Strajk w LOT. Wiceszefowa związku: Nie wiem, na ile prezesowi wystarczy pieniędzy

Gościem porannej rozmowy Gazeta.pl była Agnieszka Szelągowska, Wiceprzewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego. Piotrowi Maślakowi powiedziała m.in. do kiedy potrwa protest i niebezpieczeństwach, jakie niesie ze sobą samozatrudnienie pracowników LOT-u.

Trwa protest kilkudziesięciu pracowników Polskich Linii Lotniczych LOT, domagających się m.in. przywrócenia regulaminu wynagradzania z 2010 r. i przywrócenia zwolnionych osób do pracy. Prezes LOT-u Rafał Milczarski - powołując się na orzeczenia sądów -podkreśla, że protest jest nielegalny, a obecnie obowiązujące warunki finansowe są dla pracowników korzystne. W związku ze strajkiem spółka zdecydowała o dyscyplinarnym zwolnieniu 67 osób.

Jak mówiła w porannej rozmowie z Piotrem Maślakiem w Gazeta.pl szefowa Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego Agnieszka Szelągowska, kompromis między strajkującymi osobami a zarządem będzie "bardzo trudny".

Więcej o:
Komentarze (13)
Strajk w LOT. Związki zawodowe zapowiadają walkę do skutku
Zaloguj się
 • qawsedrftg

  Oceniono 6 razy 6

  Stary dowcip: jak zostać milionerem? Być miliarderem i założyć linię lotniczą. Zadziwiają mnie różni POPiSowcy myślący że LOT to potęga. Dlaczego miałby ją być? Samoloty to każdy może wziąć w leasing jak i on. Na szczęście nie ma u nas takiego multi-kulti i dawnych kolonii jak w UK, by to generowało ruch. Linie z Zatoki Perskiej finansowanie mają (póki co) praktycznie nieograniczone.

  Nasz kochany Baranov Intercontinental miał być taki mocarny a rozpływa się po aferze o jedną stewardessę? Ale jak to?

 • Oceniono 4 razy 4

  W tych dniach Emirates organizuje w Warszawie nabór personelu pokładowego.
  Członkowie personelu pokładowego otrzymują pełny pakiet pracowniczy, na który składa się wiele dodatkowych świadczeń, takich jak wynagrodzenie wolne od podatku, zakwaterowanie w hotelu o wysokim standardzie w Dubaju, darmowy dojazd do/z pracy, opiekę lekarską i stomatologiczną oraz ekskluzywne zniżki w centrach handlowych i punktach rekreacyjnych w Dubaju. Przysługują im również ulgi na bilety dla rodzin i przyjaciół.

  Na stronie przewoźnika można znaleźć informację, że miesięczna pensja wynosi średnio 9500 AED, czyli 9656 zł.

 • remo29

  Oceniono 4 razy 4

  Koleś myśli, że jakby co dostanie paręset baniek jak inny prezes państwowej spółki, Kurski Jacek. Ale mam złe wieści - Kurski Jacek jest potrzebny do robienia propagandy dla ciemnego luda, a LOT-em ciemny lud nie lata, LOT ma przynosić JAKIKOLWIEK przychód, bo kasa państwa pusta. Zatem prezes LOT już niedługo wyleci. Na mordę.

 • eeeep1

  Oceniono 9 razy -9

  LOT, centralny hub lotniczy solą w oku Niemców. Niedawno LOT podniósł się z upadku. Celem poprzedniej ekipy było coś odwrotnego... Dzisiaj próbują go zajechać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX