Zakaz handlu w sobotę? Rafalska ucina spekulacje. "To kłamstwo, by wywołać niepokój"

Od kilku dni pojawiały się w mediach doniesienia, że rząd prawdopodobnie poprze propozycję "Solidarności" dotyczącą wprowadzenia zakazu handlu w sobotę. Minister Elżbieta Rafalska zdecydowanie temu zaprzecza.

W czwartek 25 października Radio Zet opublikowało artykuł, z którego wynikało, że rząd najprawdopodobniej poprze propozycję "Solidarności", aby zakaz handlu w niedzielę został rozszerzony i obowiązywał do soboty od godziny 22:00 aż do poniedziałku do 5:00. 

- Myślę, że w listopadzie lub w grudniu możemy przystąpić do prac w parlamencie. Zmiany zaczęłyby obowiązywać w pierwszym kwartale przyszłego roku - miała powiedzieć reporterowi Radia Zet minister pracy Elżbieta Rafalska. Ta wypowiedź była szeroko cytowana.

Czy wprowadzenie zakazu handlu w sobotę jest jednak realne?

Elżbieta Rafalska o zakazie handlu w sobotę

W sobotę rano na Twitterze pojawił się wpis minister Elżbiety Rafalskiej, w którym wyraźnie stwierdza ona: doniesienia o planowanym rozszerzeniu zakazu handlu na sobotę "są nieprawdziwe". 

- Nie ma i nigdy nie było żadnych planów jego rozszerzenia na sobotę. Nigdy nie twierdziłam, że ograniczenie handlu powinno dotyczyć także soboty. To kłamstwo, rozsiewane, by wywołać niepokój - napisała na Twitterze.

Podobny wpis minister Rafalska umieściła na Twitterze już w piątek, o czym pisał Next.gazeta.pl. - W MRPiPS_GOV_PL nie trwają żadne prace dot. doby pracowniczej - stwierdziła we wpisie.

Niedziele handlowe - październik 2018. Czy sklepy będą jutro otwarte?

Więcej o:
Komentarze (58)
Zakaz handlu w sobotę? Rafalska ucina spekulacje. "To kłamstwo, by wywołać niepokój"
Zaloguj się
 • fakduck

  Oceniono 20 razy 20

  A dla kogo ten wywiad? Dla qrewskiTV? To bez kozery powiem, że będzie totalny zakaz handlu każdego dnia. Jedzenie będą wam przywozić piSSowscy działacze po sprawdzeniu świętych obrazków z kaczynescu!

 • saviour

  Oceniono 17 razy 17

  przywrócenie handlowych niedziel będzie zaledwie jednym z małych pierwszych kroczków do od-pis-dzielenia naszej nieszczęsnej ojczyzny

 • tomtg123

  Oceniono 13 razy 11

  Tu się nie ma co zastanawiać czy jakiś debilny pomysł w wykonaniu PiS jest możliwy, bo odpowiedź jest prosta: w ich wypadku WSZYSTKO jest możliwe.
  Od np. legalizacji pedofilii począwszy, na przymusowej mszy niedzielnej skończywszy, do wyboru, do koloru - nikt nie odgadnie co tym wariatom do łba strzeli, prawo dla nich nic nie znaczy, rozsądku nie maja, przewidzieć ich działań nie sposób, najlepszy przykład to głosowanie nad rzecznikiem praw dziecka (sami drugi raz uwalili własną kandydatkę) , ale dzień wolny ( albo nie-wolny ? Nie wiadomo...) 12tego listopada...
  To są psychole, partia ludzi nieobliczalnych.
  Jedyne, co można zrobić żeby zapewnić bezpieczeństwo Polsce i sobie - to oderwać te pisowskie ryje od koryta. Ostatnie wybory pokazały, że jest to jak najbardziej możliwe, bo przy maksymalnej mobilizacji PiS "wyciągnął" tylko 1/3 głosów, a to znaczy, że 2/3 Polaków PiSu nie popiera.
  Rozstrzygną wybory za rok - ale wygląda na to, że los Polski zależeć będzie od polityków i wyborców opozycji, a nie od PiSu. Jeśli opozycja się ze sobą dogada, to wtedy PiS władzy nie utrzyma.
  A jeśli opozycja się nie dogada - to wtedy PiS ma jakieś szanse.
  Teraz czas na ruchy opozycji, a PiS może tu tylko siedzieć i patrzeć.

 • sir.fred

  Oceniono 11 razy 11

  No chyba, że prezes każe. Wtedy Rafalska będzie się zarzekać, że zawsze popierała zakaz handlu w sobotę a "polskojęzyczne gazety" kłamią. Taka partia...

 • precz_z_komunia

  Oceniono 12 razy 10

  Jak komuchy z PiS zaprzeczają to znaczy że potwierdzają :-)

 • ps11111ps

  Oceniono 8 razy 8

  Suweren domaga sie niehandlowych miesiecznic kazdego 10-tego!! Zeby ludzie zamiast do sklepow chodzili na pochody. Domagamy sie przywrocenia pochodów i manifestacji każdego 10-go.
  10.XI - miesiecznica
  11.XI - 100tna rocznica
  12.XI - Ogólnopolski Dzień Lenia w rocznicę emisji filmu "O dwóch takich co ukradli księżyc"
  I nikt niczego wtedy nie kupi. Ale beda promocje w Biedrze i Lidlu 9-go!!!! Wszystko trzeba sprzedac nawet po kosztach bo jak nie to sie przeterminuje lub zgnije!!!

 • felicjan.dulski

  Oceniono 12 razy 8

  Kto wierzy rudej?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX