Nowe plany komisji śledczej ds. VAT. 10 grudnia posłowie planują przesłuchać Jacka Rostowskiego

Do końca roku posłowie przesłuchają jeszcze 10 świadków - poinformował przewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. podatku VAT Marcin Horała z PiS. Wśród nich będzie były minister finansów Jacek Rostowski oraz prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski.

Marcin Horała wyjaśnił, że w tej grupie znajduje się ponadto 8 wiceministrów finansów. „Czyli powiedzmy kierownictwo resortu i najważniejszy - 10 grudnia - Pan Jacek Rostowski” - powiedział. Dzień później (11 grudnia) zeznania ma złożyć Krzysztof Kwiatkowski, komisja chce, aby podzielił się on głównie informacjami, które ma jako prezes NIK, ale też jako były prokurator generalny.

Poseł PiS dodał, że komisja śledcza podjęła decyzję o powołaniu 21 nowych świadków, których przesłuchania zostaną uwzględnione w przyszłorocznym harmonogramie prac. Są wśród nich byli szefowie ABW, CBA i CBŚ.

Ponadto wśród powołanych świadków znajdują się były wiceminister finansów i jednocześnie szef służby celnej Jacek Kapica, były wiceminister finansów oraz generalny inspektor informacji finansowej Andrzej Parafianowicz i Krzysztof Parchimowicz, dyrektor biura zwalczania przestępczości gospodarczej w Prokuraturze Krajowej. Przewodniczący komisji liczy, że grupę 21 świadków uda się przesłuchać do końca lutego przyszłego roku.

Horała dodał, że zamierza też zgłosić do przesłuchania przedstawicieli sektora paliwowego i metalurgicznego, oba były często wykorzystywane przez przestępców do wyłudzeń podatku VAT.

Więcej o:
Komentarze (22)
Nowe plany komisji śledczej ds. VAT. 10 grudnia posłowie planują przesłuchać Jacka Rostowskiego
Zaloguj się
 • knur.ponury

  Oceniono 10 razy 10

  No to szykuje się kolejny Muppet Shoooooow!!!

  Może nie tak efektowny jak ten ostatni odcinek tzw. 'komisji śledczych' w reżyserii Wasserwannówny, ale zapewne też warty obejrzenia.

 • ml2403

  Oceniono 9 razy 9

  Kolejny sposób by ośmieszyć PiS. Te tzw pieniądze odzyskane od złodziei VAT dzięki którym wpływy z VAT rosły, bo już nie rosną to w ogromnej większości VAT uzyskany dzięki większym obrotom. To efekt dobrej sytuacji gospodarczej wzrostu zarobków mniejszego bezrobocia i także 500+. Tak naprawdę efekt tego uszczelnienia to góra kilka miliardów, a większość rozwiązań by oszustwa VAT ukrócić zostało wprowadzone jeszcze za czasów PO/PSL. Rostowski po prostu ośmieszy tę Komisję i taki będzie efekt jego przesłuchania.

 • incipit

  Oceniono 8 razy 8

  Jeżeli kaczystan będzie jeszcze istnieć. Jak wielbiciele kaczych waporów uświadomią sobie, że to już leci coraz szybciej w dół, to mafia może się rozlecieć z hukiem.

 • realistas

  Oceniono 6 razy 6

  Kiedy będzie komisja w sprawie łapownictwa PiS?

 • agnrodis

  Oceniono 6 razy 6

  Kiedy komisja w sprawie SKOKow???????????????????????

 • agnrodis

  Oceniono 6 razy 6

  Chodzi tylko o to, zeby przesluchiwac bez konca ludzi z PO, bo pro-PiSowski motloch i tak nie rozumie o czym sie mowi. Dla nich, jak przesluchuja, to znaczy, ze winny. Tak jak z tasmami z Sowa i Przyjaciele, w ktorych NICZEGO kompromitujacego nie bylo. Sikorski i inni byli tak czysci, ze PiS musial siegnac do jadlospisu po ...... osmiorniczki i wmowic motlochowi, ze osmiorniczki to grzech!

 • sil.m

  Oceniono 6 razy 6

  Trzy lata mija jak w sejmie przez 10 godzin prezentowano audyt o 340 mld. zł strat w czasie rządów PO-PSL. Obiecano, że winni zostaną wsadzeni do pierdla lecz chętnych do podpisu audytu brakowało. Kto z nich siedzi, jakie procesy są w toku? Furman z Nowogrodzkiej marną aktorkę z Przecieszyna powtarzająca wersy: „ przez 8 lat – PO i PSL” oraz „340mld strat” - za sukces za sukcesem przepędził batem z siodła karawanu– o badylach jakoś zapomniał. Jak traktują fachowców w PIS – wywiady pokazują. Doceniają czerwoną zarazę w PIS - solidarnych inaczej.Ton nadają tuzy z przeszłościa: pies/Pawka Morozow; Penelopa/członek; jo-jo ten zaśpiewajło od komunistów i złodziei; perukarz/caryca czy sprinter Antonio smoleński Wszystko to jest pod kontrolą , butem i pałką kulsonów-
  Gospodarką i jej rozwój jest determinowana nowymi inwestycjami ,lepszą organizacją pracy i wdrażaniem nowych technologii a zmiany widać po 3-5latach. Dziś PIS spija efekty inwestycyjne dokonane w czasach tzw. „ruiny” i kończy się czas ich otwierania i rozruchu. Sukces w biznesie nie zależy od barw partyjno- patriotycznych ale od wiedzy technicznej, pomysłu i wytrwałej działalności oraz infrastruktury w tym dobrych dróg.
  Nowe inwestycje to:
  - - rdzewiejąca stępka wielkiego promu bałtyckiego w Szczecinie położona przez pana Slajda i Jo-jo marzącego o adidasach bez zamówienia, projektu i kosztorysu
  - -1 mln elektromobilnych samochodów wciąż jest w powijakach
  - - f-ka mercedesa w Jaworze – gdy ruina dopięła negocjacje do finału to zwolniono negocjatorów a dalsze uzgodnienia doprowadziły do wybrania czeskiej Pragi na centrum dystrybucyjne oraz pożytecznego przyspieszenia budowy S-3 do granicy Czech przez Jawor z narracją, że Czechom udostępnimy Bałtyk.
  - -Toyota w Jelczu i Wałbrzychu- działają w Polsce od 15 lat w strefie ekonomicznej i teraz nadszedł czas hybryd – tereny pod planowaną rozbudowę były w ich posiadaniu a MM „Slajd” opowiada nowe bajki jak przyciągnął ją do Jelcza podobnie jak to Polskę wprowadził do UE.
  - - przebudowa programu kardiologiczno-onkologicznego –rzeczywistość rządów PIS to wydłużone kolejki i rosnące długi szpitali
  - -CPL w Baranowie to jak w PRL-u Huta Katowice. Autosan to przykrywka strat w PGZ którą ma pokryć PGE a przez podwyżkę cen energii – my wszyscy.
  -- 1,4bln zł na inwestycje o których piał prezes/guru jak p.Pelagia z kabaretu TEY jest w gaciach tylko bilon , a nakłady inwestycyjne spadły – nie osiągnęły tych z 2015r
  -- Wbicie palika pod przekop mierzei wiślanej przez kartofla bez dokumentacji, pozwolenia na budowę i wykonawcy to zawarowanie sobie prawa do powieszenia tabliczki ; „ im. Św. Pamięci Lecha K.” .

 • pyra314

  Oceniono 6 razy 6

  Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać odbiera mu rozum ... mało im było przesłuchań?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX