Komentarze (156)
Zbigniew Ziobro chce rewolucji w kredytach hipotecznych. Oddanie mieszkania uwolni od długu
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • czechy11

  Oceniono 15 razy 3

  Jak Ziobro coś ogłasza to znaczy ze znów chcą cis ukraść. Tego szkodnika ochriniarzaPiS złodziei czas wywieźć na taczkach i rozliczyć za smierć Barbary Blidy i dziediatkibinbych afer w których maczał łapska.

 • emes-nju

  Oceniono 2 razy 2

  Zgodnie z trzyletnia tradycją, znowu czegoś nie dopatrzą i np. po oddaniu kluczy za dług trzeba będzie zapłacić 75% podatku

 • ks-t

  Oceniono 6 razy 2

  Jak zwykle Ziobro przedstawia tylko jedną stronę problemu. Faktycznie ryzyko powinno byc rozłożone po połowie pomiędzy bank a kredytobiorcę. Jednocześnie musici zaakceptować wzrost marży kredytów, wszak rośnie ryzyko banku. Jako wpłacający depozyty i lokaty chcemy żeby nasze pieniądze były bezpieczne. Po drugie daje to możliwość zabrania mieszkania gdy zalegasz z
  z jedną ratą. Czy na pewno o to chodzi? Firmom windykacyjnym płącącym haracze PIS, pewnie tak.

 • slawek20061

  Oceniono 6 razy 2

  Tak, takie rozwiązanie funkcjonuje w USA i jest to dobre dla kredytobiorcy, gdyż bank zastanowi się 2x zanim udzieli kredytu bo odpowiedzialność za sprzedaż przeszacowanych lokali spada również na niego, a nie oskubuje się szarego człowieka zdzierając mu nawet majtki z d...

 • robert.kwi

  Oceniono 16 razy 2

  Pomóc może tylko jedna zmiana w prawie i zmusić banki do negocjacji (nie tylko odnośnie kredytów walutowych ale wszystkich) oraz zabezpieczyć ludzi przed takimi numerami (choć pewnie nawet banki nie spodziewały się takich wzrostów franka). To banalnie proste - wystarczy jedna zmiana w prawie bankowym - do zrobienia w 15 minut. Wystarczy wprowadzić zasadę aby kredytobiorca hipoteczny był nim rzeczywiście czyli aby odpowiedzialność kredytobiorcy kończyła się na tej właśnie hipotece - aby nie odpowiadał całym swoim obecnym i przyszłym majątkiem ale tylko i wyłącznie tym na którym jest ustanowiona hipoteka. Wtedy: 1 - nikt by nie udzialił takich kredytów znając prawdopobieństwo a może i nawet wiarygodne prognozy, 2 - banki musiałyby zdecydowanie dokładniej szacować ryzyko a nie cedowac je na kredytobiorcę, 3 - nie byłoby kredytów niespłacalnych, 4 - (gdyby zasada dotyczyła już udzielonych kredytów) same banki musiałyby szukać realnego wyjścia z problemu a nie czekać ponieważ mogłoby się okazać, że dostaną zamiast 400 tys. mieszkanie warte 150 tys. - PROSTE i super skuteczne rozwiązanie - ma ono jeszcze wiele zalet ale nie chce wypisywać zbyt dużych postów.

  Powinno się wprowadzić głównie jedną prostą zasadę tak jak w UK czy USA. Kredyt hipoteczny powinien byc kredytem hipotecznym, czyli kredytobiorca odpowiada nie całym swoim majątkiem tylko tym na który się zgodził zaciągając hipotekę. Nie może być tak, że kredytobiorca odpowiada nie tylko całym swoim obecnym majątkiem ale także przyszłym i tym co uda mu sie w przyszłości zarobić. To jest GŁÓWNA PRZYCZYNA DZIĘKI KTÓREJ SĄ I BĘDĄ MOŻLIWE PRZEKRETY - zmieńcie głównie to a reszta się samu ureguluje. Nie wiem czego tu się regulator boi. Tylko nie piszcie, że banki nie będa udzielać wtedy kredytów - banki żyją z kredytów i nie mogą ich nieudzielać - conajwyżej będa one bardziej racjonalne a nie na 130% lte to było kuriozum windujące ceny, bez tego ceny byłyby niższe a kredyty mimo iż może trochę droższe to na zdecydowanie mniejsze kwoty i tak powinno być a to wszystko dzięki takiej jednej prostej zmianie w prawie do zrobienia w 10 minut.

 • ja.szela

  Oceniono 1 raz 1

  No fajnie tylko że drastycznie spadnie dostępność kredytów i na pewno podrożeją.

 • sselrats

  Oceniono 3 razy 1

  Tylko taka podpucha Ziobry zeby ludzie znow rzucili sie na kupowanie. Taniej nie bedzie.

 • owrank

  Oceniono 1 raz 1

  jedyne co to zmieni to, że banki będą wymagały 30-40% wkładu własnego bo tylko wtedy będa w stanie odzyskać pożyczony kapitał (czyli 60-70% wartości mieszkania) w przypadku gdy kredytobiorca przestanie płacić...

 • von-koza

  Oceniono 3 razy 1

  do wszystkich radośnie popiskujących z uciechy:
  efekt takich regulacji jest tylko taki, że banki zaostrzą politykę kredytową i/lub podniosą ceny, żeby skompensować wzrost ryzyka. I tylko tyle. Nikomu to specjalnie nie pomoże, a tylko zmniejszy dostępność kredytów. Jedynym lekarstwem na takie choroby jest zaś zdrowy rozsądek kredytobiorców, którego ewidentnie zabrakło kilka lat temu - "nie ma zdolności - to biorę we frankach - a co? i nie myślę o kursie CHF za 15 lat. Niech się inni martwią i za to płacą"

 • ks-t

  Oceniono 5 razy 1

  Teraz będziemy przez kilka tygodni obserwować festiwal pomysłów Ziobry. Musi przykryć plan kradzieży polskich banków po to aby stworzyć sobie takie zaplecze finansowe jak Kaczyński po przekrętach w RSW prasa, Telegrafie i Srebrnej, Morawiecki po uchwaleniu dla kolesi programu PPK (Każdy z nas odda mu przez 40 lat 8% swojego kapitału).

 • zikzik

  Oceniono 1 raz 1

  Ci co maja KREDYT ISC DO SADU ( sprawdź po jakim kursie NBP został przewalutowania rata miesięczna ( jak się pomylili o na 3-cim miejscu po przecinku idziecie do sadu sprawdzacie wszystkie ) No i pytanie czy w waszej umowie godzicie sie na przewalutowanie z frankow /euro na zlote. TO JEST Artury z KPC . jak nie ma to nie jest mozliwe "przewalutowywanie"
  Poleczam ten artykul ;-)
  Ja " oram " WIELKI Bank " , Sad Najwyższy Stwierdził , ze pomylono walute BTE ( likwiduja produkt w Polsce - Euro ma ujenbe stopy procentowe) ISC DO SADU POLECAM

  www.forbes.pl/opinie/czy-frankowicze-moga-liczyc-na-zadoscuczynienie-za-krzywdy-od-banku/97x6tqz
  www.forbes.pl/opinie/czy-frankowicze-moga-liczyc-na-zadoscuczynienie-za-krzywdy-od-banku/97x6tqz
  , lepiej Europejskiego B

 • czytak

  Oceniono 13 razy 1

  Oj świerzbi rewolucyjnie pióro redaktorów.

  Zmiana dobra, znana z przodujących krajów i oczywiście sprawiająca że praca intelektualna prezesów banków staje się wreszcie bankierska a nie urzędnicza

 • Mateusz Klatt

  0

  Jak podpisuje hipoteke to w moim imieniu bank kreuje pieniadze, pozycza mi kase ktorej wczesniej nie mial i bierze odsetki od niczego. Jak splacam to pozyczone pieniadze znikaja (ale odsetki nie - to jest dla banku zarobek). Wiec w czym problem? Mieszkanie zawsze mozna sprzedac, a jak nie to centralny pieniadze pozyczy i podatnicy przyszlych pokolen zaplaca... tak jest juz od dawna... banki nie upadna spokojnie

 • sselrats

  Oceniono 2 razy 0

  Poszaleli? Udzial wlasn wysrzeli do 20%!

 • sselrats

  Oceniono 2 razy 0

  Jak to? Juz nie ma kradytow frankowych? A to pech.

 • arcanuss86

  Oceniono 2 razy 0

  Czyli o kredyty hipoteczne bedzie jeszcze trudniej... Co idiota zepsuje w jeden dzien, tego madry nie naprawi w kilka lat.

 • winston_smith_84

  Oceniono 2 razy 0

  Ziobro "przysłuży" się wszystkim kredytobiorcą, gdyż oznacza to wzrost kosztów kredytu. Koszt kredytu jest zależny od ryzyka jakie ponosi kredytodawca.

 • adalberto3

  Oceniono 4 razy 0

  To nie jest rewolucja. Takie przepisy, ochraniające konsumenta, istnieją w wielu krajach. Przyczynią się do tego, że banki będą lepiej oceniać komu dają kredyt. Z jednym się zgodzę, w państwie teoretycznym postpeowskim jest to rzeczywiście rewolucja.

 • grygiel_m

  Oceniono 2 razy 0

  A pamiętacie PIS przed wyborami obiecywał PODATEK OD BANKÓW?
  TAK wprowadził je i kwota w 100% i nawet powyżej tej kwoty BANKI ODEBRAŁY Z WASZYCH KREDYTÓW! PIS to kłamcy! spowodował, że płacisz o 200zł miesięcznie więcej w kredycie na 30lat! Czyli 1500 a nie 1300zł a to jest różnica!

 • strzykwa5

  Oceniono 8 razy 0

  Tym razem bardzo niechętnie, ale muszę napisać : brawo PiS. Jeśli to przejdzie to w cuglach wygrają kolejne wybory ( niestety).

 • rodziu81

  Oceniono 4 razy 0

  Brawo! Cywilizowac ten banksterski biznes!

 • krzywelustro

  Oceniono 8 razy 0

  A w 2015 roku przed wyborami PiS obiecywał, że natychmiast po dojściu do władzy definitywnie rozwiąże poroblem frankowiczów - zmanipulowanych ofiar bandyckich rządów PO.

  Najważniejsza zmaiana, jaka w tej kwestii nastąpiła, jest taka, że jeden z najważniejszych frankowych kredytodawców został premierem.

 • 20portal

  Oceniono 3 razy -1

  Biorę kredyt nieodpowiedzialnie, kupuje mieszkanie, a jak nie moge spłacać to oddaje klucze i ... ZNIKAM. To jest pisiorska metoda na życie. Propozycja dla ludzi niedopowiedzialnych i nieudaczników. Dobra zmiana?

 • robert.kwi

  Oceniono 3 razy -1

  Jeśli uzależnią oddanie kluczy od ogłoszenia upadłości konsumenckiej to doopa straszna i nic się w sumie nie zmieni. Oddanie kluczy powinno być mozliwe bezwarunkowo!!! Tak jak wszędzie gdzie prawo jest dla ludzi a nie dla banków!!!

 • m1224

  Oceniono 1 raz -1

  świetnie. 10-11 lat po górce kredytowej z której to pochodzi większość problematycznych kredytów. Kredytobiorcy spłacili już 1/3 kapitału, więc teraz mogą dzięki łaskawości Ziobry oddać klucze do mieszkania (kredyt+wkład własny+koszty urządzenia). Ekstra

 • burneraccount

  Oceniono 1 raz -1

  Ziobro skopiował pomysły z projektu nowej Rekomendacji S, która jest w uzgodnieniach od paru miesięcy, i przedstawia jako swoje. Cyrk na kółkach!!!

 • Marek Mytych

  Oceniono 3 razy -1

  Masz kredyt we Frankach? Pobierz BEZPŁATNY raport na temat TWOJEJ umowy kredytowej. PRZERWIJ bieg przedawnienie TWOICH roszczeń! UZYSKAJ zwrot NADPŁACONYCH rat za okres ostatnich 10 lat !! Niezależny Ekspert Finansowy Marek Mytych T: 733 431 331 kontakt@marekmytych.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX