Ukraiński bank oferuje specjalne oprocentowanie klientom, którzy dużo spacerują

W ukraińskim Monobanku klienci, którzy dużo spacerują mogą liczyć na specjalne, korzystne oprocentowanie. Jedynym haczykiem jest konieczność pilnowania kroków każdego dnia.

Ukraiński Monobank ma interesującą promocję dla swoich klientów. Tym, którzy udowodnią bankowi, że każdego dnia wykonują 10 tys. kroków, bank oferuje oprocentowanie środków na lokacie w wysokości 17 procent. To tylko punkt procentowy poniżej stopy referencyjnej centralnego banku Ukrainy. 

17 proc. za 10 tysięcy kroków dziennie, ale jest haczyk

Specjalna oferta Monobanku ma jednak specjalne warunki. Lokata zakładana jest na 3 miesiące i przez ten czas trzeba się bardzo pilnować, by... chodzić. Z lokatą powiązana jest bowiem aplikacja sprawdzająca ile kroków przeszedł klient i bank sprawdza to każdego dnia. W ciągu tych trzech miesięcy można mieć zaledwie 3 dni, w czasie których można przejść mniej niż 10 tysięcy kroków. A jeżeli będzie ich więcej, to oprocentowanie spadnie do 15 procent. 

Trzeba jednak przyznać, że nawet te 15 procent nie jest takie bardzo nieatrakcyjne. Standardowa lokata Monobanku na 3 miesiące ma oprocentowanie 16 proc. 

Każdy wie, że ruch jest ważny, ale w życiu czasem nie po drodze do ruszania się. Jeżeli nasz sportowy depozyt sprawi, że ludzie będą się ruszać więcej, to może to być tylko dobre, zarówno dla naszych klientów, jak i dla Monobanku 

- cytuje Dimę Dubileta, jednego z trzech CEO Monobanku, "The Guardian" . 

Pierwotnie lokata miała trochę inne warunki - oprocentowanie wynosiło 21 proc., ale w razie ich nie dopełnienia spadało do 11 proc. 

Oczywiście znaleźli się klienci, którzy próbowali oszukiwać. Bank jednak szybko odkrył sposoby nieuczciwych klientów i osobom, które oszukiwały obniżył oprocentowanie do najniższej stawki. 

Pierwsza edycja lokaty dowodzi, że całkiem sporo klientów daje radę. Ponad 50 procent tych, którzy założyli lokatę wytrwało do końca i otrzymało premiowe oprocentowanie. 

Monobank twierdzi, że jego promocja ma na celu walkę z problemami zdrowotnymi Ukrainy - kraj ten zajmuje mało zaszczytne drugie miejsce pod względem śmiertelności z powodu chorób krążenia. Dodatkowo rośnie problem otyłości - przewiduje się, że do 2030 połowa ukraińskich mężczyzn będzie otyła. 

Monobank to pierwszy mobilny bank na Ukrainie należący do Universal Banku będącego częścią Grupy TAS. 

Więcej o:
Komentarze (9)
Wyższe oprocentowanie za odpowiednią ilość kroków. Specjalna oferta ukraińskiego banku
Zaloguj się
 • tomasz.rze

  Oceniono 4 razy 2

  W Polsce nie trzeba dużo chodzić, by zarobić. Wystarczy wiedzieć, do kogo pójść w państwowym banku.

 • karamurek

  Oceniono 1 raz 1

  To pułapka. Amber Gold też obiecywało wysokie zarobki. Zgarną kasę i znikną.Kwestia czasu!

 • truten.zenobi

  Oceniono 1 raz 1

  jesteście naiwni jak dzieci stawiam dolary przeciwko orzechom że chodzi o analizę zachowań konsumenckich. analizował ktoś jakie dane są wysyłane do banku?

 • 100-lec

  Oceniono 2 razy 0

  u nas ledwie 2 procent na lokacie, nie dziwne że potem jakieś afery z KNF skoro tak nas doją, czy jest możliwość założenia lokaty na Ukrainie dla Polaków?

 • andy180812

  Oceniono 1 raz -1

  niedlugo bedzie app na temat co czytasz co myslisz nasi ukraincy zajeli sie modernizacja faszystowskich praktyk

 • Artur Kępka

  Oceniono 3 razy -1

  Hahahhaa...nooo zadzieram kiece i lece do was wpalacac pieniadze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX