Nocne posiedzenie Komitetu Stabilności Finansowej. NBP gotów wesprzeć banki Czarneckiego

Ministerstwo Finansów poinformowało w nocy o efektach niedzielnego posiedzenia Komitetu Stabilności Finansowego. Przedmiotem obrad była sytuacja banków Getin Noble Bank oraz Idea Bank.

Komunikat dotyczący posiedzenia Komitetu Stabilności Finansowej pojawił się na stronie Ministerstwa Finansów ok. 2 w nocy. Przedmiotem obrad było omówienie aktualnej sytuacji banków Getin Noble Bank SA oraz Idea Bank SA. 

"Członkowie Komitetu wysłuchali przedstawicieli obu banków, którzy poinformowali, że banki te podjęły stosowne działania i na bieżąco regulują zobowiązania wobec klientów" - czytamy w komunikacie. 

Jak wynika z pisma, Narodowy Bank Polski jest gotów natychmiastowo "uruchomić wsparcie płynnościowe w celu zapewnienia obsługi wobec klientów banków".

KSF przypomina też, że oszczędności klientów banków są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do 100 tys. euro. KSF zapewnia, że "system finansowy jest stabilny".

Afera KNF

Przypomnijmy. "Gazeta Wyborcza" napisała w ubiegłym tygodniu, że według właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, przewodniczący KNF Marek Chrzanowski w marcu 2018 r. zaoferował przychylność dla tego banku w zamian za około 40 mln zł.

Niedługo po wybuchu afery, KNF wpisała Idea Bank na listę ostrzeżeń publicznych, bo podejrzewa go o "prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia w zakresie oferowania instrumentów finansowych, a także doradztwa inwestycyjnego". Urząd złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Więcej o:
Komentarze (305)
NBP gotów wesprzeć finansowo banki Leszka Czarneckiego
Zaloguj się
 • Barbara Nowakowska

  Oceniono 80 razy 76

  Ale jaja. W ciągu 24 godz. Banki Czarneckiego stały si wiarygodne, a NBP nawet do nich dołoży. A ty Lesiu przemysł sprawę, -, Ty przezyjesz, My przezzyjemy, a te wstrętne taśmy maja natychmiast zamilknac. I będzie Git. A 40 mln zmieniło kierunek. Teraz płyną do Czarneckiego. Majstersztyk.

 • Pawel Rodzynek

  Oceniono 59 razy 57

  Ucieczka do przodu. Teraz będą udawać, że wcale nie chcieli przejąć banku za złotówkę i nawet Czarneckiemu pomogli! Czyżby suweren nie nabrał się na wymówkę, że to tylko taka "unijna dyrektywa"?

 • petrucchio

  Oceniono 48 razy 48

  Biedni ci banksterzy. Mało, że zapierdzielają nocki, to jeszcze nawet harują w noc niedzielną.

 • no.idea.pro

  Oceniono 45 razy 45

  To nie Czarnecki daje, lecz jemu dają. I co, głupio teraz, panie Solorz?

 • ogniemwypalpis

  Oceniono 42 razy 42

  Zobaczcie co się dzieje na pisowskiej szczujni tzw wpolityce.pl lecą po pis-ie aż miło poczytać jak pisowska swołocz się wzajemnie zagryza pis idzie na dno
  ps.Wiem że ta pisowska szczujnia to rynsztok jednak jeżeli tam wejdziecie dajcie im popalić pozdrawiam

 • tani_dran

  Oceniono 36 razy 36

  Pan się uśmiecha Panie Glapiński, ale coś rzadkiego cieknie Panu po kostkach. I brzydko pachnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX