Rafał Sonik apeluje: Angelina Jolie, ani Brad Pitt nie zamieszkają w Krakowie. Trzeba wieżowców

Biznesmen i rajdowiec Rafał Sonik uważa, że w Krakowie potrzebne są wieżowce, by przyciągnąć prestiżowych mieszkańców. Powołuje się na przykład Londynu.

Współwłaściciel Gemini Holding, spółki działającej w sektorze nieruchomości komercyjnych, Rafał Sonik ma swoje pomysły na budowę zdrowego, zrównoważonego i przyjaznego zarówno mieszkańcom, jak i inwestorom Krakowa. Sonik uważa, że należy budować odważnie, śmiało planować i nie wahać się przed trudnymi decyzjami. 

Kraków potrzebuje wieżowców, by przyciągnąć celebrytów? 

W ocenie prezesa Gemini Holding w Krakowie brak jest wysokich budynków. Tymczasem, te budynki mogą przyciągać prestiżowych, sławnych mieszkańców (bądź właścicieli nieruchomości). Poza tym w metropolii powinny być wieżowce

Jesteśmy jedną z głównych polskich metropolii, a w każdej metropolii powinny być wieżowce. Pytanie tylko: gdzie i po co? Po pierwsze, żeby przyciągać prestiżowych mieszkańców. Jedynymi takim mieszkańcem Krakowa jest obecnie Krzysztof Penderecki. Gdyby Angelina Jolie chciała tu zamieszkać, to jedynym sposobem, żeby ją do tego namówić, byłby apartament na 50. piętrze z widokiem na Wawel i Tarty 

- stwierdził Rafał Sonik w rozmowie z serwisem PropertyNews.pl.  

Kraków powinien być jak Londyn? 

Problemem Krakowa, na co zwraca uwagę Sonik, jest brak porozumienia pomiędzy konserwatorami zabytków, deweloperami i architektami. W stolicy Wielkiej Brytanii, na której przykład powołał się biznesmen, sąsiedztwo zabytkowych budynków nie przeszkadza nowoczesnym wieżowcom i inwestycjom, przez co historyczna architektura uzupełniana jest nowoczesną.

Swoją drogą takich przykładów nie trzeba szukać aż w Anglii, w stolicy Polski, Warszawie, nowoczesna architektura także współgra (gorzej lub lepiej) z zabytkową - np. na tyłach Teatru Wielkiego stoi wciąż nowoczesny biurowiec Metropolitan zaprojektowany przez sir Normana Fostera. Na przykład budynku zaprojektowanego przez tego architekta w Londynie powoływał się zresztą Rafał Sonik. 

Więcej o:
Komentarze (141)
Rafał Sonik: Angelina Jolie, ani Brad Pitt nie zamieszkają w Krakowie. Trzeba wieżowców
Zaloguj się
 • piq

  Oceniono 46 razy 44

  Rafał Sonik albo jest głupi, albo chce dymać miasto Kraków jak inni szemrani deweloprzy. Co do metropolii: na przykład Melbourne do niedawna było maksymalnie trzy- albo czterokondygnacyjne i nikt nie przytaczał takich idiotycznych argumentów, że metropolia powinna mieć wieżowce. Taki Londyn i jego tzw. city biznesowe to dramatyczny bałagan urbanistyczny i syf, w porównaniu z tym jego dzielnice XIX-wieczne są w zamyśle ultranowoczesne. Zadam kierowcy Sonikowi proste pytanie: czy Angelina Jolie czy inna gwiazdsa w Beverly Hills mieszka w wieżowcu? Trzeba być skończonym durniem albo potencjalnym oszustem, żeby używać takich "argumentów". A jak ci się, Sonik, nie podoba, to wynocha do Warszawki.

 • scypion_afrykanski

  Oceniono 40 razy 38

  No na pewno zamieszkają tam gwiazdy wszechświata. Nie zainteresuje ich smog tylko wieżowce :D

 • coolheaded

  Oceniono 23 razy 23

  Czytając lead, pomyślałem, że Sonik musi mieć jakiś interes, żeby tak mówić. Klikam, i proszę, nawet się nie kryje.
  Kraków dlatego jest Krakowem, bo jest miastem wyjątkowym. Jak Pan chcesz, żeby było jak w Londynie, to leć (a może jedź) Pan do tego Londynu.
  Nie? Faktycznie, tam nieruchomości okupują Rosjanie, Arabowie, Amerykanie, Hindusi i Chińczycy. Nie masz Pan do nich startu, więc próbujesz swoich biznesowych manipulacji z Krakowem.
  Przykład z Jolie i Pittem, to sprytna zagrywka marketingowa, mająca dac iluzje, że jak tylko pobudujemy wieżowce, to zamieszkają tam gwiazdy. Która agencja marketingowa to Panu wymyśliła?

 • state77

  Oceniono 22 razy 22

  Smok Wawelski mieszka w jamie i nie narzeka.

 • jantarski11

  Oceniono 26 razy 22

  Spadajcie z wieżowcami i celebrytami. Ten towar niech bryluje w Warszawce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX