Bild: Niemiecka armia ma być powiększona o 20 tys. żołnierzy. Nowe centra dla poborowych

Niemiecki rząd zamierza zwiększyć nabór do Bundeswery. Niemiecka armia do 2025 roku będzie powiększona do 203 tys. żołnierzy - takie informacje podaje niedzielny "Bild Am Sonntag".

W poniedziałek odpowiednie dokumenty mają zostać podpisane w federalnym ministerstwie obrony. Resort potwierdza plany powiększenia armii, uzasadniając to nowymi zadaniami w ramach struktur NATO, koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa cybernetycznego oraz przygotowaniem do nowych projektów europejskich.

Obecnie w Bundeswerze służy 183 tys. żołnierzy i pracowników technicznych. Stan ma zostać w ciągu siedmiu lat zwiększony o 20 tys. osób. Generał Markus Laubenthal z departamentu zarządzania siłami zbrojnymi przyznał, że Bundeswera aby wykonywać swoje zadania musi zostać powiększona.

Na terenie kraju MON zamierza otworzyć centra informacyjne dla chętnych do służby w Bundeswerze. W miniony piątek otwarto takie centrum w Berlinie i Monachium. Za kilka dni powstanie w Hanowerze i Moguncji.

Zasadniczą służbę wojskową zniesiono w Niemczech w 2011 roku. Plany zreformowania armii się nie powiodły. Bundeswera jest krytykowana ze względu na braki kadrowe i sprzętowe.

Więcej o:
Komentarze (30)
Bild: Niemiecka armia ma być powiększona o 20 tys. żołnierzy. Ruszają centra dla poborowych
Zaloguj się
 • 11danek

  Oceniono 14 razy 10

  Kraje skandynawskie rezygnują z neutralności i biorą udział w manewrach NATO, przeważająco pacyfistycznie nastawieni Niemcy postanawiają znacząco powiększyć swoją armie, to tylko dwa z wielu przykładów do czego prowadzi imperialistyczna polityka Rosji

 • sailor2016

  Oceniono 12 razy 6

  Polska w odpowiedzi zwiększy etatowo korpus kapelanów.

 • white_lake

  Oceniono 10 razy 4

  chyba Arabów wezmą w kamasze,
  a za kilka lat bardzo się zdziwią...

 • M.M. K.

  Oceniono 6 razy 4

  Ciekawe ile czasu trwałoby w Niemczech doprowadzenie armii do stanu Wehrmachtu z 1940 roku. Biorąc oczywiście pod uwage ich potencjał przemysłowy. A kiedy my możemy osiąnąć stan zbliżony. Z tą samą uwagą...

 • zigzaur

  Oceniono 9 razy 3

  Normalnie, 2 Reichswehry. Ale czy nie mają tajnych poligonów gdzieś za Wołgą?

 • mocno_kwasny

  Oceniono 2 razy 2

  inzynierowie i prawnicy rozwala Niemcy od srodka i zadna armia im nie pomoze

 • student_zebrak

  Oceniono 2 razy 2

  Batalion Beduinow

 • miaukota

  Oceniono 4 razy 2

  Będą wozić wyngiel do wsi ?

 • javall

  Oceniono 1 raz 1

  Jesli pod wodza Donka wybieraja sie do Polski to potrzeba 10x wiecej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX