GUS: Stopa bezrobocia bez zmian. 5,7 proc. w październiku

Stopa bezrobocia zarejestrowanego na koniec października br. wyniosła 5,7 proc., czyli nie zmieniła się wobec danych z września - podał Główny Urząd Statystyczny (GUS). W październiku 2017 r. stopa ta wyniosła 6,6 proc.. 

Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w końcu października 2018 r. wyniosła 937,3 tys. wobec 947,4 tys. miesiąc wcześniej i w porównaniu do 1 069,5 tys. przed rokiem. 

Na początku listopada br. minister Elżbieta Rafalska poinformowała, że według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 5,7 proc. w październiku 2018 r., czyli nie zmieniła się wobec poprzedniego miesiąca. 

W projekcie ustawy budżetowej na 2019 r. rząd przyjął, że stopa bezrobocia rejestrowanego wyniesie 6,2 proc. na koniec 2018 r. i obniży się do 5,6 proc. na koniec 2019 r. 

Czytaj też: Stopa bezrobocia wg BAEL wzrosła w Polsce pierwszy raz od trzech lat

Więcej o:
Komentarze (5)
GUS: Stopa bezrobocia bez zmian. 5,7 proc. w październiku
Zaloguj się
  • aktyntasza

    Oceniono 4 razy 0

    Poważnym naszym problemem jest to że na stanowiskach, gdzie fizycznie trzeba ciężko pracować za około minimalną krajową brakuje pracowników, natomiast ciepłe posadki gdzie praca jest lekka, to te miejsca pracy są oblegane i pracownicy chcą pracować dłużej, nawet aż do śmierci a nawet jeden dzień dłużej. Kolejnym problemem są przywileje emerytalne górników i mundurowych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX