Zimowy rozkład jazdy na kolei. Będzie nowe połączenie międzynarodowe

Kolejarze przedstawili nowy, zimowy rozkład jazdy. Od 9 grudnia najbardziej popularne połączenia zostaną wzmocnione dodatkowymi pociągami. Ma być więcej pociągów, nowe połączenia, ale też utrudnienia spowodowane pracami remontowymi.

Z Warszawy do Krakowa w ciągu jednego dnia pojedzie 12 pociągów, a nie jak dziś - 9. Ze stolicy do Trójmiasta pojedzie 14 składów. Teraz jeździ tam 12. Liczba połączeń zwiększy się także na trasie Warszawa - Poznań. 

Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk zapowiedział również, że na wielu trasach pojawi się nowy tabor. Chodzi między innymi o trasę ze Szczecina do Białegostoku przez Trójmiasto i Olsztyn. Chraniuk przyznał, że wagony, które teraz wożą pasażerów są wysłużone. Dlatego od nowego rozkładu będą cyklicznie wprowadzone nowe składy. 

W zimowym rozkładzie pojawi się nowy, międzynarodowy pociąg relacji Wiedeń-Berlin przez Budapeszt i Wrocław. Trasy niektórych, krajowych pociągów zostaną wydłużone. Chodzi między innymi o dwa pociągi - "Słowacki" i "Karkonosze", których trasy zostaną wydłużone do Szklarskiej Poręby. Prezes PKP Intercity zapowiedział również dodatkowe połączenia w czasie ferii zimowych i letnich wakacji. 

W przyszłym roku będą kontynuowane prace na kilku dużych trasach kolejowych. Jak mówi Mirosław Skubiszyński z Polskich Linii Kolejowych, pasażerowie nadal będą musieli się liczyć z utrudnieniami na tych odcinkach. Chodzi o trasy z Warszawy do Białegostoku, Lublina i Poznania. Prace remontowe będą też prowadzone na odcinku z Krakowa do Zakopanego. Jednak w czasie ferii i wakacji ruch na tej trasie zostanie czasowo przywrócony. 

Dokładne informacje na temat nowego rozkładu jazdy pojawią się na stronach internetowych przewoźników, Polskich Linii Kolejowych a także na dworcach kolejowych. 

Więcej o:
Komentarze (49)
Rozkład jazdy na kolei. Będzie nowe połączenie międzynarodowe
Zaloguj się
 • leon_amator

  Oceniono 13 razy 13

  Wiedeń-Berlin przez Budapeszt i Wrocław... Ciekawa trasa turystyczna, prawie nowy Orient Expres (Folklorystyczny).

 • precz_z_komunia

  Oceniono 15 razy 11

  Żeby tylko Jojo Brudziński nie kradł butów pasażerom :-)

 • wlodeek

  Oceniono 6 razy 6

  Pierdzący salceson z Brzeszcz nie potrzebuje tego pociągu.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 5 razy 5

  Takim pociągiem pragnę podróżować po EU.

 • tylko_na_forum

  Oceniono 4 razy 4

  Jak przedstawili jak go nie ma na stronie?! "Ważny komunikat WYBRANY PRZEZ PAŃSTWA TERMIN PODRÓŻY JEST PÓŹNIEJSZY NIŻ DATA PLANOWANEJ KOREKTY ROZKŁADU JAZDY: 2018-12-09. W ZWIĄZKU Z TYM DANE ROZKŁADOWE MOGĄ ULEC ZMIANIE. PROSIMY O PONOWNE SPRAWDZENIE POŁĄCZENIA W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE."

 • zebrex666

  Oceniono 2 razy 2

  A bilet będzie trzy razy droższy niż samolot jak sobie "dorzucą" opłatę za połączenie międzynarodowe.. nie ze mną te numery Bruner. PKP okrada swoich klientów...

 • XD D

  Oceniono 4 razy 2

  Berlin-Wiedeń przez Budapeszt? Poziom wybiórczej dno i metr mułu..
  Podpowiedź dla autora: pociąg jedzie z Berlina jako "całość" przez Polskę do Bohumina i tam jest dzielony na część do Wiednia i Budapesztu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX