Komentarze (61)
Ceny prądu na rynku hurtowym w Polsce najwyższe w Europie. Płacimy za samowystarczalność
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ivonna49

  Oceniono 6 razy 6

  Co jeszcze wymyśli Energa? Trwonią nasze pieniądze sponsorując co się da, zarabiają w tej firmie krocie. To draństwo! Efekt-najdroższy prąd w Europie! Drogi prąd to podwyżki na wszystko! Co na to rząd? Nic, bo rozdawnictwo kwitnie i trzeba mieć na to forsę! Draństwo! NIK i CBA do roboty!

 • ivonna49

  Oceniono 5 razy 5

  Szlag mnie trafia, gdy dostaję rachunek za energię, bo np. za energię zużytą mam 50,38zł netto. Rachunek końcowy to 116,07 netto i ostatecznie 142,77 zł brutto. Za co tyle? Ano: poza opłatą za energię czynną całodobowo mamy opłatę abonamentową, opłatę sieciową stałą, opł. sieciową zmienną całodobową,opłatę jakościową, opłatę OZE (?), opłatę przejściową. Ile tych opłat! Co jeszcze wymyśli

 • rabieg

  Oceniono 5 razy 5

  Nie kupujemy go nawet na Litwie obawiając się, że pochodzi z Rosji.
  To jest cały PPPPPPPIIIIIIIIIISSSSSSSS.

 • japiota

  Oceniono 4 razy 4

  Podatków rząd oficjalnie nie może podnieść więc ….? Państwowe koncerny podnoszą ceny energii = większe wpływy do budżetu (dywidendy, VAT, akcyza). Nie ma żadnego innego racjonalnego uzasadnienia wysokich cen energii. Budżet trzeba jakoś domknąć żeby sfinansować wszystkie "+". Chyba tylko naiwny analfabeta może wierzyć że wpływy do budżetu wzrosły dzięki "uszczelnieniu" i "pokonaniu mafii VATowskiej"

 • beristein

  Oceniono 4 razy 4

  Jest to chore. Jakis gigantyczny przekret i afera na miare amber gold. Jacys spekulanci doja Polakow...

 • rezun-one

  Oceniono 6 razy 4

  Płacimy i będziemy płacić więcej za głupotę władz.
  Z drugiej strony postawiliśmy na węgiel wydobycie którego trzeba dotować.
  Do każdej tony spalonego węgla dodatkowo płacimy za emisję CO2.
  Reszta Europy wyeliminowała lub zminimalizowała te koszty.

 • jerzytop

  Oceniono 3 razy 3

  Wtsokie ceny prądu w Polsce to wynik postępowania DEBILI dopuszczonych o decydowaniu co jest słuszne a co nie . Gdy słyszy się tępaka który mówi o tym ,że nie będzie więcej stawianych farm wiatrowych bo gdy wiatr ucichnie to nie bedzie energii nasuwa się tylko jedno pytanie ? dlaczego taki minister nie jest leczony . To samo dotyczy małych przydomowych elektrowni słonecznych . Plany które miały być wdrożone już w 2016 r dobra zmiana zmiotła z powierzchni ziemi . Na prezesów od wielkiej polskiej energetyki atomowej wydajemy miesięcznie po 100-150 tys zł a oni tylko siedzą i pierdzą w stołki . Minęło 30 lat i wielkie G.......
  Inna sprawa to aby dać pieniądze obibokom ,pijaczka i niechcącym nic w życiu robić oprócz rodzenia trzeba je komuś zabrać Stąd Sukces partyjki na wsiach i małych miasteczkach .

 • wagadudu

  Oceniono 3 razy 3

  No, skoro PGE ma produkować autobusy, bo tak sobie zażyczył zrakowaciały karzeł, to z czegoś musi żyć.

 • spamboy

  Oceniono 5 razy 3

  W kwestii energetyki to było do przewidzenia, już wiele lat temu. Jesteśmy dymani w pięknym stylu - bez względu jaki nierząd jest w danej chwili przy korycie.
  Ceny najwyższe w Europie, a państwo jedne z biedniejszych. Podatki (sumarycznie, procentowo jedne z najwyższych), a zarobki w jedne z najniższych. Nóż się w kieszeni otwiera... I bądź tu człowieku uczciwy.

 • wielkioprawca

  Oceniono 7 razy 3

  I teraz pomyślmy ile kosztowałaby energia elektryczna gdyby PISdzi elce nie pozwolili elektrowniom na sprowadzanie ruskiego wungla. Gdybyšmy palil wyłącznie narodowym to cena hurowa pewnie wynosiłaby 500 zł/MWh. Aż strach się bać. Polityka wunglowa niesamowita.

 • btspt

  Oceniono 3 razy 3

  baju baju dodatki do racahunku za zuzycie kWH " na kopalnie " skladamy sie od lt to samo

 • music0

  Oceniono 5 razy 3

  Nic tak nie cieszy, jak kłody rzucane przez rynek pod nogi temu psiemu "nie"rządowi. I żeby nikt nie myślał , że źle życzę Polsce czy Polakom. Ale im dłużej ten rząd jest przy władzy tym w głębszą du.pę się zapadamy. pis trafił swoimi rządami w okres DOSKONAŁEJ koniunktury gospodarczej na całym prawie świecie, co dało im nadspodziewany przypływ gotówki, którą przekupują Polaków. Z niecierpliwością czekam na ich rządy , gdy nadejdzie kryzys podobny do tego z którym musiało się zmierzyć PO w latach 2008-2010.

 • sir.fred

  Oceniono 4 razy 2

  Jaka samowystarczalność, skoro sprowadzamy mnóstwo węgla z kacapii... Nie mówiąc o ropie i gazie. Po prostu płacimy krocie, żeby nasi monopoliści typu Energa, Enea i Tauron tuczyli setki misiewiczów...

 • teista_inaczej

  Oceniono 3 razy 1

  Każdy kto korzysta z prądu utrzymuje górnika z 13,14 pensją,barbórkowym i cholera wie z jakimi jeszcze dodatkami,jego niepracującą żonę i kilkoro potomstwa.

 • 0

  Niestety podwyżki są nieuniknione, ja mam prąd od Pulsar Energia, ale nie winie ich za te podwyżki, bo wiem, że to działania Polskich działaczy a nie samych firm, które dostarczają nam energię.

 • benusek

  Oceniono 2 razy 0

  Ceny energii rosną , bo przez lata nie inwestowano w rozwój energetyki . Zła prywatyzacja, tzn zły dobór inwestorów zagranicznych i rodzimych odbija się czkawką w energetyce.

 • autonomy

  Oceniono 7 razy -1

  Prąd jest drogi, bo wzrosła cena uprawnień emisji CO2 o ok. 200%, i tzw. zielony certyfikat. Sklerotykom przypominam, że dokładnie rok temu eurolewactwo z uporem maniaka trąbiło o jakimś wydumanym smogu, dzięki temu wymuszono wyższe opłaty na rzecz ochrony środowiska. I o to chodziło, każdy nakręcił się smogiem, którego nie ma i teraz macie drogi prąd, proste. Ja już rok temu pisałem na tym forum, że szykuje się nowy podatek, każdy mi odpowiadał "a co ty tam gadasz" no i voilà! Macie dokładnie to czego chcieliście.

 • sprzedanyzbolandy

  Oceniono 9 razy -1

  Tiaaaa, najlepiej sprzedać, tzn. "sprywatyzować", mówiąc po styropianowemu.
  Jak zakłady grzewcze w całej Polsce.
  Jak w Warszawie Haneczka SPEC za jednoroczny dochód, a w Gdańsku Adamowicz - za miejsce w radzie nadzorczej (ponad 5 tys. zł miesięcznie)

 • wojtem

  Oceniono 3 razy -3

  Podziekujcie za takie ceny szarlatanom od tzw "globalnego ocieplenia" czy raczej zmiany klimatu, bo jakos poziom wody w oceanach nie podniosl się od lat

 • 21252c3

  Oceniono 4 razy -4

  Ten sam artykuł na jaki powołuje się wybiórcza, tylko wnioski jakby inne :)

  m.bankier .pl/wiadomosc/Prad-drozeje-w-calej-Europie-7624090.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX