"Spekulanci chcą doprowadzić kraj do ruiny". Włoski rząd zdecydowanie odpowiada KE

Wicepremier Włoch Matteo Salvini powtórzył, że Włochy nie zmienią projektu budżetu na przyszły rok. Projekt ze względu na zakładany wysoki deficyt budżetowy został we wtorek odrzucony przez Komisję Europejską.

Włoski rząd dostał trzy tygodnie na skorygowanie projektu. Komisja Europejska wyjaśniła, że projekt został odrzucony, bo jego realizacja zwiększy ogromny włoski dług publiczny (ponad 130 proc. PKB - 37 tys. euro na mieszkańca, dla porównania w Polsce jest to nieco ponad 50 proc.). 

Matteo Salvini, odwiedzając w czwartek Weronę, powiedział, że rząd nie zmieni ani przecinka w projekcie i odeśle go w pierwotnej formie do Brukseli. Tłumaczył, że planowane zwiększenie wydatków z budżetu pobudzi włoską gospodarkę, zrujnowaną unijną polityką rygoru finansowego

"Spekulanci chcą wykupić za bezcen włoskie przedsiębiorstwa"

O tym, że projekt budżetu nie ulegnie zmianie, mówił też wczoraj w Moskwie premier Giuseppe Conte. Salvini, odnosząc się do wzrostu rentowności włoskich obligacji,  powiedział wczoraj w wywiadzie radiowym, że spekulanci chcą doprowadzić Włochy do ruiny i wykupić za bezcen włoskie przedsiębiorstwa. 

Włoski rząd w projekcie budżetu na przyszły rok założył, że deficyt budżetowy wzrośnie  z 1,8 proc. PKB w 2018 roku do 2,4 proc. Zdaniem Brukseli jest to niezgodne z wcześniejszymi zobowiązaniami rządu.

Więcej o:
Komentarze (36)
Włochy nie zmienią projektu budżetu. "Spekulanci chcą doprowadzić Włochy do ruiny"
Zaloguj się
 • normalny1977

  Oceniono 18 razy 8

  Banda Włoskich ignorantów. To jest proste jaj konstrukcja cepa. Przestrzegasz regół kupują twoje obligacje. Robisz se jaja z investorów. Masz problem.

 • drugi-antek

  Oceniono 12 razy 6

  Jeśli ktoś wierzy ze Włosi, Hiszpanie, Grecy, Portugalczycy będą kiedyś oszczędni jest po prostu naiwny. Te kraje nie „nadają” się do strefy Euro.

 • phugoid

  Oceniono 12 razy 6

  powtorzyl to w moskwie... przypadek? nie sadze. ciekawe ile makarony biora od kremla za rozwalanie unii od srodka.
  dawno nie bylo w europie zadnej wojny (nie liczac balkanskiej), a stezenie debilizmu w populacji ludzkiej zbliza sie najwyrazniej do masy krytycznej

 • agnrodis

  Oceniono 9 razy 3

  Putin, ojciec chrzestny swiatowej mafii ma w planie rozwalenie Unii Europejskiej, bo nie ma na nia wplywu. Jak rozbije Unie na poszczegolne panstewka, to wszystko bedzie jego. Bedzie latwo je skorumpowac. Wszedzie znajdzie sprzedajnego Kaczynskiego, czy Orbana.
  Putin ma juz w reku:
  Polske, Wegry, Wielka Brytanie, USA, Turcje, Wlochy
  i caly czas podburza partie faszystowsko-nacjonalistyczne gdzie tylko sie da.

 • tomasz.rze

  Oceniono 1 raz 1

  Da capo al fine.
  Pogrzebacz UE będzie miał sygnaturę "Made in Italy".

 • domektomek

  Oceniono 3 razy 1

  Szykuje się niezła awantura, przy której polski problem przechodzenia sędziów na emerytury to doprawdy mały pikuś.

 • agnrodis

  Oceniono 3 razy 1

  No wlasnie, gdzie przemawial ten skorumpowany Wloch? W Moskwie!!!! Nie mam dalszych pytan!

 • Popijajac Piwo

  Oceniono 2 razy 0

  "Tłumaczył, że planowane zwiększenie wydatków z budżetu pobudzi włoską gospodarkę, zrujnowaną unijną polityką rygoru finansowego."

  Więcej na bunga bunga!...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX