Alior Bank zmienia prezesa. "PB": Katarzyna Sułkowska nie była związana z żadną frakcją PiS

Katarzyna Sułkowska zrezygnowała ze stanowiska prezesa Alior Banku - podał bank w komunikacie. Jest już jej następca - zarządem pokieruje Krzysztof Bachta, który do tej pory pracował w PZU.

Alior Bank nie podaje przyczyn rezygnacji pani prezes, a jedynie dziękuje jej za dotychczasową pracę. "Rada Nadzorcza Banku przyjęła rezygnację i wyraziła podziękowania dla Pani Katarzyny Sułkowskiej za jej ogromny wkład w budowanie pozycji rynkowej Banku" - czytamy.

"Jednocześnie Rada Nadzorcza Banku powołała z dniem 17 października 2018 r., w skład Zarządu Banku Pana Krzysztofa Bachta, powierzając mu stanowisko Wiceprezesa Zarządu Banku kierującego pracami Zarządu do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego na powołanie go na Prezesa Zarządu Banku" - pisze dalej Alior w komunikacie.

O tym, że Katarzyna Sułkowska może odejść z Alior Banku, pisał jako pierwszy "Puls Biznesu". Gazeta podaje, że pani prezes "była ostatnią menedżerką w państwowej spółce, która nie była związana z żadną frakcją rządzącej partii" i wymienia to jako jedną z możliwych przyczyn jej rezygnacji.

Krzysztof Bachta był jak dotąd dyrektorem zarządzającym ds. strategii i rozwoju w grupie PZU. A państwowy ubezpieczyciel jest największym akcjonariuszem Aliora - ma 31,3 proc. udziałów.

Adam Czerniak: "Rząd nie tylko uszczelnia podatki, ale także je podnosi"

Więcej o:
Komentarze (3)
Alior Bank zmienia prezesa. Media: Katarzyna Sułkowska nie była związana z żadną frakcją PiS
Zaloguj się
 • mikejar

  Oceniono 3 razy 3

  Nastepny DUPEK PISOWSKI na stanowisku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • gromek1

  Oceniono 1 raz 1

  TKM - wyższa kultura zarządzania

 • qznia

  0

  Alior Bank nie podaje przyczyn rezygnacji pani prezes, a jedynie dziękuje jej za dotychczasową pracę
  To ja podam:
  1. W Inwestments
  2.GetBack
  3. Ruch
  Sułkowska była dyr. ds. ryzyka w Aliorze kiedy podejmowano decyzje o wchodzeniu w te "biznesy".
  Nie mówię już o jej postawie podczas prób ukarania RAiffesen BAnk depozytariusza W INvestment - kiedy Sułkowska nie reprezentowała interesu skarbu państwa i chciąła przejąć na Alior część zobowiązań. Na szczęście KNF uważał inaczej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX