Zatrzymanie byłego szefa KNF. Rząd, PiS, prezydent jednym głosem zapewniają, że "państwo działa"

Zatrzymanie Marka Chrzanowskiego, byłego szefa KNF, jest szeroko komentowane. Przedstawiciele koalicji rządowej mówią jednym głosem: to dowód na to, że państwo działa.

Zatrzymanie Marka Chrzanowskiego, byłego szefa KNF, oskarżanego przez bankiera Leszka Czarneckiego o złożenie propozycji korupcyjnej, wywołało nową falę komentarzy na temat afery ujawnionej przez "Gazetę Wyborczą".  

Tempo działań w sprawie afery KNF jest krytykowane m.in. przez Pawła Wojtunika, byłego szefa CBA. 

Rafał Rzońca, główny ekonomista Platformy Obywatelskiej, twierdzi, że Centralne Biuro Antykorupcyjne "dało się wyprzedzić byłemu Przewodniczącemu KNF wracającemu z Singapuru". Według niego "prokuratura zwlekała z nakazem przeszukania".

Dla przedstawicieli rządu i prawicowych polityków, działania CBA, do których doszło nad ranem, są dowodem na to, że państwo działa prawidłowo. 

Jak mówił Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, sekwencja zdarzeń, w której w krótkim czasie doszło do dymisji Marka Chrzanowskiego, uruchomiono odpowiednie służby, powołano nowego szefa KNF, a dziś Chrzanowskiego zatrzymano jest tego najlepszym dowodem.

Marcin Horała, poseł PiS, szef sejmowej komisji ds. VAT, na antenie TOK FM stwierdził, że działanie służb jest odpowiednie. - Gdyby to za moich rządów zachodziło, to wstrzymałbym się z uwagami, że opóźnienie czterogodzinne czy nawet trzydniowe jest jakieś skandaliczne czy szczególnie długie. Toczy się postępowanie i jak na polskie standardy, i chyba w miarę obiektywnie, to chyba dosyć szybko, bo w dniach można je liczyć - stwierdził.

- Od początku całej sprawy KNF mówiliśmy, że będziemy działać bardzo szybko - w ten sposób zatrzymanie szefa KNF na antenie radiowej "Trójki" skomentował Adam Bielan, wicemarszałek Senatu. 

Decyzję CBA pozytywnie komentował też wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha w Polsacie. - Reakcja państwa w sprawie Komisji Nadzoru Finansowego była bardzo szybka, począwszy od rezygnacji Marka Chrzanowskiego ze stanowiska szefa KNF po działania służb i działania premiera Mateusza Morawieckiego - stwierdził. 

Czytaj też: Nowy szef KNF o bliskiej współpracy ze służbami specjalnymi. "Absolutnie konieczna"

Poparcie dla działań rządu wyraził też Artur Zawisza, współtwórca Ruchu Narodowego. Według niego zatrzymanie szefa to dowód na to, że "państwo działa".

Więcej o:
Komentarze (58)
Zatrzymanie szefa KNF. Rząd, PiS, prezydent zapewniają, że "państwo działa"
Zaloguj się
 • konkus

  Oceniono 29 razy 27

  Opozycjonistę za siedzenie na chodniku wyciągają z łóżka o 6 rano, przy płaczu przerażonych dzieci.
  Swojakowi za przekręt u fundamentów polskiej bankowości pozwalają się wyspać, potem wpaść na parę godzin do biura usunąć wszystkie niewygodne papiery, kolejne 2 tygodnie na ustalenie zeznań z kumplami - i w końcu pod presją prasy aresztują.

  Tak, państwo PiS działa. Skuteczniej niż PZPR.

 • signum_t

  Oceniono 21 razy 19

  Biurko posprzątane, niszczarka poszła w ruch, laptop w wannie i pod samochodem, więc można dokonać zatrzymania.

 • seba_s

  Oceniono 18 razy 16

  Nie unoście się tak pissie trolle, bo Wam żyłka strzeli w dudzie.
  Państwo teoretyczne w wersji pis działa tak sprawnie, że facet zdążył wrócić z Azji i zniszczyć wszystkie dowody, zanim ktokolwiek go zatrzymał. W "normalnym" Państwie służby po pierwszym zawiadomieniu do prokuratury same wpadłyby do jego biura i przetrzepały mu wszystko, i sami by go odebrali z lotniska, wioząc od razu na przesłuchanie. I mogliby to zrobić po cichu, żeby suweren się nie dowiedział o zbyt wielu powiązaniach.

 • tag1

  Oceniono 9 razy 7

  Marek Ch. właśnie przekonał się, że nie należy łaszczyć się na stołki oferowane prze PiS, jestem przekonany, że ten przewał nie był jego autorskim pomysłem tylko realizacją planu kartofla iska na skok na dużą kasę. Trzeba wrócić do wałków PC , FOZZ , Srebrnej i Telegrafu.

 • 45halszka

  Oceniono 9 razy 7

  wszystko posprzątane, ręce zostały umyte.

 • cleon

  Oceniono 9 razy 7

  byłoby ciekawiej gdyby złapali jego mocodawców

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX