Wicepremier Gowin odcina się od ustawy o 12 listopada. Współczuje przedsiębiorcom

Robert Kędzierski
Nieoczekiwana deklaracja wiceministra Jarosława Gowina w sprawie ustawy o dniu wolnym 12 listopada. Członek rządu PiS współczuje przedsiębiorcom.

12 listopada będzie dniem wolnym od pracy. Sejm uchwalił odpowiednią ustawę, a Państwowa Inspekcja Pracy wyjaśniła, jak właściciele firm mają ją interpretować.

Od przepisów, które zmuszą właścicieli do zamknięcia sklepów i firm odcina się Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz wicepremier w rządzie PiS. 

Przedsiębiorcy zostali postawieni w sytuacji nie do pozazdroszczenia [...].Przez 20 lat byłem przedsiębiorcą i każdego dnia musiałem ciężko pracować, żeby wypłacać wynagrodzenia osobom, za które czułem się odpowiedzialny

- powiedział minister nauki w porannej rozmowie w radiowej "Trójce".

Sklepy i firmy zamknięte, właściciele przeciwni

Ustawę o 12 listopada skrytykowała między innymi Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. W oświadczeniu wydanym przez POHiD czytamy, że handel został postawiony w wyjątkowo trudnej sytuacji, głównie przez zbyt  krótki czas na dostosowanie się do nowych regulacji.

Państwowa Inspekcja Pracy wyjaśnia

Wątpliwości co do tego, jakie sklepy i lokale będą mogły być otwarte 12 listopada rozwiewa Państwowa Inspekcja Pracy. Jak już informowaliśmy, w wydanym oświadczeniu wyjaśniła, że obowiązywać będą ograniczenia w wykonywaniu pracy w placówkach handlowych określone w przepisach ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni.

Zgodnie z interpretacją Inspekcji, w poniedziałek placówki handlowe powinny działać tak, jak m.in. w niedziele niehandlowe. To oznacza, że sklepy będą zamknięte, ale z ponad trzydziestoma wyjątkami. Otwarte będą mogły być m.in. apteki, kioski, stacje paliw, piekarnie, sklepy z dewocjonaliami, lodziarnie, kwiaciarnie czy sklepy, za ladą których stanie ich właściciel.

Więcej o:
Komentarze (59)
Wicepremier Gowin odcina się od ustawy o 12 listopada. Współczuje przedsiębiorcom
Zaloguj się
 • trumper_1

  Oceniono 23 razy 23

  O jak mi jarek gowin współczuje to od razu lżej na duszy.

 • batura3

  Oceniono 21 razy 19

  Co za żałosne indywiduum bez charakteru, kręgosłupa. Panie G., skoro ma Pan problemy, wystarczy
  odejść...ale kasa misiu, kasa:)))

 • jkmjkm

  Oceniono 16 razy 16

  Minister Gowin? Czy to ten sam, który widział "ducha praw" i uznał, że astronomia nie jest nauką?

 • muszszka

  Oceniono 11 razy 11

  Sklepy z dewocjonaliami???
  OMG, my NAPRAWDĘ jesteśmy państwem kościelnym!

 • flanemco

  Oceniono 11 razy 9

  ty odstrzel sobie pisdny kolczyk...

 • anorektycznazdzira

  Oceniono 7 razy 7

  Oooo, czyżby efekt "porażającego" sukcesu jego obecnej partii w wyborach samorządowych? Szykuje sobie sobie grunt, jako ten co się pisowi nie kłaniał, a jak się władza znowu zmieni to z hukiem przejdzie do nowej władzy tak, jak spruł z platformy, po wieeelu latach aktywnego członkosta, do pisu kiedy ten ostatni wygrał?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX