Michał Dworczyk: Marcin Pachucki będzie pełniącym obowiązki szefa KNF

Marcin Pachucki będzie pełniącym obowiązki szefa Komisji Nadzoru Finansowego do czasu powołania nowego przewodniczącego Komisji - poinformował Informacyjną Agencję Radiową szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Marcin Pachucki dotychczas był zastępcą przewodniczącego KNF. 

"Jutro rano w kancelarii premiera pan Marcin Pachucki odbierze dokument powierzający pełnienie obowiązków szefa KNF-u" - powiedział IAR Michał Dworczyk.

W Komisji Nadzoru Finansowego odpowiadał za nadzór nad Pionem Nadzoru nad Rynkiem Kapitałowym oraz Pionem Nadzoru nad Rynkiem Ubezpieczeniowym. Z nadzorem finansowym związany niemal od początku swojej drogi zawodowej, w trakcie której przeszedł przez wszystkie szczeble w strukturze nadzorczej - informuje na swej stronie internetowej KNF.

Pracę w Urzędzie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (jego zadania przejęła KNF) rozpoczął w roku 2001. W Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego pełnił obowiązki dyrektora w Departamencie Postępowań, a następnie zastępcy dyrektora w Departamencie Prawnym, zajmując się m. in. ściganiem nadużyć na rynku finansowym.

Marcin Pachucki ukończył studia ekonomiczne na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz prawo na Uniwersytecie Wrocławskim. 

Dymisja Marka Chrzanowskiego

Dotychczasowy szef Komisji Nadzoru Finansowego dziś rano złożył oficjalnie dymisję w Kancelarii Premiera i odebrał dokument z odwołaniem z funkcji szefa KNF-u. Marek Chrzanowski ustąpił ze stanowiska w związku z wczorajszą publikacją "Gazety Wyborczej" o propozycji korupcyjnej, jaką miał złożyć właścicielowi Getin Noble Banku i Idea Banku, Leszkowi Czarneckiemu.

Dziennik napisał, że przewodniczący KNF Marek Chrzanowski miał zaoferować przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za zatrudnienie wskazanego prawnika. Jego wynagrodzenie miało być "powiązane z wynikiem banku" i wynosić 1 procent wartości Getin Noble Banku, czyli około 40 milionów złotych. Do złożenia propozycji miało dojść podczas marcowej rozmowy z właścicielem banku Leszkiem Czarneckim, którą biznesmen nagrał.

Sprawę bada prokuratura. CBA przeszukiwała dziś siedzibę KNF.
Rzecznik KNF poinformował, że Marek Chrzanowski podjął kroki prawne w związku z fałszywymi - jego zdaniem - publikacjami o składaniu propozycji korupcyjnej.

***

Więcej o:
Komentarze (65)
Michał Dworczyk: Marcin Pachucki będzie p.o. szefa KNF
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 16 razy 14

  państwowe spółki już oskubane

  teraz bolszewicy zaczną przejmować firmy prywatne

 • jarek_na_smietniku

  Oceniono 17 razy 13

  A ja zaczynam mieć pewność, dlaczego pisiory tak szybko uchwaliły, żeby 12 listopada zrobić dniem wolnym - o 1 dzień więcej na "czyszczenie".

 • extrafresh

  Oceniono 15 razy 11

  Nauczony przykładem będzie się lepiej maskował.

  Dostał już wytyczne od bankstera Pinokio i wie jak zacierać ślady.

 • gangut

  Oceniono 16 razy 10

  Czy to rozsądne powoływać na p.o. przewodniczącego KNF zastępcę faceta któremu zarzuca się gruby przewał?

 • jasiekiera

  Oceniono 13 razy 9

  Ma lepsze szumidla?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 10 razy 8

  Przecież to Mariusz Czajka, aktor który kiedyś w "Kiepskich" grywał ważne role drugoplanowe nim zastąpił go Krzysztof Dracz.
  Nie dajmy się nabrać na kolejny przerwał!

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 9 razy 7

  Mnie nikt nie zaskoczy w nominacjach pisowskiego rządu. Czy to Rzecznik Praw Dziecka,czy nowy minister Zdrowia,czy tez nowy prezes KNF.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX