża podatek do 19 proc. Ale jeśli firma zostanie zarejestrowana np. na Cyprze (jak spółki majątkowe Kaczyńskiego) to wtedy 5% a jak ta firma jeszcze sprzeda prawo do użytkowania logo to okrągłe NIC. Pan premier chyba dobrze zna ten mechanizm i chyba dlatego uciekał z majątkiem, przepisując go na żonę. A dla pospólstwa - uszczelnia się podatki. Musi być przeciez na Rydzyka i Misiewiczów. No i żwirek dla kota.

 • maciejwscieklica

  Oceniono 5 razy 5

  oj tam, oj tam
  za miske ryzu
  nam odpracuje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX