Siódmy dzień protestu w LOT. Borys Budka: Gdzie jest Piotr Duda? Zdezerterował

Niezbędna jest reakcja ze strony właściciela LOT-u, czyli Skarbu Państwa. Premier chowa głowę w piasek, a po spotkaniu z prezesem LOT-u kolejny raz okłamuje opinię publiczną - powiedział Łukaszowi Kijkowi Borys Budka. Polityk Platformy Obywatelskiej był gościem porannej rozmowy Gazeta.pl.

Polityk PO zadał także pytanie dlaczego protestujący nie otrzymali wsparcia Piotra Dudy i NSZZ Solidarność.

O siedmiu dni trwa protest pracowników PLL LOT. Nie zgadzają się oni na zatrudnianiu na podstawie umów cywilnoprawnych oraz wynagradzanie załóg samolotów opartym na na niskich podstawach i dodatkach wypłacanych za każdą godzinę spędzoną w powietrzu. System ten został wprowadzony przez poprzedniego prezesa spółki, Sebastiana Mikosza. 

Formalnym powodem protestu jest także przywrócenie do pracy Moniki Żelazik, szefowej Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego, która została zwolniona w czerwcu za próby organizowania strajku. Szefostwo spółki uważa strajk za nielegalny, gdyż możliwość przeprowadzenia protestu dwukrotnie została zablokowana przez sąd z powodu braku przeprowadzenia referendum ws. strajku. 

Z powodu protestu w trybie dyscyplinarnym zwolniono łącznie 67 pracowników, którzy brali w nim udział. Protestujący domagają się od zarządu odwrócenia tych decyzji. 

Strajk zorganizował Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy, który został wybrany spośród zarządów: Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego (ZZPPiL) na czele z Moniką Żelazik oraz Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT

Więcej o:
Komentarze (37)
Siódmy dzień protestu w LOT. Borys Budka: Gdzie jest Piotr Duda? Zdezerterował
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 32 razy 28

  Piotr Kundelek Duda jest nadwornym związkowcem reżimu, więc chyba nie wystąpi przeciw swojemu panu i chlebodawcy, prawda?...

 • wyksztalciuch2015

  Oceniono 30 razy 24

  Prosta odpowiedź: związkowcy i pracownicy LOT'u w większości nie są wyborcami pisu. Solidarność dba wyłącznie o suwerena, na którego zarobki (np górnictowo) zrzuca się pod przymusem reszta narodu.

 • oko2009

  Oceniono 27 razy 21

  Piotr Duda to świnia, a nie obrońca uciśnionych pracowników. To potwarz dla związkowego elektoratu ludzi świata. Czas najwyższy, aby go napiętnować, aby pokazać w Europie prawdziwe oblicze tego (tfu...) człowieka.

 • farcry3

  Oceniono 18 razy 16

  Duda wieczny związkowiec, kolejny cwaniaczek przyssany do budżetowej kasy.Oślizły, bezideowy typ.

 • darek655

  Oceniono 18 razy 16

  Piotr Kasperek do nogi i jego związek to zaplecze Kaczystów.

 • czarnyminio

  Oceniono 15 razy 15

  Między Kacperkiem a Dudą jest taka różnica.że Kacperek biega luzem a Duda jest na pisim łańcuchu.

 • uridium

  Oceniono 14 razy 14

  Jak to "gdzie jest Piotr Duda"??!!
  W pocie czoła pracuje nad nowelizacją ustawy o zakazie handlu w niedzielę!
  Pissowska szum. o wina. Tfu.

 • threemen

  Oceniono 10 razy 10

  Przybudówka PiSu o nazwie "Solidarność".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX