Były prezes KNF Marek Ch. usłyszał prokuratorskie zarzuty

Marek Ch., były szef KNF, usłyszał zarzut nadużycia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. Dziś rano Ch. został zatrzymany przez CBA.

We wtorek rano pojawiła się informacja, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Ch. Ch. trafił do prokuratury w Katowicach, gdzie zgodnie z zapowiedziami usłyszał zarzuty korupcyjne.

Przed godz. 16 poinformowano, że Marek Ch. usłyszał zarzut nadużycia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej przez osobę trzecią. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

Według właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, Marek Ch., będąc prezesem KNF, podczas marcowej rozmowy, miał mu złożyć propozycję korupcyjną. Rozmowę tę biznesmen nagrał i skierował zawiadomienie do prokuratury. O sprawie poinformowała 13 listopada "Gazeta Wyborcza". Dzień później Ch. podał się do dymisji.

Więcej o:
Komentarze (7)
Były prezes KNF Marek Ch. usłyszał prokuratorskie zarzuty
Zaloguj się
 • batura3

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Glapinski - suweren prosi o komentarz na temat prawdziwego patrioty i katolika - alleluja:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 • grzegorzb3

  Oceniono 1 raz 1

  Czy prawdą jest, że Ziobro jest kolegą Glapy Glapińskiego, a Glapa Glapiński jest kolegą Chrzanowskiego? W takim razie kolegą Chrzanowskiego jest też Ziobro. To czy w takim razie kolega Ziobro nie powinien podać się do dymisji? Zioberek nie chowaj się.

 • dante_waw

  Oceniono 1 raz 1

  Czy jego patron Adam G. tez juz jest aresztowany??

 • belutti

  Oceniono 1 raz 1

  PiS mistrzowsko ustabilizował sytuację. Kursy Getin Noble i Idea Banku ustabilizowane, zapewniono o stabilności sektora bankowego, NBP zapewnił o swoim wsparciu, Chrzanowskiemu przedstawiono zarzuty.
  Po kryzysie. Brawo PiS.

 • vontomke

  0

  Pytanie tylko kto Marka Ch. wystawił na słupa, bo nawet dziecko nie uwierzy że on sam z siebie chciał żeby bank Czarneckiego został przejęty. PiSowska mafia idzie na rympał, oficjalna narracja - TO NIE NASZA RĘKA!!!

 • Zygfryd Mamut

  0

  "koleś" nie wygląda na twardziela. Posiedzi trochę w ciupie i zacznie sypać.
  Afera dopiero się na dobre rozpocznie, chyba, że "przypadkiem" oskarżony odbierze sobie wcześniej życie.

 • unixyz

  0

  no to teraz ten pan Ch powinien pomyslec lepiej z madrym zgubic niz z glupim znalezc

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX