Orlen uruchamia stację ORLEN Drive. Zatankujesz nie wysiadając z auta

Po paliwo będzie można podjechać, jak po hamburgera. Według Orlenu to "unikatowe na skalę europejską rozwiązanie". W ofercie są także hot dogi.

Swoją pierwszą stację w formacie drive-through (czy drive thru, jak kto woli) uruchomił PKN Orlen. Zatankowanie paliwa, zamówienie produktów gastronomicznych i płacenie nie będzie wymagało wysiadania z auta

Według PKN Orlen stacja paliw w tym formacie to "unikatowe na skalę europejską rozwiązanie" i ma być odpowiedzią na oczekiwania klientów. 

ORLEN DriveORLEN Drive PKN Orlen/FacebookSegment detaliczny stanowi bardzo ważny obszar naszej działalności. Jako lider na wymagającym i konkurencyjnym rynku sprzedaży detalicznej wsłuchujemy się w głosy klientów i wprowadzamy nowoczesne rozwiązania. Sukcesywnie zwiększając wolumeny sprzedaży paliw, musimy również pamiętać o poszerzaniu oferty pozapaliwowej. Kluczem do sukcesu jest dbałość o jakość oraz nowoczesne podejście we wdrażaniu nowych produktów i usług

- podkreślał prezes Daniel Obajtek w komunikacie PKN Orlen. 

Otwarcie stacji ORLEN Drive, jak nazwany jest nowy format stacji benzynowej, poprzedziły badania przeprowadzone przez Kantar TNS, które wskazywało, że 100 proc. polskich kierowców docenia zalety formatu drive-through, a 8 na 10 uważa, że pasuje on najlepiej do PKN Orlen. Aż 85 proc. ankietowanych zadeklarowało też, że skorzysta z takiego rozwiązania, jeżeli tylko się pojawi. 

ORLEN DriveORLEN Drive PKN Orlen/Facebook

ORLEN DriveORLEN Drive PKN Orlen/Facebook

Oddanie do dyspozycji klientów pierwszej w Europie stacji typu drive through to przykład otwartego podejścia ORLENu do biznesu detalicznego. Jestem przekonana, że wdrażane przez nas rozwiązania spotkają się z dużym zainteresowaniem ze strony klientów

– stwierdziła Patrycja Klarecka, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Sprzedaży Detalicznej. 

Orlen uruchomił stację ORLEN Drive na MOP w Michałowicach na trasie Wrocław - Łódź. Na nowej stacji będą dostępne dwie "linie drive", które umożliwią zakup gastronomii i tankowanie bez konieczności wysiadania z auta. Jedna z linii będzie przeznaczona tylko dla klientów korzystających z gastronomii (by nie blokować ruchu). 

ORLEN DriveORLEN Drive PKN Orlen/Facebook


Koncern twierdzi, że nowy projekt wpisuje się w jego strategię w obszarze sprzedaży detalicznej. Celem tej strategii jest m.in. rozbudowa sieci detalicznej prowadząca do rozwoju barów szybkiej obsługi (QSR - Quick Service Restaurant) na stacjach paliw. To także element przekształcania stacji w kierunku punktów kompleksowej obsługi klientów. Dodatkowo stacja ORLEN Drive będzie wyposażona także w samoobsługowy kiosk wewnątrz stacji, gdyby klienci chcieli z niego skorzystać. 

ORLEN DriveORLEN Drive PKN Orlen/Facebook

PKN ORLEN dysponuje siecią około 2800 stacji paliw w Europie Środkowo-Wschodniej.

Więcej o:
Komentarze (86)
PKN Orlen otwiera stację drive-throug
Zaloguj się
 • klm747

  Oceniono 36 razy 32

  lepiej niech zrobią kasy dla płacacych tylko za paliwo...
  a jeszcze lepiej, kasy dla kupujacych na paragon, a nie na fakturę...

 • remo29

  Oceniono 26 razy 24

  I dalej będziesz człeku stał jak ciul, bo pięciu przed tobą zamówi hotdogi.

 • siwywaldi

  Oceniono 23 razy 19

  Takie stacje były już za Gomułki, więc CO w tym unikatowego?
  Po prostu obok pompy stał pracownik, odkręcał korek, wlewał paliwo, inkasował pieniądze do torby i mogłeś jechać dalej.
  Dupę z auta trzeba było ruszyć dopiero wtedy, gdy potrzebowało się wziąć rachunek, a o hot dogach w Polsce wtedy NIKT nie słyszał :-)

 • flyer

  Oceniono 19 razy 17

  "Według PKN Orlen stacja paliw w tym formacie to "unikatowe na skalę europejską rozwiązanie"" - nie wg PKN Orlen, ale jakiegoś pampersa z Orlenu. Lekcje w sobotę, nalewacze i inkasenci na CPNach - Komuna wraca na całego. ;>

 • expel

  Oceniono 13 razy 11

  Następnym etapem będzie możliwość skorzystania z WC również bez wychodzenia z samochodu.
  Pracownik stacji będzie podawał przez okno "kaczkę" lub "basen", po umówionym czasie wróci po naczynie, tym razem udostępniając papier toaletowy i chusteczki nawilżane.

 • ursus104

  Oceniono 11 razy 9

  Tyle marketingowego belkotu w tekscie i abi slowa o tym jak to dokladnie ma dzialac. Np. jak ma wygladac samo tankowanie skoro nie wysiadamy z auta?

 • wojtekbajer

  Oceniono 9 razy 9

  Na Sycylii, na największym zadupiu tankowałem paliwo nie wysiadając z auta. Robił to pracownik stacji wyposażony w przenośny terminal drukujący paragony.

 • atmt

  Oceniono 16 razy 8

  Tylko czekać na wózeczki elektryczne w marketach dla tych, którzy spaśli się tak, że nie są w stanie się poruszać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX