Solidarność chce wolnego 12 listopada dla handlu. Bujara: Marszałek obiecał poprawkę

- Marszałek obiecał nam, że Senat zajmie się sprawą i wprowadzi poprawkę - mówi Alfred Bujara z NSZZ Solidarność. Związek domaga się, by pracownicy handlu również mieli dzień wolny od pracy 12 listopada.

Wolny dzień dla handlu?

Senat zajmie się dziś ustawą o wolnym dniu od pracy 12 listopada z okazji 100-lecia niepodległości. Projekt zakłada, że do pracy tego dnia będą musieli iść pracownicy handlu. To samo będzie dotyczyło wszystkich pracowników szpitali i ambulatoryjnej opieki zdrowotnej. Dziś, najpierw odbędzie się debata nad ustawą, a później głosowanie.

 Marszałek Stanisław Karczewski obiecał nam, że Senat na nowo zajmie się tą ustawą i wprowadzi poprawkę tak, aby pracownicy handlu 12 listopada również mieli dzień wolny

- mówi Next.gazeta.pl przewodniczący Sekretariatu Krajowego Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”

Alfred Bujara z NSZZ 'Solidarność'Alfred Bujara z NSZZ 'Solidarność' GRZEGORZ CELEJEWSKI

 NSZZ Solidarność uważa, że artykuł 3. z poprawki ustawy powinien zostać wykreślony. Pracownicy handlu nie zasłużyli sobie na to, żeby traktować ich gorzej

- dodaje Alfred Bujara.

Projekt ustawy o wolnym 12 listopadaProjekt ustawy o wolnym 12 listopada Sejm.gov.pl

Czytaj więcej: Skutki wolnego 12 listopada. W wielu firmach i instytucjach powstanie chaos

Duda zapowiada zmiany

Piotr Duda szef związku zapowiedział wczoraj w wywiadzie dla "Wiadomości" możliwość poważnej poprawki do ustawy o dniu wolnym 12 listopada. 

Każdy chce świętować. Pracownicy handlu też są ludźmi. Mam taką informację, że Senat to zmieni 

- stwierdził.

Z kolei, jak podaje RMF FM senatorowie jednak nie wprowadzą dziś do ustawy żadnych zmian. Według radia, senatorowie PiS rozkładają ręce i przyznają, że "ustawa wywoła perturbacje, ale "zostaliśmy postawieni pod ścianą - nie mamy czasu".

Więcej o:
Komentarze (32)
Wolne 12 listopada. Solidarność staje w obronie pracowników handlu
Zaloguj się
 • marek.zak1

  Oceniono 13 razy 11

  Wg Solidarności praca jest przekleństwem i karą.

 • pwiejacz

  Oceniono 9 razy 9

  To ja proponuję poprawkę, żeby 12 listopada był dniem wolnym od pracy w transporcie, za wyjątkiem karetek i SOP. Straż pożarna jak się będzie palić, niech zasuwa do pożaru pieszo.

 • moriach

  Oceniono 8 razy 8

  A lekarze, pielęgniarki, strażacy, policjanci, kierowcy komunikacji miejskiej ? Przecież oni wszyscy też są ludżmi i też chcą świętować! Czemu im tego nie uniemożliwić??

 • dziadwawelski

  Oceniono 8 razy 8

  Byle zdążyły te smoleńskie kundle przed 11 XI ;-)))

 • brave48

  Oceniono 6 razy 6

  a dlaczego tylko 12.11 ?! - cały listopad wolny!, co ja mówię - najlepiej cały rok bo to rocznica 'niepodległości'! ... przez takie durne akcje szybko stracimy tą niepodległość, przynajmniej ekonomiczną ...

 • takaprawda2015

  Oceniono 4 razy 4

  "Pracownicy handlu nie zasłużyli sobie na to, żeby traktować ich gorzej" - Dlatego pracownicy ORLENOWSKICH stacji pracują w handlu w dni z ustawowym zakazem.

 • arche556

  Oceniono 4 razy 4

  Pani poseł Kruk jest mocno za tym wolnym poniedziałkiem. Mojego, kolegi lekarza powiedzenie: "Jak tu się w piątek porządnie napić, jak w poniedziałek trzeba iść do pracy". Chyba na taki argument, pani poseł Kruk, się powołała, żeby ten wolny dzień uchwalić.

 • panpanprofesor

  Oceniono 4 razy 4

  Trzeba wykreślić art. 4 również. Panie Marszałku Karczewski, jest Pan lekarzem, więc zrób Pan coś tym zapisem. Dlaczego służba zdrowia ma pracować a ten dzień?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX