Dominika Kulczyk ofiarą oszustów. Chodzi o kryptowaluty

Wizerunek Dominiki Kulczyk, najbogatszej kobiety w Polsce, został wykorzystany nielegalnie przez portal Crypto Revolt.

Platforma tradingowa obiecywała olbrzymie, bezpieczne zyski dzięki inwestycjom w kryptowaluty. Przekaz uwiarygodniał informacjami o tym, że w projekt 36 mln zł zainwestowała Dominika Kulczyk. Kto wpłacił pieniądze (a takie historie pojawiają się już w sieci), ten je stracił, bo spółka Crypto Revolt nie istnieje. 

W związku z pojawieniem się wiadomości dotyczących inwestycji w The Crypto Revol informujemy, że Pani Dominika Kulczyk nie ma nic wspólnego z tym przedsięwzięciem. Podjęliśmy działania w celu ustalenia źródła tych nieprawdziwych informacji. Rozważamy podjęcie odpowiednich kroków prawnych, aby chronić wizerunek Prezes Zarządu oraz zapobiec działaniom o charakterze oszustwa

- podała w oświadczeniu Kulczyk Foundation, fundacja Dominiki Kulczyk.

Takich oszustw jest i może być więcej. W ostatnich dniach w podobny sposób na platformie Bitcoin Formula wykorzystano wizerunek Grzegorza Hajdarowicza (głównego akcjonariusza Gremi Media, wydawcy m.in. "Rzeczpospolitej") oraz logo "Rzeczpospolitej". 

Na licznych, nieautoryzowanych stronach internetowych wykorzystano mój wizerunek oraz przypisano mi całkowicie nieprawdziwą wypowiedź jakobym: »zrezygnował ze standardowego obracania kapitałem na giełdzie na rzecz inwestowania w kryptowalutę Bitcoin«

- czytamy w oświadczeniu Hajdarowicza.

Niestety, podobne oszukańcze platformy często pojawiają się w sieci, równie szybko jednak znikając, zmieniając nazwy albo wręcz "kopiując" treści na kolejne podobne strony. Dobrze pokazuje to portal scamcryptorobots.com.

.. .

Podobny proceder odbywa się także w innych krajach - często wykorzystywany jest wizerunek "lokalnych" znanych osób czy bogaczy. Przykładowo, w USA w platformę miał rzekomo zainwestować np. Elon Musk, a w Wlk. Brytanii restaurator Jamie Oliver.

Więcej o:
Komentarze (36)
Dominika Kulczyk ofiarą oszustów. Chodzi o kryptowaluty
Zaloguj się
 • blahblah69

  Oceniono 9 razy 7

  Czy dobra zmiana zrobiła coś z tymi oszustami ktorzy naciagneli wlasnie setki Polaków i to w przeddzien 100 lecia niepodległości? Trzeba powołac komisję.

 • rr-ss

  Oceniono 3 razy 3

  nie czytacie ze zrozumieniem? oszuści wykorzystali D.Kulczyk do uwiarygodnienia procederu, ona nie straciła ani grosza

 • paseo

  Oceniono 11 razy 3

  jak to skomentować,nie wiem,bo przecież cala Gazeta jest zalana oszukańczymi reklamami i z każdym dniem jest ich coraz więcej.Zjedz to a stracisz 15 kilogramow.Polkij to a wlosy ci odrosną.Cudowne srodki na stawy,kregoslup,oczy,sluch wszystko inne.Genialni elektrycy prostym trickiem oszczedzjacy nawet 75 procent wydatków na swiatlo.I tak bez końca, a wiele podparte zdjęciami rzekomych specjalistow i tytułami nieistniejących organizacji.Polska jest rajem dla oszustow i przestepcow,a pieniądze nie smeirdza,prawda panie Michnik??

 • agnrodis

  Oceniono 2 razy 2

  Moze Wasserman ze znana jej zaciekloscia zajmie sie teraz afera Crypto Revolt, wezwie Morawieckiego na dywanik, oskarzy go o nieudolnosc i odpowiedzialnosc za oszustwa CR???

 • usera

  Oceniono 4 razy 2

  ZNAJDŹ RÓŻNICĘ:
  The Crypto Revol wykorzystało wizerunek Pani Dominiki Kulczyk
  Amber Gold wykorzystało wizerunek młodego Tuska

 • franekzjanek

  Oceniono 3 razy 1

  .
  Mechanizm podobny do Amber Gold ... aby tylko kogoś umoczyć
  .

 • mppmpp

  Oceniono 3 razy 1

  Ścigać bezlitośnie!

 • 0

  Uwaga:

  Dominika Kulczyk nie zainwestowala w Bitcoin, ani nie zostala naciagnieta przez nikogo z twórców Bitcoina. Platforma tradingowa to naciągacze którzy wykorzystali popularność Bitcoina w celu przyciągnięcia naiwniaków.

  Takie platformy tradingowe obiecuja inwestycje we wlasnym zakresie i przekazywanie zysków. Nie ma to nic wspólnego z inwestycja Bitcoina, używając platform oszustów prawdziwych Bitcoinow nie widzimy ani na oczy, ani na Blockchainie, nie mamy także dostepu do kluczy prywatnych będących naszym dostępem do środków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX