Policjanci wywalczyli podwyżki. W kolejce już ustawiają się celnicy i pracownicy skarbówki

Robert Kędzierski
Policjanci podpisali porozumienie w MSWiA, ale w kolejce ustawili się następni pracownicy służb oczekujący podwyżek. Celnicy i pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej mówią, że protest jest niemal przesądzony.

Czwartkowe porozumienie zawarte pomiędzy policjantami a resortem spraw wewnętrznych ugasiło jeden pożar, ale w jego miejsce mogą pojawić się nowe. 

W kolejce po podwyżki stoją bowiem przedstawiciele innych służb. Celnicy i pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej nie ukrywają, że w obliczu braku konkretnych propozycji ze strony rządu szykują się do protestu.

Gratuluję funkcjonariuszom innych formacji, cieszę się, że ich status będzie podniesiony adekwatnie do wykonywanych zadań i że będzie w przyszłości coraz lepszy. Jeśli chodzi o służbę celną, cały KAS, napotykamy mur milczenia ze strony Ministerstwa Finansów. Z związku z tym zarząd związku zawodowego Celnicy PL zbierze się w trybie pilnym.

- stwierdził w rozmowie z naszą redakcją Sławomir Siwy przewodniczący Związków Zawodowych Celnicy PL.

Po sygnałach jakie płyną do mnie z granic, z portów, od pracowników KAS, mogę stwierdzić, że należy spodziewać się decyzji o ogłoszeniu akcji protestacyjnej. W całym KAS.

- dodał. 

Przewodniczący związku Celnicy PL już kilka dni temu alarmował, że sytuacja w środowisku jest napięta. 

Docierają do mnie informacje oddolne, że jest bardzo duże wrzenie i wystarczy tylko iskierka by protest rozlał się totalnie na wszystkie służby. Funkcjonariusze mają dość zwodzenia ich. Np. w MF nie ma dialogu od ponad roku.

Powodem strajku są między innymi niskie płace. Jak wyjaśnił lider celników w rozmowie z Money.pl funkcjonariusze wszystkich służb mają zagwarantowane podwyżki już w roku bieżącym i 2019.

U nas jest mglista zapowiedź dopiero na 2020 rok, a nasi funkcjonariusze mają najniższą średnią płacę spośród wszystkich służb mundurowych 

Czytaj też:

Fiskus przeprowadzi kontrolę bez podatnika. Skarbówka uzyska bezprecedensowe uprawnienia

Policjanci doszli do porozumienia

Strajk policjantów zakończył się wczoraj. Przedstawiciele związków i MSWiA podpisali porozumienie, na mocy którego policjanci, strażacy i strażnicy graniczni otrzymają 655 zł brutto podwyżki od stycznia 2019 r. Po roku pensje wzrosną o kolejne 500 zł brutto.

Więcej o:
Komentarze (65)
Policjanci podpisali porozumienie, celnicy i pracownicy KAS rozważają strajk
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 18 razy 12

  Policjanci uzyskali również cofnięcie reformy emerytalnej czyli zniesieni wymogu wieku 55 lat przejścia na emeryturę, zostanie tylko staż pracy 25 lat. Uprzywilejowanych coraz więcej, kto na to zapracuje ? Oczywiście "zwykli Polacy" których PiS kolejny raz dyma ..
  Osobną sprawą jest psucie państwa którym jest fikcja i szopka ze zwolnieniami lekarskimi policjantów którzy powinni stać na straży przestrzegania prawa.
  Jaki to przykład dla społeczeństwa ? Liczy się cwaniactwo i kombinatorstwo..

 • wolak007

  Oceniono 18 razy 12

  Gdzieś słyszałem, że wystarczy nie kraść i pieniądze na podwyżki się znajdą?...

 • remo29

  Oceniono 13 razy 9

  Mati lata jak Batman i opowiada ile to VATu uszczelnił, ile to mafii zabrał, jaką to ma nadwyżkę, to niech teraz się podzieli, skoro jest tak dobrze. Suweren mówi "sprawdzam", będzie zabawnie.

 • cymesgeszefciarz

  Oceniono 13 razy 9

  W żadnym cywilizowanym kraju służby resortowe nie posiadają przywilejów na takich warunkach i proporcjach jak w Polsce ... od sędziego po krawężnika - emerytury wcześniejsze ale za to wyższe i odrabianie bez ograniczeń , wiwat ubekistan !!!

 • aqua7x

  Oceniono 13 razy 9

  wystarczy nie krasc i starczy dla wszystkich...

 • signum_t

  Oceniono 12 razy 8

  Fiskus tyle teraz ściąga i nie ma na podwyżki dla nich? Trzeba wysłać więcej wezwań do nowożeńców, do rodzin, które organizowały pogrzeby, chrzciny i komunie...

 • zoominer

  Oceniono 9 razy 7

  Zniesienie wymogu 55 lat czyli skrócenie pracy o 12 lat i wydłużenie brania emerytury o 12 lat kosztuje 3800 zł miesięcznie. Czyli taniej jest dać im podwyżkę o np. 3500zł i zostawić 55 lat. Pan minister źle zarządza naszymi polskimi podatkami. Skutki będą opłakane - już teraz emerytura zwykłego Kowalskiego jest niższa o 3000zł z powodu nadmiernego uprzywilejowania wybranych grup. Teraz pewnie będzie gorzej, jeszcze szybciej będziemy się zadłużać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX