Polska i Szkocja będą razem zmieniać e-administrację. W Paryżu podpisano umowę

Polska i Szkocja w ambasadzie RP w Paryżu podpisały umowę w sprawie współpracy dwustronnej w dziedzinie Govtech. Dotyczy ona wprowadzenia najnowszych technologii cyfrowych do administracji publicznej.

Premier Mateusz Morawiecki podkreśla, że misją rządu jest aby 150- miliardów złotych wydawanych co roku na zamówienia publiczne stało się napędem dla rozwoju małych firm. To pierwsze tego typu porozumienie w Europie.

Celem polsko-szkockiego przedsięwzięcia jest wprowadzenie daleko idących zmian w dziedzinie cyfryzacji w sektorze publicznym. Szczegóły wyjaśniała Justyna Orłowska - dyrektor programu GovtechPolska mówiąc, że chodzi o wprowadzanie do administracji publicznej najnowszych technologii dzięki czemu ten sektor będzie lepiej i sprawniej działał, a obywatel będzie zadowolony, że jego pieniądze są wydawane efektywniej.

Na pytanie dlaczego akurat Polskę wybrała Szkocja i jej władze na partnera w tym przedsięwzięciu dyrektor programu cyfryzacji przy rządzie Szkocji - Alexander Holt odpowiedział, że budowa kontaktów partnerskich co ma miejsce między Szkocją a Polską, to jest początek wzajemnego pomagania sobie w trudnych sytuacjach, bo zmiana w sektorze administracji publicznej to nie jest taka prosta sprawa.

Dodał, że to jest także działalność na poziomie przedsiębiorstw. Podpisanie porozumienia miało miejsce przy okazji Govtech Summit - międzynarodowego Szczytu Govtechu, który odbywał się w stolicy Francji.

Więcej o:
Komentarze (21)
Polska i Szkocja będą razem modernizować administrację. W Paryżu podpisano umowę
Zaloguj się
 • lw1452

  Oceniono 4 razy 4

  kolejne bedzie Polska-Wyspy Owcze

 • kevinjohnmalcolm

  Oceniono 5 razy 3

  Współczuję Szkotom oraz wszystkim innym osobom w Szkocji mieszkającym. W tej chwili Szkocja ma świetne, naprawdę dobrze działające systemy administracji publicznej, jak polskie firmy zaczną je "ulepszać" tak jak już "ulepszyły" polskie systemy, to wszystko runie.

 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 3 razy 3

  Mnie się wydaje, że ta pisowska administracja jest jednak na cyfryzację po prostu za tępa.

 • maxthebrindle

  Oceniono 2 razy 2

  Polska i Szkocja wspólnie zmodernizują e-administrację: Szkoci wyłożą kasę a Polacy dadzą technologię... Sukces murowany :-D

 • e50504

  Oceniono 3 razy 1

  Bardzo dobry ruch. Szkocja, gdy już wróci do Unii bez Małej Brytanii, skorzysta na współpracy w dziedzinie unifikacji systemów.

  Życzymy jak najszerszej autonomii narodowi szkockiemu!

 • nutka7.17

  Oceniono 3 razy 1

  A cóż to za kuriozalne "porozumienie", kolejne będzie z Marsjanami i Alfacentaurianami:)))

 • and.reh

  Oceniono 1 raz 1

  Najpierw w Polsce powinna być e-administracja. Ostatnie wybory pokazały, że nie działa, a więc nie ma. CEPiK też nie działa.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 1 raz 1

  Szkocja wbija wielką szpilkę Anglii. Na odchodnym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX