Afera KNF. Marek Chrzanowski zatrzymany przez CBA. ABW dokonała ekspertyzy taśm

Agencji Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego przewodniczącego KNF Marka Chrzanowskiego - poinformował Temistokles Brodowski z CBA. Były szef KNF trafi teraz do prokuratury w Katowicach, gdzie usłyszy zarzuty.

Temistokles Brodowski przypomniał, że CBA wcześniej przeszukało siedzibę KNF, a także mieszkanie byłego przewodniczącego. Ponadto przesłuchano świadków, zabezpieczono dokumenty, sprzęt elektroniczny i nośniki danych.

"Tutaj trzeba podkreślić rolę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która wykonała dla prokuratury ekspertyzę nagrania przekazanego przez Leszka Czarneckiego, ta ekspertyza miała kluczowe znaczenia dla oceny prawno-karnej materiału przekazanego przez pana Czarneckiego" - dodaje Brodowski.

W oficjalnym komunikacie Prokuratura Krajowa napisała, że postanowienie o zatrzymaniu zostało wydane wczoraj w godzinach wieczornych przez śląski oddział Prokuratury Krajowej. Dokonano tego po ocenie materiału dowodowego w sprawie przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez byłego przewodniczącego KNF.

Według właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, Marek Chrzanowski podczas marcowej rozmowy, miał mu złożyć propozycję korupcyjną. Rozmowę tę biznesmen nagrał i skierował zawiadomienie do prokuratury. O sprawie poinformowała 13 listopada "Gazeta Wyborcza". Dzień później Marek Chrzanowski został odwołany ze stanowiska.

Więcej o:
Komentarze (9)
Afera KNF. Marek Chrzanowski zatrzymany przez CBA. ABW wykonała ekspertyzę taśm
Zaloguj się
 • sailor2016

  Oceniono 3 razy 3

  Ciemny lud kupi wszytko.Tym bardziej, że w tvpiSS przedstawiają to jako sukces i szybkie działanie, a tak w ogóle to wina Tuska.

 • sailor2016

  Oceniono 2 razy 2

  Układ był taki, że Chrzanowski miał posprzątać największe brudy kompromitujące piSS, a zamian prokuratura zażąda niskiej kary, a w razie gdyby sądy, które tak do końca nie są przejęte dały większy wyrok to Adrian już przebiera nóżkami z długopisem do ułaskawienia.

 • gastarbajter

  Oceniono 3 razy 1

  za siedzenie z biala roza na krawezniku jestes od razu doprowadzany i przesluchiwany. Za grube przekrety pisie szczeniaki moga najpierw dwa tygodnie niszczyc dowody, a pan prezes moze sie dwa tygodnie zastanawiac czy go lapac czy nie.

 • waldekan

  0

  Tradycyjnie 5:55 ? Czy też pisie pupile są traktowane inaczej ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX