Single Day, Black Friday i inne. Rusza czas wielkich wyprzedaży. Najlepszy czas dla handlu w roku

Wielu przygotowuje się już do okazyjnych zakupów w Czarny Piątek 23 listopada albo w Cyfrowy Poniedziałek trzy dni później. Tymczasem nie mniejsze okazje zakupowe można spróbować upolować już w ten weekend - Chińczycy mają Dzień Singla.

W jaki dzień internetowi sprzedawcy biją rekordy? Odpowiedź wydaje się prosta. Zapewne rekordy sprzedaży są bite albo w Czarny Piątek, który wypada w pierwszy dzień po amerykańskim Święcie Dziękczynienia (tym roku to 23 listopada), albo w Cyfrowy Poniedziałek (Cyber Monday, 26 listopada). To jednak nieprawdziwa odpowiedź.

Już możemy być pewni, że tegoroczny dzienny globalny rekord sprzedaży detalicznej w internecie przypadnie na 11 listopada. Tego dnia bowiem, kiedy my w patriotycznym uniesieniu będziemy celebrowali stulecie odzyskania niepodległości, Chińczycy, wielu Azjatów wraz z nimi i rosnąca liczba konsumentów z całego świata, będą polowali na sklepowe wyprzedaże z okazji Dnia Singla. To dzień największych zakupów w Chinach i ten zwyczaj coraz szybciej rozlewa się na cały świat.

Miliard dolarów w dwie minuty 

W ubiegłym roku, w ciągu 24-godzinnej sprzedaży w Dniu Singla, obroty Alibaby, największego chińskiego sprzedawcy internetowego, sięgnęły 25 miliardów dolarów. Przy czym pierwszy miliard sprzedaży został "zrobiony" w ciągu pierwszych dwóch minut promocji.

W dobowym szczycie sprzedaży serwisy Alibaby przyjmowały 256 tys. zamówień na sekundę, a efektem Dnia Singla było wysłanie do odbiorców z całego świata 775 mln paczek.

Przy takiej sprzedaży dość blado prezentują się dane z amerykańskiego rynku dotyczące Black Friday i Cyber Monday. W pierwszym z tych dni w ubiegłym roku Amerykanie wydali w internecie "zaledwie" 5 mld dol., a w Cyfrowy Poniedziałek "tylko" 6,59 mld dol.

Są duże szanse, że ubiegłoroczny rekord Alibaby zostanie w tym roku pobity. Choćby tylko dlatego, że w tym roku promocje w chińskich serwisach będą dłuższe. Z okazji Dnia Signla AliExpress startuje z wyprzedażami w sobotę 10 listopada o 14:00, a skończy je 12 listopada o tej samej porze. Czas zatem na wielkie kupowanie.

Tekst pochodzi z bloga PortalTechnologiczny.pl.

Więcej o:
Komentarze (12)
Single Day, Black Friday i inne. Rusza czas wielkich wyprzedaży. Najlepszy czas dla handlu w roku
Zaloguj się
 • piotrus.zibi

  Oceniono 3 razy 3

  W Polsce coś takiego nie istnieje....Te przeceny to szwindel

 • polskaplonie

  Oceniono 3 razy 3

  pamiętać warto, że wyprzedaże zaczną się także 2 stycznia

 • Oceniono 2 razy 2

  W polsce jest promocja jak serek za 2 dni straci ważność na inne przedmioty nie ma żadnych promocji

 • Jan Nowak

  Oceniono 2 razy 2

  W polandyjskim wydaniu tzw. wyprzedaże, to w większości jeden wielki pic i walenie w rogi frajerów. Zresztą w wydaniu chinolskim też, tylko w mniejszym zakresie.

 • farcry3

  0

  Tiaaa....a jednocześnie oceany zalane plastikami, ocieplenie klimatu . Póżniej jakiś celebryta strzeli jakąś gadkę o ochronie Ziemi i klimatu, następnie wsiądzie w swojego 5-litrowego SUV-a i pojedzie na zakupy, gdzie nabędzie mnóstwo niepotrzebnych mu rzeczy za kilkadziesiąt tysia $.

 • kkrispl

  0

  A jaki to ma sens???? No ciemny lud wszystko kupi, tylko po co??? A za rok sobie uświadomi, że technologia poszła dalej i znów ma w ręku złom. I tak bez końca, można czytać te artykuły o super smartfonach, laptopach itd., w których udowadnia się wyższość sprzętu nad poprzednikami, a pod nimi lawina komentarzy udowodniających, że koło jest okrągłe i jest lepsze od poprzedniego co jest chyba oczywiste. I znów rusza machina wymiany, czegoś co może być dobre jeszcze przez parę lat. Jako przykład można tu przedstawić sytuację czy na nowym kompie będziesz lepiej i szybciej pisał w wordzie. Z nawoływań reklamowych wynika, że tak ale rzeczywistość wskazuje iż dalej piszemy tak samo, więc co daje realnie wymiana tego sprzętu, niech się każdy sam zastanowi. No ale tak czy inaczej, nakręcanie daje efekty i postęp idzie do przodu...

 • java77

  0

  Polski i polakow to nie dotyczy.U nas nie ma takich znizek cen.

 • ania_dark

  Oceniono 11 razy -5

  Ale my jesteśmy wtórni. Oblizujemy każde „święto” kapiące z amerykańskich pośladków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX