Petru o swojej pracy w Banku Światowym: Nikt mnie nie polecał, przeszedłem rekrutację [WIDEO]

- Pracowałem w Banku Światowym jako ekonomista, przeszedłem cały proces rekrutacji i nikt mnie nie polecał - mówi Ryszard Petru. Szef nowej partii Teraz komentował w rozmowie z next.gazeta.pl między innymi sprawę zatrudnienia Kacpra Kamińskiego, syna szefa CBA Michała Kamińskiego w Banku Światowym.

Gazeta Wyborcza napisała, że szef NBP, którym obecnie jest Adam Glapiński, deleguje do banku swojego przedstawiciela. W lipcu wyznaczył na stanowisko wicedyrektora wykonawczego specjalistkę ds. finansów Katarzynę Zajdel-Kurowską. Jej doradcą został Kacper Kamiński. Według źródeł "Wyborczej" doradcę wskazuje prezes NBP. 

Ryszard Petru komentował także zamieszanie wokół KNF. Według niego CBA działa w tej sprawie bardzo powoli i nie zbadała m.in. wątków NBP, Zdzisława Sokala i premiera Mateusza Morawieckiego.

Teraz to nowa partia, którą założył Ryszard Petru. Polityk w rozmowie z next.gazeta.pl tłumaczył, że nie przejmuje się krytycznymi komentarzami, a nazwa nowej partii powstała w wyniku różnego rodzaju badań i analiz.

Zobacz też:

Afera KNF przybiera na sile. Cztery powody, dla których powinna cię interesować

Kontrola wewnętrzna w KNF. Oprócz banków Czarneckiego, jeszcze jeden bank pod lupą

Czy pieniądze klientów są bezpieczne? Prezes Związku Banków Polskich uspokaja

Więcej o:
Komentarze (107)
Petru o swojej pracy w Banku Światowym: Nikt mnie nie polecał, przeszedłem rekrutację [WIDEO]
Zaloguj się
 • tilow3

  Oceniono 14 razy 12

  Możecie mi pisowcy wytłumaczyć, jak to jest, że Petru to złodziej bo bankster, a Morawiecki banskter ale prawy i sprawiedliwy! Petru nikogo nie naciągał na kredyty frankowe, a Matouszek sprzedał ich na 3 miliardy, ba! kłamał, że nigdy tymi złodziejskimi pożyczkami nie handlował. Jak to jest, że wolicie tego drugiego?

 • antoszek22

  Oceniono 12 razy 8

  Może warto zacytowac przy tej okazji nieodżałowaną pannę Wasserwannę, która powiedziała do Kamińskiego -
  Pan panie prezesie i pana syn, jesteście ofiarami przestępców, którzy zatrudniając pańskiego syna chcieli uzyskać parasol ochronny nad swoimi działaniami przestępczymi i mówiłam to od samego początku .

  a nie to było do Tuska

 • azalka12

  Oceniono 11 razy 7

  Jak moze doradzac w bankowosci i ekonomii swiatowej ktos, kto nie ma 30 lat? Przeciez nie ma wiedzy i doswiadczenia! Coz on moze doradzic?!

 • def11

  Oceniono 11 razy 7

  I Glapiński przeprowadził rekrutację, wybrał najbardziej kryształowego z kandydatów, a zwycięzca z domu wyniósł swoją kryształowość :)

 • polak.podatnik

  Oceniono 8 razy 6

  olaboga jak sie pisy rzucili, Petru nie z mojej bajki ale absolwent SGH w tamtych czasach to była elita, szczególnie stosunki międzynarodowe

 • moher.pospolity

  Oceniono 7 razy 5

  Tak, tak, Petru mentora nie miał, widać to doskonale z życiorysu jego, ale przyznać muszę, że praca w Banku Światowym to lepsza praktyka ekonomiczna niż praca cinkciarza.

 • norman67

  Oceniono 6 razy 4

  Kacper ta taki przygłup jak wszystkie dzieci pisiostwa, że musiał być pchany przez tatusia-moralnego świętoszka.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 5 razy 3

  Gó...arz co najwyżej powinien ojcu pizzę do ancla zanosić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX