Współzałożyciel Apple przyjeżdża do Polski. Steve Wozniak przyjął zaproszenie PFN

Steve Wozniak, jeden z założycieli Apple przyjedzie do Polski na zaproszenie Polskiej Fundacji Narodowej. Spotkanie z nim odbędzie się w ramach projektu 100x100 prowadzonego z okazji stulecia odzyskania niepodległości.

Steve Wozniak jest człowiekiem, który w 1976 roku razem ze Steve'em Jobsem założył niewielką firmę Apple Computer. Zaprojektował i skonstruował pierwsze komputery osobiste tej firmy - Apple I i Apple II. To właśnie on będzie kolejnym gościem w ramach programu100x100 Polskiej Fundacji Narodowej. 

Wozniak jest od lat uznanym filantropem i jedną z ikon Doliny Krzemowej. Był jednym z filarów Apple aż do połowy lat 80-tych XX wieku. Choć z firmy odszedł w 1985 roku, to nigdy nie przestał być oficjalnie jej pracownikiem i reprezentantem. Po odejściu od codziennej pracy w Apple Wozniak skupił się na ukończeniu studiów i kolejnych projektach tworzących nowe produkty i technologie (np. uniwersalnego pilota). Wozniak jest też zaangażowany w działalność filantropijną. 

Do Warszawy przyjedzie 27 listopada. Podczas spotkania będzie mowa o rozwoju polskich startupów i inwestycjach w nowe technologie. Spotkanie odbędzie się w ramach programu 100x100 mającego na celu promocję Polski za granicą. 

Więcej o:
Komentarze (10)
Steve Wozniak,współzałożyciel Apple, przyjeżdża do Polski
Zaloguj się
 • mistermadmat

  Oceniono 9 razy 9

  Spoko wizyta tylko bez politykowania proszę !

 • okoxoko

  Oceniono 4 razy 4

  Ciekawe, że na Ukrainie Woźniak jest uznawany za rodowitego Ukraińca i byli bardzo zdziwieni, że my myślimy, że on nasz. Ale skoro przyjął zaproszenie od PFN to się chyba wyraźnie zadeklarował swoje korzenie.

 • jtby

  Oceniono 6 razy 4

  Wozniaka nie czepiam się, bo gość mądry, ale ile to będzie nas kosztować? Ta PFN i tak jest maszynką do marnowania publicznych pieniędzy. Ciekawe, w czyjej faktycznej kieszeni one ostatecznie lądują.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 3 razy 3

  Woz!!

 • vomiting_frog

  Oceniono 6 razy 2

  A za ile że zapytam?
  Informacja oficjalna czy jak postanowię się dowiedzieć to się będę musiał tradycyjnie sądzić o dostęp do informacji publicznej?

 • srv14

  Oceniono 3 razy 1

  Nie ważne czy ma korzenie polskie czy ukraińskie i tak nie wie co czyni rozmawiając z PFN

 • flying_ben

  Oceniono 1 raz -1

  Oby tylko nie wspomniał jaki dawno temu prowadził serwis telefoniczny!
  Chodzi o ten z "Szalonym Polakiem".
  (Call 255-6666.)
  I błagam nie pytajcie go o to! :)

 • naczelny.rabin.gw

  Oceniono 2 razy -2

  Dlaczego zajawki na głównej, pisza półanalfabeci?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX