Czy pieniądze klientów są bezpieczne? Prezes Związku Banków Polskich uspokaja

Klienci nie mają powodu do zmartwienia - mówi w rozmowie z next.gazeta.pl Krzysztof Pietraszkiewicz. Prezes Związku Banków Polskich tłumaczył, że sektor bankowy ma przez lata wypracowane i przetestowane procedury działania na rozwiązywanie trudnych problemów.

Prezes ZBP tłumaczył, że trzeba jasno określić i doprecyzować, jak mają wyglądać procedury kontaktu przedstawicieli banków z nadzorem. Według Krzysztofa Pietraszkiewicza zadaniem prokuratury jest zbadanie, czy doszło do propozycji korupcyjnej ze strony byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego.

W rozmowie z Łukaszem Kijkiem prezes Związku Banków Polskich tłumaczył, że trzeba dobrze przemyśleć i przedyskutować poprawkę o przejmowaniu banków. Sposób wprowadzania tych przepisów spowodował, że popełniono fundamentalne błędy. Według Pietraszkiewicza przesłanki do wprowadzania tych przepisów są uzasadnione, ale powinien być dokładnie doprecyzowany proces przejmowania banków. 

Zobacz też:

Afera KNF przybiera na sile. Cztery powody, dla których powinna cię interesować

Kontrola wewnętrzna w KNF. Oprócz banków Czarneckiego, jeszcze jeden bank pod lupą

Więcej o:
Komentarze (13)
Czy pieniądze klientów są bezpieczne? Prezes Związku Banków Polskich uspokaja
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 5 razy 3

  Bezpieczne jak buty w pociągu z Brudzińskim :-)

 • mark6

  Oceniono 2 razy 2

  Nie dajmy się wrobić w PiSowską narrację. Rozkaz dnia z nowogrodzkiej brzmi, NADAWAĆ O BEZPIECZEŃSTWIE WKŁADÓW.
  Rzecz w tym, że nikt nie wątpi w to i nie o to chodzi w twj aferze.
  Skandalem jest to, że PiS chce PRZEJMOWAĆ prywatne Banki w sposób typowy dla tej KLOAKI !

 • kemor234

  Oceniono 2 razy 2

  A i owszem.
  "... powinien być dokładnie doprecyzowany proces przejmowania banków".
  A MOŻE RACZEJ "WYKAŃCZANIA" FIRM, Z BANKAMI NA CZELE ??????? 

 • krzywelustro

  Oceniono 3 razy 1

  Czy pieniądze klientów są bezpieczne?
  Prezes Związku Banków Polskich uspokaja:
  - Tak, nasi najwyższej klasy specjaliści doskonale zabezpieczyli pieniądze klientów przed pochopnymi decyzjami tychże klientów i jako wybitni fachowcy teraz będą decydować o nich sami. Przez pewien czas planowaliśmy, aby klienci mogli po zalogowaniu obserwować, co się dzieje z ich pieniędzmi, ale ze względu na obowiązek ochrony danych osobowych naszych ekspertów zrezygnowaliśmy z takiej opcji. Natomiast faktury za zarządzanie rachunkami bank będzie wysyłać bezpośrednio na adresy zamieszkania naszych klientów.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 4 razy 0

  Pieniądze są bezpieczne ale lepiej wypłacić nim będą jeszcze bardziej bezpieczne tak że nawet nie będziemy mogli ich wypłacić :-)

 • bronek176

  Oceniono 2 razy 0

  Tu rządzi PiS czyli Dobra Zmiana i niczego Polak nie może być pewny. Ma żyć ciągle w niepewności

 • tinley

  0

  Ludziom niewiele trzeba aby zaczęli się bać. Lecą do banków nie dlatego że Glapiński z Chrzanowskim chceli je przejąć tylko dlatego ze usłyszeli słowo 'upadłość'. PO Lehamie, po polskich Grobelnych ludzie nie wierzą w systemy, gwarancje i tym podobne. Wystarczyło że usłyszeli że bank jest w kiepskiej kondycji i w piątek ruszyli do okienek. I tak bedzie do czasu gdy sytuacja obu banków sie nie uspokoi. A uspokoić się moze tylko jak właściciel zacznie coś robić w tym kierunku, szef rządu mianuje normalnego szefa KNF a Glapiński poda sie do dymisji. Dopóki nie bedzie wzrostów na notowaniach banków LC to te banki bedą cały czas zagrożone i w kłopotach, ale LC nie chce już ich chyba ratować a rząd sam nawarzył sobie tego bigosu swoją pazernością, głupotą, krótkowzrocznoscią, butą i korupcją.
  skończy się tak ze wszyscy zrzucimy się na ratowanie tych banków, oprocentowanie lokat będzie zerowe a Czarnecki jeszcze odszkodowanie dostanie. Napoleon z Żoliborza będzie miał co chciał - monopol bankowy i wirusa w systemie bo kłopoty Getina zarażą wkrótce cały system

 • jarek_na_smietniku

  Oceniono 3 razy -1

  Coś za dużo tych uspokajań. Pora wycofać gotówkę, nim zrobią to inni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX