Ryanair kasuje ostatnie połączenie z Okęcia. "Ze względu na wysokie koszty na warszawskim lotnisku"

Ryanair ogłosił nowe połączenie ze Szczecina do Krakowa. Równocześnie jednak skasował połączenie Warszawa-Szczecin i znika całkiem z Lotniska Chopina. Lotnisko nie dostało żadnej oficjalnej informacji.

W czwartek Ryanair pochwalił się uruchomieniem połączenia Szczecin-Kraków, które wystartuje w kwietniu 2019 roku i będzie realizowane trzy razy w tygodniu. 

Cieszymy się bardzo z wprowadzenia nowej trasy ze Szczecina do Krakowa. Połączenie zostanie uruchomione w kwietniu i zastąpi inną trasę krajową ze Szczecina do Warszawy. To czwarta trasa Ryanaira ze Szczecina obok Dublina, Liverpoolu i Londynu Stansted 

- podała Olga Pawlonka, Dyrektor Sprzedaży i Marketing Ryanaira w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. 

Jak widać, irlandzki przewoźnik równocześnie z połączeniem Pomorza Zachodniego z dawną stolicą Polski, skasował połączenie do aktualnej stolicy. 

Według komunikatu cytowanego przez TVN24 Ryanair wycofał się z Lotniska Chopina ze względu na koszty. 

Ze względu na wysokie koszty na warszawskim lotnisku Chopina, trasa ze Szczecina do Warszawy zostanie anulowana od 7 stycznia 2019 roku 

- stwierdza Ryanair. 

Równocześnie przewoźnik zapewnił, że skontaktował się już z pasażerami odwołanych rejsów i poinformował o opcjach, jakie mają - czyli zwrocie kosztów lub zmianie rezerwacji. 

Ryanair będzie więc w 2019 roku realizować tylko trzy połączenia wewnątrz Polski: Szczecin - Kraków, Wrocław - Gdańsk i Gdańsk - Kraków. Przewoźnik z Irlandii jest najpopularniejszą linią lotniczą w Polsce - z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że w II kwartale 2018 roku Ryanair przewiózł ponad 3 miliony pasażerów z Polski (i do Polski), na drugim miejscu był LOT z 2,67 mln pasażerów, a na trzecim Wizz Air z 2,29 mln pasażerów. 

Lotnisko Chopina dowiaduje się ostatnie

Można by pomyśleć, że kwestie takie, jak realizacja bądź nie, operacji lotniczych z jakiegoś lotniska wymaga uzgodnień z obu stron. Okazuje się jednak, że w tym przypadku Lotnisko Chopina o rezygnacji Ryanaira ze startów z warszawskiego portu lotniczego dowiedziało się ostatnie. 

Lotnisko Chopina nie otrzymało od przewoźnika oficjalnego potwierdzenia likwidacji regularnej trasy do Szczecina 

- poinformowało Next.gazeta.pl Biuro Prasowe Lotniska Chopina. 

Więcej o:
Komentarze (39)
Ryanair kasuje trasę Warszawa-Szczecin. Nie będzie już latał z Lotniska Chopina
Zaloguj się
 • Wladek Stajewski

  Oceniono 1 raz 1

  I wlasnie dlatego CPK jest potrzebne w Baranowie. Po prostu jest to swietny projekt ktory ulatwi podroze, a nie jakis Berlin.

 • Rob roy

  Oceniono 5 razy 1

  kto jeszcze z PPL rozmawia? poza beneficjentami czyli bylymi sluzbami bezpieki typu baltona mpt i prezes kolesie prezesa Szpikowskiego zamierzaja po ubecku zalatwic swoje rodzinne interesy kosztem znienawidzonych przez pis warszawiakow.

 • beta.alfinska

  0

  Wreszcie będziemy mogli latać z polski, super wiadomość

 • beta.alfinska

  0

  Chopina nikt nie zamknie, a CPK na pewno poprawi sytuacje kosztów lotniskowych w całym kraju. Małe linie i duże będą mogły się tam rozwijać

 • taighnacasag

  0

  zastanawiam sie czemu Centralny Port Lotniczy nie moglby byc w Lodzi? Moze politycznie to nie jest popularne miasto w chwili obecnej, ale biorac pod uwage skomunikowanie z reszta kraju, ktorego modernizacja bylaby chyba nie tak droga jak Radomia i cala infrastrukture to chyba dobry pomysl. moze nalezaloby jakies referendum zrobic, podac kilka propozycji, jezeli suweren ma zato placic, to chiciaz niech sam wybierze. Nie mam nic przeciwko Radomowi no ale koszty...

 • kornel1987

  0

  Nic dodać nic ująć, kolejny argument na to, że lotnisko w ramach CPK jest ważne i potrzebne na już!

 • rtrwt

  Oceniono 4 razy -2

  Ryanair to takie latające Pepco.

  Nie skorzystałem, nie korzystam i nie skorzystam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX