Chcą sankcji wobec ludzi z "Listy Putina". Rosyjscy opozycjoniści apelują do władz USA

Rosyjska opozycja apeluje do władz Stanów Zjednoczonych o wprowadzenie dodatkowych sankcji wobec 200 osób. Według Radia Svoboda chodzi o urzędników i polityków związanych z Władimirem Putinem.

Tak zwaną „listę Putina” zawieźli do Waszyngtonu przedstawiciele komitetu Forum Wolnej Rosji. W delegacji są między innymi: adwokat Mark Fejgin oraz polityk Andriej Sidielnikow.

Zamierzają oni przekazać nazwiska osób łamiących w Rosji prawa człowieka i wolności obywatelskie szefom amerykańskich urzędów oraz instytucji. „Wszyscy ci ludzie są odpowiedzialni za działania, które doprowadziły do naruszenia rosyjskiego prawa i złamania międzynarodowych norm, rozkwitu korupcji, a także do śmierci dziesiątek tysięcy obywateli Rosji i innych krajów” - twierdzą opozycjoniści.

„Lista Putina” zawiera około 200 nazwisk podzielonych na 12 kategorii, w tym członków najwyższych władz państwa, szefów ministerstw i koncernów, biznesmenów związanych z Kremlem, propagandzistów i członków organizacji separatystycznych.

Więcej o:
Komentarze (15)
Chcą sankcji wobec ludzi z "Listy Putina". Rosyjscy opozycjoniści apelują do władz USA
Zaloguj się
 • polsz

  Oceniono 4 razy 0

  kiedyś człowieka donoszącego innemu państwu na swój kraj nazywano inaczej, teraz to opozycjonista... Ale w sumie zależy komu donosi, prawda? Snowden jest zdrajcą bo ujawnił knowania rządu USA...

 • herr7

  Oceniono 5 razy -1

  To jedynie pokazuje jakim groteskowym państwem jest obecna Rosja. Gdyby jacyś tzw. opozycjoniści odważyli się działać przeciwko Chinom lobbując w Waszyngtonie za sankcjami wymierzonymi w ten kraj, to raczej nie mieliby odwagi żeby do Chin wracać. Chiny to państwo poważne. A Rosja to takie krzywe drzewo, na które każda koza może skoczyć. Wcześniej za podobnymi akcjami lobbowali w Waszyngtonie byli rosyjscy wicepremierzy - Kasjanow i Niemcow. W dawnych czasach renegatów czekał topór kata, a bywało że i pal. Dzisiaj mogą uchodzić za "demokratyczną opozycję".

 • felicjan.dulski

  Oceniono 5 razy -1

  A kiedy nasza opozycja, to jest aktualna władza zwróci się o pomoc do swych mocodawców?
  Afera KNF może wkrótce zaowocować dla władzy utratą władzy i przejściem do opozycji.

 • leonleonidas

  Oceniono 5 razy -3

  Forum Wolna Rosja.

  hle he hle

 • el.commendante

  Oceniono 11 razy -5

  Podejrzewam że to żadna opozycja, ale jakieś śmieszne kanapy opłacane przez USA którzy nawet do Dumy się nie dostali

 • ziomekp.1

  Oceniono 6 razy -6

  OPOZYCJONIŚCI!!!! HAHAHAHA!!!!!!!! Ta opozycja w 18 milionowej Moskwie potrafi wyprowadzić 2-3 tysiące ludków w ramach protestu przeciwko Putinowi, tej opozycji marzy sie powrót złodziejskiej "smuty" z początku lat 90.
  Nazwisko Fejgin i wszystko jasne..........................
  Ta pożal sie boże opozycja jest niby gnębiona przez "putinowski reżim" ale zapirdala do jankesowa ze skargą i nikt jej nie zamknął........................
  Pluć na własny kraj u obcych to szczyt SQRWYSYŃSTWA!!!! Nasza opozycja też tak umie.

 • byann

  Oceniono 6 razy -6

  Przy okazji opozycjoniści sami siebie pogrążają, ale im nie zależy na Rosji i na wygraniu wyborów, tylko na funduszy z ambasady USA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX