Droga jeszcze zamknięta, a Morawiecki już z wizytą. Kierowcy muszą jeszcze poczekać

Widać, że przedwyborczy kalendarz premiera jest wyjątkowo napięty. W środę Morawiecki odwiedził odcinek drogi ekspresowej S8 Wyszków-Poręba, który jest jeszcze zamknięty. Kierowcy pojadą nim zapewne dopiero w piątek.

- To bardzo radosny dzień. Cieszę się, że udało się otworzyć ten odcinek, jest bardzo potrzebny. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Już za moment, za parę dni przejedziemy bez przeszkód - mówił w środę na środku fragmentu drogi ekspresowej S8 nieopodal Wyszkowa premier Mateusz Morawiecki, w towarzystwie ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Chodzi o brakujący 13-kilometrowy odcinek Wyszków - węzeł "Poręba" na drodze S8 z Warszawy do Białegostoku. Tyle, że odcinek jeszcze nie jest dostępny dla kierowców. Prawdopodobnie ruch zostanie wpuszczony na niego w najbliższy piątek. 

 

.. źródło: GDDKiA

Po otwarciu dla kierowców odcinka Wyszków - węzeł "Poręba", pozostanie do oddania tylko jeden odcinek S8 - Przeszkoda-Paszków na południowy zachód od Warszawy. Ma on być gotowy w 2019 r. Wówczas będzie można przejechać S8 z Białegostoku aż do Wrocławia.

Wizyta pod Wyszkowem jeszcze przed otwarciem odcinka S8 może być związana z tym, że... premier nie będzie się mógł w najbliższych dniach rozdwoić. Tymczasem również zapewne już w najbliższy piątek kierowcy będą mogli przejechać obwodnicą Radomia w ciągu drogi ekspresowej S7. Ten ok. 24-kilometrowy odcinek skróci podróże ze stolicy np. do Krakowa czy Kielc. Dotychczas konieczny (czy - najszybszy) był przejazd przez Radom, teraz kierowcy, którzy wjadą na S7 w Grójcu, dojadą nią aż do Skarżysko-Kamiennej, a po kilku kilometrach (ten odcinek "ekspresówki" ma być gotowy w 2019 r.) znów wjadą na S7, która kończy się za Kielcami. Dalej jest gotowy już także odcinek od Jędrzejowa do granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego.

.. GDDKiA

Podczas wizyty pod Wyszkowem premier Morawiecki mówił o tym, że "przejazdy między dużymi ośrodkami są bardzo ważne, ale ważne są też drogi dojazdowe". W tym kontekście mówił o Funduszu Dróg Samorządowych, który ma ruszyć od 2019 r. (na razie prace nad ustawą trwają w Sejmie). Mają się na niego zrzucać m.in. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Lasy Państwowe, jednoosobowe spółki Skarbu Państwa i Minister Obrony Narodowej oraz Minister Transportu. Środki - w 2019 r. nawet ok. 6,5 mld zł - mają być przeznaczane na dofinansowywanie budów, przebudów i remontów m.in. dróg powiatowych i gminnych. Wątpliwości u części ekspertów wzbudza natomiast procedura wyboru wniosków do dofinansowania z FDS. Na ostatnim etapie premier będzie mógł dokonywać zmian na listach, a to budzi obawy, że strumienie pieniędzy z Funduszu będą płynąć szczególnie do samorządów przychylnych PiS.

Czytaj też: PiS wbija łopaty i rysuje wielkie wizje. Lokalne media: Znów śmieje się z nas cała Polska

Więcej o:
Komentarze (73)
Droga jeszcze zamknięta, a Morawiecki już z wizytą. Kierowcy muszą jeszcze poczekać
Zaloguj się
 • junk92508

  Oceniono 33 razy 23

  Brawo tow. Mateusz!

  Mateusz! Mateusz! Mateusz!

  W niecałe 3 lata zaprojektowali, zamówili i zbudowali - bo za PO to żadnych dróg nie było.

 • robas197

  Oceniono 28 razy 18

  najpierw myślałem, że może co z niego bedzie...
  potem, że jest śmieszny....
  potem, że jest gupi...
  tera, że jest żałosny...
  no i jeszcze myślałem, że po straszydle nie może być gorzej..., no do rukwy nędzy MOŻE BYĆ...

 • vito60

  Oceniono 25 razy 15

  Podziękował wszystkim którzy do powstania drogi się przyczynili, ale ich nie wymienił. Pochwała PO, która przecież ,, dróg nie budowała", nie przeszła mu przez krzywe gardło.

 • e-mucha.info

  Oceniono 22 razy 14

  PO zaprojektowało i rozpisało przetargi, a teraz PIS przecina wstęgi za nieswoje zasługi.
  Ile przetargów rozpisał PIS? 132 kilometry?

 • kilona.6

  Oceniono 17 razy 13

  Drogowa święta trójca. Ludzie opamiętajcie się ! Czemu czas ich jeszcze się nie wypełnił, ile jeszcze zdołają zepsuć. Polacy, przespaliście 2014, NIE PRZEŚPIJCIE 2018 !, bo tym razem 5 lat a nie 4 niszczenia.

 • weather2

  Oceniono 14 razy 12

  Koło Lubina wpuszczono kierowców na 300 metrowy odcinek S3.Zapraszamy

 • fiqumiku

  Oceniono 15 razy 11

  Bezwstydny, nierób, a fotografuje sie na inwestycjach, tych ktorych opluwa. Typowe dla pisiorow. Karierowicze i przekretasy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX