LC Corp chce odciąć się od Leszka Czarneckiego, byłego akcjonariusza. Planuje zmianę nazwy

Deweloperski LC Corp chce zmienić nazwę - w tej sprawie spotkają się akcjonariusze na walnym zgromadzeniu. Spółka uzasadnia to ochroną swojego wizerunku i interesu poprzez "wyraźne oddzielenie tożsamości korporacyjnej od byłego większościowego akcjonariusza".

Komunikat w sprawie planowanej zmiany nazwy LC Corp opublikowała we wtorek po południu.

LC Corp nie chce kojarzyć się z Czarneckim

"(...) kierując się potrzebą odświeżenia wizerunku spółki, jak również wobec pojawiających się licznych informacji prasowych identyfikujących spółkę jako podmiot należący do grupy byłego większościowego akcjonariusza spółki (będącego nim do 2017 roku), wpływających na postrzeganie spółki oraz notowania jej instrumentów finansowych, oraz z uwagi na istnienie na rynku innego, znaczącego podmiotu należącego do byłego większościowego akcjonariusza spółki o takiej samej nazwie firmy do firmy spółki (co dodatkowo może wprowadzać w błąd), podjęta została w dniu dzisiejszym tj. 19 listopada 2018 r. uchwała zarządu mająca na celu podjęcie działań zmierzających do zmiany firmy spółki. Powyższa propozycja zmiany, wymagająca dla swojej skuteczności zmiany statutu spółki zostanie przedstawiona przez zarząd na najbliższym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy" - czytamy w komunikacie. 

LC Corp podało, że uzasadnieniem zmiany jest ochrona wizerunku i interesu spółki poprzez "wyraźne oddzielenie tożsamości korporacyjnej od jego byłego większościowego akcjonariusza". 

"Zarówno w publikacjach prasowych jak i internetowych mylnie i w sposób wprowadzający w błąd powielane są informacje jakoby spółka wchodziła w skład grupy kapitałowej byłego większościowego akcjonariusza. Pomimo licznych działań podejmowanych przez spółkę mających na celu sprostowanie tej informacji również w drodze komunikatu bieżącego, powyższe działania nie odnoszą pożądanych skutków, stąd niezbędne stało się podjecie działań mających na celu zmianę nazwy firmy emitenta" - czytamy także.

Czytaj także: LC Corp chce sprzedać cztery biurowce. Za ogromną kwotę: ponad 1,1 mld zł

Ponadto zmiana firmy spółki ma na celu również odświeżenie jej wizerunku, przy czym zgodnie z planowaną strategią spółki, zmiana nazwy nie wpłynie na działalność emitenta, który planuje kontynuować działalność realizowaną dotychczas przez spółkę, podsumowano. 

Leszek Czarnecki sprzedał swoje akcje LC Corp ponad rok temu

Nazwa LC Corp nawiązuje do inicjałów Leszka Czarneckiego. Był on głównym akcjonariuszem spółki, ale we wrześniu 2017 roku wraz z LC Corp BV, Getin Noble Bank, Open Finance oraz Open Life Towarzystwo Ubezpieczeń Życie sprzedał swoje udziały spółce, stanowiące 51,17 proc. kapitału zakładowego. 

Według stanu na 16 października br. 18,22 proc. udziałów LC Corp S.A należało do Nationale-Nederlanden OFE, 17,25% do OFE "Złota Jesień", 11,65 proc. do Aviva OFE BZ WBK (obecnie Aviva OFE Santander), zaś 46,51 proc. akcji należało do pozostałych akcjonariuszy. 

LC Corp S.A. kontroluje grupę celowych spółek deweloperskich, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w największych miastach w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

Na wczorajszej, poniedziałkowej sesji na GPW notowania LC Corp spadły o 2,67 proc., w ciągu ostatnich 10 sesji przecena wyniosła 7,27 proc. Licząc od początku roku, LC Corp jest jednak 2.71 proc. na plusie.

Więcej o:
Komentarze (17)
LC Corp chce odciąć się od Leszka Czarneckiego, byłego akcjonariusza. Planuje zmianę nazwy
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 20 razy 12

  Nie ważne czy ukradł czy był okradziony. Nie ważne czy zabił czy był zabity. Na wszelki wypadek - lepiej się odciąć ....

 • nanabun

  Oceniono 15 razy 7

  W naszym śmiesznym, azjatyckim państewku taka jest mentalność - branie i dawanie łapówek jest ok, ujawnienie korupcji to już hańba.

 • spyderman2

  Oceniono 8 razy 4

  zmiencie na TW jarosław Balbina Corp, skoro wstydzicie sie ofiary korupcji to nazwą uczcijcie tego co łapówę dawał za pośrednictwem swych kacyków

 • ps11111ps

  Oceniono 6 razy 2

  Proponuję swojskie piscorp. Albo jesli juz w inicjaly to JKCorp

 • saves

  Oceniono 3 razy 1

  W pięć dni z 55gr na 21gr. RSI dla Getinoble wynosi 16. Sygnał kupna. Pakować wory. Zaraz odbicie zdechłego kota. HAHAHAHHAHA.

 • vidi12

  Oceniono 3 razy 1

  Czarnecki powiedział, że mieszka na wyspie na której są 42 domy... 41 należy do Żydów a jeden - jego do goya... chyba do szabes goya :(

 • zerozer52

  Oceniono 2 razy 0

  Ktoś jeszcze trzyma kasę w Getin Banku?

 • himils

  Oceniono 2 razy 0

  Czemu wszyscy (prawie) uważają, że albo Chrzanowski, Glapiński itd. są co najmniej łapówkarzami, albo Czarnecki gra conajmniej nieczysto? Przecież ma miejsce jedno i drugie.

 • piopon

  Oceniono 1 raz -1

  Zdrada!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX